Szukam informacji

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Szukam informacji

Postautor: madzia1 » 29 paź 2005, 20:47

Witam.
Chciałabym prosić o informacje dotyczące kuratora społecznego. Ukończyłam licencjata o kierunku praca opiekuńcza z profilaktyką społeczna i chciałabym rozpocząć pracę jako kurator społeczny. Mam pytanie czy zanim jest się przyjętym zdaje się jakiś egzamin czy jest może rozmowa. Czy osoba rozpoczynajaca tę pracę jest przeszkolona do jej wykonywania? Bardzo prosze o informacje i z góry serdecznie dziękuje
madzia1
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2005, 20:39
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: trener » 30 paź 2005, 13:18

musisz złożyć stosowne podanie do prezesa sądu, w którym chcesz pełnić funkcję kuratora społecznego - za pośrednictwem kierownika zespołu, który musi zaopiniować twoją kondydaturę, z licencjatem może być problem, generlanie (bynajmniej w naszym sądzie) wymagamy mgr. ale spróbować warto..co do przeszkolenia - podstawowe informacje poda ci kurator zawodowy, dla którego będziesz "pracować", czasami organizowane są także tematyczne szkolenia dla wszystkich kuratorów społecznych....powodzenia.
trener
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2005, 14:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: madzia1 » 30 paź 2005, 20:06

dziekuje za informacje mam nadzieje że się uda pozdrawiam
madzia1
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2005, 20:39
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: opener » 31 paź 2005, 18:02

To nie jest tak, jak radzi "trener". a ponieważ obserwuję na forum również inne mylne informacje na temat powoływania kuratorów społecznych, dlatego pozwalam sobie na wypowiedź. Jedyną osobą upoważnioną do zainicjowania procedury powołania kuratora społecznego jest kierownik zespołu. Jest kwestią wewnętrznych (w zespole) uzgodnień, czy wyboru kandydata i jego akceptacji dokonuje kierownik czy też kurator zawodowy. Uważam, że dla przyszłej współpracy z kuratorem społecznym lepszym rozwiązaniem jest, gdy wyboru dokonuje kurator zawodowy, bo przecież to on odpowiada za pracę kuratora społecznego. Natomiast tylko kierownik upoważniony jest do składania wniosków o powołanie kuratora społecznego. Bez takiego wniosku prezes sądu rejonowego nie ma podstaw do powołania kuratora społecznego. Prezes może wniosku nie uwzględnić, ale nie może bez wniosku kierownika powołać kuratora społecznego, bo w przeciwnym razie narusza prawo.Zasadniczo czym innym jest opiniowanie, a czym innym wnioskowanie.Tak więc jeśli podanie, to kierować je należy raczej do kierownika zespołu, a nie do prezesa.
Wypowiadam się na ten temat,ponieważ w innych wątkach zauważyłem narzekania na temat narzucania przez prezesów kuratorów społecznych. Proponuję korzystać ze swoich uprawnień.
opener
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 31
Rejestracja: 26 kwie 2005, 19:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 04 lis 2005, 21:30

W praktyce jest tak, że jak spodobasz się danemu kuratorowi zawodowemu, to nie powinno być dalszych przeszkód ze strony kierownika zespołu czy też prezesa sądu. Jednak praktyka jest różna, a odmienności mogą często występować w małych sądach.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron