Indywidualne obciążenie Kuratora Zawodowego Rodzinnego

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Indywidualne obciĄżenie Kuratora Zawodowego Rodzinnego

Postautor: kamino » 10 cze 2005, 22:35

Witam wszystkich bardzo gorąco! :D

Zbliża się I półrocze i w związku z tym mam pytanie, czy w drukach
obciążeń indywidualnych za I półrocze 2005 wypełniacie m. in. obciążenie
ogólne. Jeśli tak, co w nie wpisujecie.
Ja w swoim druku mam wyszczególnione:
- nadzory u kuratora zawodowego i społecznego
- inne sprawy: rodziny zastępcze, sprawy małoletnich przebywających w placówkach wychowawczych, opieki nad osobami całkowicie ubezwłasnowolnionymi, opieki nad małoletnimi.
To wszystko. Nie rozumiem, dlaczego we własne obciążenie nie należy wpisywać ilości przeprowadzonych wywiadów wyjaśniających. To jest chyba jakieś nieporozumienie. :x Stąd moje pytanie skierowane do wszystkich KURATORÓW RODZINNYCH.
Do usłyszenia !!!!!! :)
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Indywidualne obciĄżenie

Postautor: eipiem » 11 cze 2005, 10:14

Witaj Kamino,
w statystyce podajemy oprócz informacji które wymieniłaś (OPM,OP,ALK,NW) dane dotyczące:
[/b[b]]-ilość wywiadów w postępowaniu wyjaśniającym i rozpoznawczym

- ilość czynności zleconych przez sędziego w postępowaniu wykonawczym( np. zlecone przez sędziego wywiady w sprawach RZ,OP,Plac itp)
- ilość wywiadów kontrolnych przeprowadzonych przez zawodowego w nk prowadzonych przez społecznych.
Referat własny to w/g nas suma spraw:nk w OPM+NW,ZP i PLAC z NW,Plac w OPM,RZ+opieki z OPM,Alk,OP doresłego ubezwłasnowolnionego całkowicie.W statystyce podajemy również ilość małoletnich i nieletnich objętych przez nas opieką ( przy każdej sprawie OPM piszemy ile jest dzieci w tej rodzinie).
Jeśli chcesz mogę Ci przesłać arkusz Excel do sprządzenia takiej statystyki.
Pozdrawiam,
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: kamino » 11 cze 2005, 14:58

Witam Cię serdecznie!!! :lol:
Bardzo chętnie skorzystam z Twej przysługi, oczekując z wielką niecierpliwością na wspomniany przez Ciebie arkusz.
Do usłyszenia :D
P.S. Jednym słowem, to nie do wiary. W każdym okręgu inne zwyczaje, inne interpretacje, inne wymogi. Według mnie należałoby to ujednolicić. Być może :?: :!: , że w którymś momencie wspólnymi siłami coś udoskonalimy. Byłabym z tego bardzo rada :P .
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kamino » 11 cze 2005, 23:57

Alinko :!: Serdecznie Ci dziękuję za arkusz statystyki.
Z tego arkusza wynika, iż była to statystyka za cały rok. Czy więc wykonuje się w Waszym zespole statystykę za I półrocze :?: :!: . Ponadto chciałabym dowiedzieć się od Ciebie, czy do obciążenia własnego dopisujecie nadzory odpowiedzialne rodziców, pomimo tego, że nie są one na Waszym stanie.

Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję :!: :lol:
Do usłyszenia.
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

indywidualne obciĄzenie

Postautor: eipiem » 12 cze 2005, 10:22

Cześć Kamino,
pewnie,że robimy statystyke półroczną.Akurat wpadł mi w ręce arkusz za cały rok.
Nadzory odpowiedzialne rodziców wykazujemy (bo tak robiliśmy zawsze),wprawdzie od 2003 r. gdy MS wytknęło kuratorom,że zajmują sie sprawami (NR,ZP),które są w kompetencjach postępowania wykonawczego prowadzonego przez Sędziego (?). Nie mamy tych spraw w referatach,ale wykonujemy zlecone przez sędziego czynności.
Za to nie ma w tym akurat arkuszu zestawienia oprócz wywiadów do spraw-rubryki wywiady w postepowaniu wykonawczym zlecone przez sądziego oraz rubryki wywiady kontrolne w NK,które to rubryki dodałam w r.2003 (jakby w odpowiedzi na stanowisko MS w sprawie referatów kuratorów rodzinnych).

Pozdrawiam,
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: kamino » 12 cze 2005, 12:04

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. :D
Jedno mnie interesuje - stanowisko MS, kiedyś o tym wspominałaś, czy możesz mi to pismo przesłać. Jeśli tak, jestem Tobie bardzo wdzięczna.
Do usłyszenia :!: :lol:
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość