egzamin na aplikacje

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

egzamin na aplikacje

Postautor: AgnieszkaJ » 10 kwie 2007, 21:36

Ratunku zdaje 12.04 o 17:30 egzamin na aplikacje kuratorska i miałam niecały tydzien na przygotowanie sie odkad dostała zawiadomienie. Jakie zagadnienia powinnam znac?
AgnieszkaJ
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2007, 16:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 10 kwie 2007, 22:40

podstawa to ustawa o kuratorach sądowych bez tego ani rusz.
represja
 

Postautor: Angelina » 11 kwie 2007, 10:51

Zgadzam się z przedmówcą ustawa o kuratorach sądowych to podstawa, ponadto polecam przeczytać:
- Kodeks rodzinny i opiekuńczy
- ustawa o postęp w sprawach nieletnich
- kodeks karny
- kodeks postępowania karnego
- ustawa - prawo o ustroju sadów powszechnych
- Konstytucja RP
- KPC

Trochę wiedzy socjologicznej, pedagogicznej i resocjalizacyjnej!

Powodzenia życze i pozdrawiam!
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno.
Angelina
 
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2007, 19:30
Lokalizacja: ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

pozdrawiam!

Postautor: jasminka26 » 12 kwie 2007, 16:49

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2007, 15:26 przez jasminka26, łącznie zmieniany 2 razy
jasminka26
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:50
Lokalizacja: gliwice
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: AgnieszkaJ » 12 kwie 2007, 21:31

zdawałam w gliwicach - było nawet niezle choc było troche z UE, karnego i niektóre podchwytliwe no i motywacja na tą aplikacje. wyniki w poniedziałek o 12
AgnieszkaJ
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2007, 16:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: dakar » 13 kwie 2007, 9:07

Agnieszka napisz czy był to test czy opisówka? No a może pamietasz jakieś pytania?
dakar
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:23
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Katarzyna Kotuła » 13 kwie 2007, 9:36

test, pytania wyboru ( 4 mozliwości, tylko jedna poprawana) dla mnie był trudny ... nie uwazam, ze definiowanie delikt'u witymologii to istotne i wnoszące cokolwiek pytania!
Co do reszty: traktaty wspólnotowe, ilosc eurodepytowanych, ilosc państw załozycielkich wspólnoty wegla i stali, def. kuartora sadowego, wymiar czasy pracy, delegacje regulujace uprawnienai i obowiazku ks, def. nadzoru, srodków wychowawczych, def. małolata w rozumieniu kk, kara ograniczenia wolności, sad lustracyjny, def. burzy mózgów, socjalizacji, siedziba Trybunała Sparwiedliwości, Trybunał Konstytucyjny RP, zanjomosc łaciny, sąd dyscyplinarny, oskarzyciel w sadzie dyscyplinarnym, organ uprawiony do zwolnienia z aplikacji :)
Katarzyna Kotuła
 
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2006, 16:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: dakar » 13 kwie 2007, 10:11

Dzięki za pytania, ciekawe czy podobne trafią w okręgu płockim? A tak wogóle to kto układa takie pytania?
dakar
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:23
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości