Lustracja a kontrola

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Lustracja a kontrola

Postautor: Ewik » 20 sty 2006, 13:27

Cześć!
Wita Wszystkich kurator, który uległ przeziębieniu-ryzyko zawodowe. Z pracy w terenie przywiozłam sobie w promocji grypkę :? . Jak przypominają mi się te komentarze naszych dni terenowych(płatny urlop, odsiadka w domu) to mam ochotę wycałować tych komentatorów, ale tylko dzisiaj chi,chi :twisted: .
A teraz do rzeczy,kto może mi pomóc i wyjaśnić czym się różni kontrola od lustracji kuratorów rodzinnych?
Wiadomość dla keseya, mam nadzieję, że dotarły podziękowania za KN, jak nie, to dziękuję teraz!!
Czekam na informacje od koleżanek i kolegów dotyczących mojego pytania i życzę zdrówka-serio,serio :)
Ewik
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:06
Lokalizacja: ?więtokrzyskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

lustracja a kontrola

Postautor: Paweł » 20 sty 2006, 13:51

Może znasz juz odpowiedź- jeżeli nie to odpowiedz jest w rozp.MS z dn.25.10.02r. w sprawie trybu sprawowania nadzoru nad działalnością administracyjną sadów Dz.U. 02.187.1564.
Mogę dodać że są dwa rodzaje konroli , to lustracja, która dotyczy wycinka pracy i wizytacja która dotyczy całokszałtu. ¯ycze ci dobrych efektów zapewne kontroli Twoich akt
Paweł
 
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2006, 13:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Ewik » 20 sty 2006, 14:12

Byłam na spotkaniu z kuratorem okręgowym, który informował, że będą dokonywane w jednych sądach lustracje, a w innych kontrole. Zaciekawiło mnie czym merytorycznie różni się kontrola od lustracji? Dziękuję bardzo za podstawę prawną-zajrzę. Ale jeżeli dobrze zrozumiałam Tw.posta to własciwie różnicy wielkiej nie ma biorąc pod uwagę osobę kontrolowaneggo bądź lustrowanego. Ma się tak samo przygotować do jednej milusiej czynności jak i do drugiej. Dzięki za odpowieź! :)
Ewik
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:06
Lokalizacja: ?więtokrzyskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Zet » 20 sty 2006, 16:44

I jeszcze jedna istotna uwaga-wizytacje sądów są zaplanowne na cały rok.U nas na pierwszym szkoleniu w roku k.okręgowy przedstawia ich plan i termin.
Lustracje niestety są bez zapowiedzi ,z dnia na dzień.
Na ten rok ma ich być mnótwo i mają być nastawione na wychwytywanie przewlekłości postępowania wykonawczego(z winy kuratora oczywiście,bo jakże by inaczej)-polecenie z ministerstwa.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Lustracja a kontrola

Postautor: Paweł » 01 lut 2006, 14:37

Założenie jest takie , że Kurator okr. w planie nadzorczym dla danego roku ( do dnia 15 stycznia) wskazuje jakie wizytacje i lustracje będzie wykonywał.Oczywiście może być sytuacja , że odbeda się kontrole poza planem , ale kurator winien być wczesniej uprzedzony.Choć nie ma przepisu ale nalezy wyjść z przepisów dotyczacych planu nadzorczego. Pozdrawiam
Paweł
 
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2006, 13:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron