pytanie dla Państwa

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

pytanie dla Państwa

Postautor: malutka » 13 paź 2011, 21:11

Dzień dobry Państwu,
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i zwracam się do Państwa z takim zapytaniem:

Chciałabym zostać kuratorem społecznym - (oczywiście zadzwoniłam do oddziału sądu rejonowego w mojej miejscowości i jestem umówiona z jednym z kuratorów na spotkanie w przyszłym tygodniu)
Mam przygotowane: (CV, list motywacyjny, odpis dyplomu licencjata i podanie o powołanie) czy coś jeszcze powinnam mieć?

Moje drugie pytanie dotyczy tego, jeśli się okaże, że jednak nie ma zapotrzebowania na k.społecznego to czy jest możliwość odbycia (bezpłatnego oczywiscie) stażu czy praktyk (choć nie mam na nie skierowania ze szkoły). Czy może słyszeli państwo o takiej możliwości? Poprostu bardzo chciałabym w praktyce zobaczyć na czym ta praca polega, pomogłoby mi to również w pisaniu pracy mgr

Ponieważ jestem studentem studiów magisterskich i również chciałabym na tym spotkaniu poprosić obecnych tam kuratorów o pozwolenie na przeprowadzenie badań (czyli wywiad) bo dopiero jak takie pozwolenie otrzymam to temat pracy zostanie zatwierdzony i dopiero wtedy dostane taki wniosek na piśmie do podpisu. Narazie "mam się wstępnie zorientować" - i moje kolejne pytanie brzmi czy to dobry pomysł czy wypada zapytac? Czy przykładowo Państwo by się zgodzili w takiej sytuacji?

Z góry dziękuje za odpowiedzi
malutka
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2011, 20:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: gabi » 15 paź 2011, 11:25

W naszym okręgu potrzebne jeszcze są dwa zdjęcia, zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwskazań do pełnienia funkcji kuratora społecznego (to od niedawna, ale bez tego prezes odrzuci podanie).
Resztę pytań skieruj do kuratora zawodowego, z którym jesteś umówiona. Nie bój się dokładnie wyjaśnić swoich wątpliwości, wszak kto pyta nie błądzi.
Co do stażu bez skierowania ze szkoły to raczej wykluczone - kuratora obowiązuje tajemnica zawodowa. Stażyści kierowani są pisemnie przez swoje uczelnie, a do konkretnego kuratora przydziela kurator okręgowy.Co do pracy magisterskiej - do nas zgłaszają się studenci z ankietami do wypełnienia, z zasady nikt im nie odmawia - jeżeli mają zielone światło od KO.
gabi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 137
Rejestracja: 27 sty 2006, 15:41
Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość