Indywidualny program oddziaływań

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Indywidualny program oddziaŁywań

Postautor: aga-6 » 21 gru 2006, 14:53

Musze napisac indywidualny program oddziaływań dla dorosłego podlegającego nadzorowi kuratora. Moj podopieczny ma niski obraz samego siebie, jest niestały emocjonalnie, nie posiada nawyku pracy i ma problem alkoholowy - praca na studia

Moje pytanie a zarazem prosba brzmi jakie można w tym wypadku wyznaczyc cele do realizacji do podopiecznego biorąc pod uwagę realną date ich osiagniecia?

Przy okazji co oznacza zakres oddziaływań wychowawczych (strategia motywacyjna)?

Wielkie dzieki za odpowiedz
aga-6
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Indywidualny program oddziaŁywań

Postautor: kesey » 23 gru 2006, 3:40

aga-6 pisze:nie posiada nawyku pracy i ma problem alkoholowy

To powinien pójść na studia, miałby szansę spełnić się na imprezach w akademiku :lol:

A tak na poważnie- myślę, że można zacząć od znalezienia mocnych stron klienta i próbować na bazie tego zmienić jego samoocenę. Motywować do poznania metod aktywnego poszukiwania pracy (kontakt z doradcą zawodowym w PUP), zaproponować udział w terapii odwykowej (informując o miejscach i możliwościach, gdzie tego rodzaju terapię można podjąć- poradnie odwykowe, kluby AA, itp.), oraz wspomagać w podejmowaniu działań, ukierunkowanych na zmianę sytuacji życiowej (szczególnie w zakresie pomocy pozamaterialnej, wynikającej z wiedzy i umiejętności kuratora). W telegraficznym skrócie to wszystko. Czas- jest natomiast kwestią względną :D

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Dzieki

Postautor: aga-6 » 23 gru 2006, 12:02

Dzieki za odpowiedz, kazda pomoc i chec pomocy sie liczy :)
aga-6
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość