Regulamin Forum

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Regulamin Forum

Postautor: marek z. » 19 lis 2013, 18:31

Aby zorientować sie w zasadach posługiwania się forum proszę przeczytać tzw. FAQ, do którego link znajduje się w górnej części stronyRegulamin Forum Dyskusyjnego Krajowego Stowarzyszenia Zawodowych Kuratorów Sądowych.


1. Forum dyskusyjne służy dyskusjom, wymianie doświadczeń, informacji, poglądów, komentarzy i opinii, w zakresie uwzględnionym w każdym z działów.

2. Treści zamieszczone na forum, z wyłączeniem grup zamkniętych, są dostępne dla każdego użytkownika i użytkowniczki sieci Internet.

3. Uprawnienia do pisania i edytowania postów, a tym samym także zakładania nowych wątków posiadają wyłącznie zarejestrowani użytkownicy i użytkowniczki forum.

4. Każda osoba może posiadać tylko jedno konto na forum. Złamanie tej zasady grozi usunięciem wszystkich kont i całkowitym zablokowaniem dostępu do forum.

5. Administracja forum nie gromadzi żadnych danych osobowych użytkowników i użytkowniczek. W bazach danych rejestrowane są wyłącznie adresy IP autorów/autorek postów, adresy mailowe użytkowników/użytkowniczek forum, oraz dodatkowe informacje podawane przez użytkowników/użytkowniczki podczas rejestracji i widoczne w ich profilu.

Dane, o których mowa powyżej, mogą być przekazywane organom uprawnionym ustawowo do ich pozyskiwania w przypadkach prawem przewidzianych (w szczególności policji, prokuraturze, sądowi).

6. Administrator i moderator udzielają użytkownikom i użytkowniczkom forum pomocy w wyeliminowaniu problemów technicznych, związanych z dostępem i użytkowaniem forum.

7. Administrator i moderator nie ponoszą odpowiedzialności za prezentowane treści. Uprawnieni są jednak do ingerencji w treść postów, w przypadkach wynikających z postanowień niniejszego regulaminu, jak również usuwania, zmiany lub zamykania poszczególnych wątków.

8. Zabronione jest umieszczanie na forum postów zawierających treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP. Złamanie tej reguły może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem organów ścigania o zaistniałym zdarzeniu).

9. Niedopuszczalne jest prezentowanie wypowiedzi obraźliwych, wulgarnych, obscenicznych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby, nieetycznych, obrażających uczucia (w tym uczucia religijne), godzących w dobra osobiste, konfabulujących, czy też naruszających prawo własności- posty takie będą usuwane. Polemikom podlegają poglądy i opinie, a nie ich autorzy i autorki.

10. Prezentowane na forum poglądy, opinie i odpowiedzi na pytania wyrażają wyłącznie stanowiska autorów i autorek postów i nie powinny być postrzegane jako wiążące dla kogokolwiek.

11. Na Forum obowiązuje język polski i tym językiem winni posługiwać się jego użytkownicy, wykazując się także dbałością o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. W skrajnych wypadkach administrator i moderator uprawnieni są do usunięcia postów rażąco uchybiających tej regule.

Jeżeli zachodzi potrzeba posłużenia się językiem obcym, użytkownik/użytkowniczka powinien dołączyć czytelne i widoczne tłumaczenie (nie dotyczy indywidualnych podpisów).

12. W celu utrzymania porządku i przejrzystości forum, jego uczestnicy i uczestniczki zobowiązani są do przestrzegania ogólnych zasad Netykiety oraz:
a) unikania zbędnego powielania postów i tematów.
b) umieszczania nowych wątków w odpowiednich działach (tematy, posty duplikowane i umieszczane w niewłaściwych działach będą usuwane lub przenoszone w odpowiednie miejsce).
c) umiarkowanego korzystania z emotikonów.
d) unikania pisania wyrazów wyłącznie wielkimi literami (chyba, że wynika to z zasad ortografii).

13. Użytkownik i użytkowniczka ma prawo do posiadania indywidualnego nicka, zamieszczenia w swym profilu awatara i podpisu. Z wyłączeniem nicka i adresu e-mail, pozostałe elementy zawarte w profilu mogą podlegać zmianom ze strony użytkownika.

14. Nazwy użytkowników i użytkowniczek (nicki) nie mogą być adresami stron www, nazwami firm, instytucji, partii politycznych, stowarzyszeń itp, ani też w swoim wydźwięku budzić wątpliwości, co do intencji posiadacza konta.

15. Awatary nie mogą naruszać praw autorskich, wykorzystywać logo partii politycznych, organizacji, stowarzyszeń, firm bądź innych podmiotów, posiadających osobowość prawną. Wielkość awatara nie powinna przekraczać 15 kilobajtów, zaś rozmiar 120x120 pikseli.

16. Podpis w profilu użytkownika i użytkowniczki nie może być dłuższy niż 500 znaków. Zabrania się jednocześnie zamieszczania w podpisie wszelkiego rodzaju reklam o charakterze komercyjnym, jak i odnośników do stron o takim charakterze.

17. Użyte w niniejszym regulaminie pojęcia oznaczają odpowiednio:
a) Administrator - osoba zarządzająca forum, w zakresie jego funkcjonowania (technicznego i merytorycznego), posiadająca również funkcję moderatora każdego działu.
b) Moderator - osoba dokonująca czynności merytorycznych w poszczególnych działach forum. Posiada uprawnienia do zmian (edytowania), usuwania lub blokowania postów/wątków pozostałych użytkowników i użytkowniczek.
c) Post - dowolny ciąg znaków wyrażający treść.
d) Awatar (emblemat) - indywidualna wizualizacja graficzna użytkownika i użytkowniczki forum.
e) Emotikony - symbole obrazkowe, umożliwiające wyrażenie emocji piszącego.
f) IP, adres IP - unikalny, liczbowy ciąg identyfikujący komputer w sieci Internet.

18. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.

Za ten post autor marek z. otrzymał podziękowania - 5
Aurelius(20 lis 2013, 1:06), czarodziejka(19 lis 2013, 21:17), dorotah(09 maja 2014, 0:18), jarosj(19 lis 2013, 19:04), lucinda(19 lis 2013, 19:48)
Ocena:20%
 
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości