DOTYCZY UDZIELANIA POMCY Z FUNDUSZU PP

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: waariat11 » 23 paź 2009, 19:58

wolę działać nieprofesjonalnie i nie udzielać pomocy postpenitencjarnej w sytuacji odbycia kary za nie uiszczenie grzywny i w ten sposób robić z siebie idiotę w oczach skazanego. Zadam trochę inne pytanie m.in do mojego przedmówcy. Wyobraźmy sobie skazanego, który opuszcza zakład karny (nie określam czy za grzywnę czy nie, to nie ma znaczenia) i wnosi o pomoc którą chce przeznaczyć na.......... spłatę grzywny i kosztów sądowych do innej sprawy. Chciałbym się zapytać czy nie udzielenie pomocy będzie odwetem i brakiem profesjonalizmu????
waariat11
 
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2009, 19:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Do SŁawka

Postautor: dziadek » 23 paź 2009, 20:01

Sławku, ty też jesteś kuratorem!!
Przecież mógłbyś sam sobie wydać zarządzenie o przeprowadzeniu wywiadu :lol:
Moje pytanie o przekroczenie uprawnień przez kierownika jest nadal aktualne!! :roll:

Według "Zarysu metodyki pracy...." istotną częścią pracy kuratora zawodowego jest jego działalność socjalna. Jak można sensownie sprawdzić czy skazanemu bądź jego należy się pomoc z funduszu pp jak nie poprzez wywiad środowiskowy. Wydaje mi się że w takim przypadku kurator powinien działać jak pracownik socjalny.
Wracając do 14-tki wydaje mi się, że nikt kuratorowi głowy nie urwie jeśli otrzymując prośbę skazanego bądź jego rodziny o udzielenie pomocy uda się na ten wywiad. Uprawnieniem do sprawdzenia warunków życiowych skazanego i jego rodziny ta prośba właśnie. :wink:
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Do SŁawka

Postautor: Bosman » 23 paź 2009, 20:11

---------- 20:09 23.10.2009 ----------

waariat11 pisze:wolę działać nieprofesjonalnie i nie udzielać pomocy postpenitencjarnej w sytuacji odbycia kary za nie uiszczenie grzywny i w ten sposób robić z siebie idiotę w oczach skazanego. Zadam trochę inne pytanie m.in do mojego przedmówcy. Wyobraźmy sobie skazanego, który opuszcza zakład karny (nie określam czy za grzywnę czy nie, to nie ma znaczenia) i wnosi o pomoc którą chce przeznaczyć na.......... spłatę grzywny i kosztów sądowych do innej sprawy. Chciałbym się zapytać czy nie udzielenie pomocy będzie odwetem i brakiem profesjonalizmu????


Ok (taka "wola Pana"). W oczach skazanych jesteśmy różnymi postaciami i nie mamy na to wielkiego wpływu.
Co do drugiej kwestii, przeznaczenie środków wskazane jest w Rozporządzeniu w sprawie Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej z dnia 22 kwietnia 2005 r..
Pozdrawiam.

---------- 20:11 ----------

dziadek pisze:Sławku, ty też jesteś kuratorem!!
Przecież mógłbyś sam sobie wydać zarządzenie o przeprowadzeniu wywiadu :lol:
Moje pytanie o przekroczenie uprawnień przez kierownika jest nadal aktualne!! :roll:

Według "Zarysu metodyki pracy...." istotną częścią pracy kuratora zawodowego jest jego działalność socjalna. Jak można sensownie sprawdzić czy skazanemu bądź jego należy się pomoc z funduszu pp jak nie poprzez wywiad środowiskowy. Wydaje mi się że w takim przypadku kurator powinien działać jak pracownik socjalny.
Wracając do 14-tki wydaje mi się, że nikt kuratorowi głowy nie urwie jeśli otrzymując prośbę skazanego bądź jego rodziny o udzielenie pomocy uda się na ten wywiad. Uprawnieniem do sprawdzenia warunków życiowych skazanego i jego rodziny ta prośba właśnie. :wink:


Wszystko co miałem do powiedzenia w tej kwestii napisałem wyżej.
Pozdrawiam.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: morphine » 23 paź 2009, 21:02

"Zdecydowanie powinny być wyłączone z tego kręgu osoby które odbywają zastępczą karę pozbawienia wolności
sławek napisał:
Na jakiej podstawie. Chyba, że masz na myśli własne sugestie zmian dot. obowiązującego Rozporządzenia.
Osoba zwolniona z ZK/A¦ to po prostu osoba zwolniona."

żeby nie było wątpliwości miałem na myśli własne sugestie czy też życzenia:

dziadek napisał:
Wracając do 14-tki wydaje mi się, że nikt kuratorowi głowy nie urwie jeśli otrzymując prośbę skazanego bądź jego rodziny o udzielenie pomocy uda się na ten wywiad. Uprawnieniem do sprawdzenia warunków życiowych skazanego i jego rodziny ta prośba właśnie

uważam, że sam wniosek o udzielenie pomocy nie wystarczy aby iść na wywiad , u nas nie chodzimy na wywiad, dajemy kase i zobowiązujemy do okazania paragonów ale ..... jak skazany nie chce to i tak ich nie przyniesie,
oczywiście inna sytuacja jest przy warunkowych zwolnieniach z dozorem gdzie kurator może iść sobie na wywiad
pozdrawiam
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: eipiem » 23 paź 2009, 22:05

koledzy, a co z tymi pokrzywdzonymi? im nie udzielacie pomocy?A jesli tak to jak pokrzywdzony dokumentuje,ze jest pokrzywdzonym?
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Do Morphine

Postautor: dziadek » 24 paź 2009, 6:25

Nie rozumiem Twojego beztroskiego podejścia do kwestii udzielania pomocy postpenitencjarnej.
Rozumiem jeśli niecelowo wyda się własne pieniądze ale przecież udzielając pomocy postpenitencjarnej wydajemy cudze pieniądze.
Tym bardziej powinniśmy się starać by przeznaczyć je dla osób czy rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.
Nie wierzę w potęgę dokumentów i nie wierzę wyłącznie słowu pisanemu i dlatego w przypadkach wątpliwych udaję się na wywiad, zasięgam opinii policjanta czy też pracownika socjalnego, dyskretnie pytam sąsiadów.
Chociaż już wiek nie ten(nick!)staram się nie być kuratorem pracującym "zza biurka".
Wracając do Sławka, to zamiast od kierownika, który jak widzę chce być "całą gębą"ważnym kierownikiem, jeśli nie chcesz być sędzią we własnej sprawie, lepszym zabezpieczeniem byłoby uzyskanie zlecenia na 14-tkę od sędziego.
Pozdrawiam wszystkich obrażonych moją wypowiedzią.
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 24 paź 2009, 8:07

Wiecie co juz wiem czemu osoby pokrzywdzone korzystaja z FPP w zaledwie ok 1% spośród grupy uprawnionych.Nie widzicie ich czy nie chcecie?
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Do Morphine

Postautor: Bosman » 24 paź 2009, 10:02

---------- 09:53 24.10.2009 ----------

eipiem pisze:a mnie interesuje jakich dokumentów oczekujecie od osoby pokrzywdzonej przestepstwem aby udzielić jej pomocy z Funduszu PP?czy wystarcza nr sprawy prokuratorskiej (DS),a moze potwierdzenie prokuratora o wszczęciu postepowania?


Ja nie miałem takiego przypadku. Wnioski pokrzywdzonych rozpatruje raczej kierownik.
Wydaje mi się, że status pokrzywdzonego powinien wynikać z prawomocnego orzeczenia Sądu.

---------- 10:02 ----------

[quote="dziadek"]
Wracając do Sławka, to zamiast od kierownika, który jak widzę chce być "całą gębą"ważnym kierownikiem, jeśli nie chcesz być sędzią we własnej sprawie, lepszym zabezpieczeniem byłoby uzyskanie zlecenia na 14-tkę od sędziego.
quote]

Dziadek,
To jest raczej kwestia praktyki w naszym ZKSS - takie wnioski wpływają po prostu do kierownika i dlatego od niej pochodzi zarządzenie.
Co do sugestii "zabezpieczenia", spytam: a co ma Sędzia do tego?
Pozdrawiam.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 24 paź 2009, 10:13

Sławek - myślę , że Dziadek miał na myśli wałkowany już przez nas na forum nie raz temat - kto może zlecać przeprowadzenie wywiadu w trybie art. 14 k.k.w
Ponadto uważam - że lepiej tego tu nie roztrząsajmy bo wyjdzie zupełnie inny wątek ;-)
Dziadek - o to Ci chodziło ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: dziadek » 24 paź 2009, 10:41

Zdecydowanie pozdrawiam Ciebie kgb.
A swoją drogą mam kierownika, który powoli wykraczając poza zapisy ustawy uzurpuje sobie coraz to wiekszy zakres władzy.
Ja tam wolę by sobie gospodarzem na swoim podwórku, podejmowac potrzebne działania i odpowiadac za to co robię.
Jesli będę potrzbował pomocy czy rady poprosic o nia kogos kogo szanuję za rzetelną pracę i profesjoinalizm. Jeszcze raz pozdrawiam.
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 24 paź 2009, 10:44

Sławek - pokrzywdzony i jego status pojawia sie juz w postepowaniu przygotowawczym.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

gŁównie do dziadka

Postautor: morphine » 24 paź 2009, 16:43

witam

to nie ma nic wspólnego z beztroskim udzielaniem pomocy, bowiem
nauczony zdarzeniem w naszym okręgu lepiej nie chodzić na wywiady bez zlecenia, zarządzenia

u nas kurator zawodowy poszedł na wywiad w Wo i miał wypadek
ale skoro nie miał zlecenia wywiadu , nie miał delegacji, nie miał pozwolenia na korzystanie z własnego samochodu uznano iż nie jest to wypadek w pracy więc wywiad przeprowadził poniekąd bezprawnie ......
tym bardziej w sprawie o przyznanie pomocy jest to ryzykowne

dziadek pewnie, że lepiej upewnić się w terenie czy są podstawy do udzielenia pomocy, ale musimy być pewni że działamy w granicach prawa,
podtrzymuje moje stanowisko , że sam wniosek nie wystarczy aby iść na wywiad (prawei zawsze można telefonicznie uzyskać informacje od pracownika socjalnego jak wygląda sytuacja zwolnionego, czy też jego rodziny)
z wnioskiem pokrzywdzonego jeszcze się nie spotkałem
:) :)
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: jurek » 25 paź 2009, 13:18

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: marphin kto tak uznał :?: :?: :?: :?: możesz coś więcej powiedzieć na ten temat :?: :?: :?: co zrobił z takim absurdem Wasz KO, delegat i czy KRK podjęła jakieś działania.

Kurator ma prawo zbierać informacje na tema skazanego na karę ograniczenia wolności w jego miejscu zamieszkania na podstawie przepisów o dozorze i kuratorze sądowym które to przepisy stosuje się odpowiednio również do kary ograniczenia wolności zgodnie a art. 55 § 2 kkw.

Naprawdę nikt u Was nic z tym nie zrobił i nie wskazał na to uregulowanie :?: :?: :?: :?: :?: napiszesz coś więcej :?: :?: :?:
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: blabick » 26 paź 2009, 13:08

---------- 13:00 26.10.2009 ----------

waariat11 pisze:w moim zespole/sądzie jest taka praktyka (nie zbyt zgodna z ustawą o pomocy postenitencjarnej), że nie udzielamy pomocy gdy skazany odbył karę zastępczą za grzywnę.

Bez względu na trudną sytuację finansową skazanego i jego rodziny "dawanie" pieniędzy za to, że "poszedł" do zakładu karnego bo nie zapłacił grzywny, w rozumieniu samych skazanych jest pośmiewiskiem z wymiaru sprawiedliwości. Napiszę bardziej dobitnie - skazany nie zapłacił grzywny, odbył karę pozbawienia wolności i jeszcze w nagrodę dostanie za to pieniądze. Kpina i tyle..........


kpiną jest również świadome łamanie prawa przez Sąd.

kgb14 pisze:tak czytam i czytam i się zastanawiam o jakich my tu pieniądzach mówimy ???? Jakimi kwotami dysponujecie ? ---- ja tu widzę , że debata jest tak jakby chodziło o grube tysiące złotych albo przynajmniej o tysiące złotych ....

przecież tu nie ma zasadniczo o czym gadać ;-) :lol:


my tu mówimy o Wartościach, nie o pieniądzach... :lol:
ja podobnie jak Sławek obracam się w kwotach 100 - 300zł. jeśli miałbym udzielić pomocy w znacząco wyższej wysokości, wymagałbym naprawdę solidnego uzasadnienia popartego stosowną dokumentacją.

---------- 13:08 ----------

dziadek pisze:Ja tam wolę by sobie gospodarzem na swoim podwórku, podejmowac potrzebne działania i odpowiadac za to co robię.
Jesli będę potrzbował pomocy czy rady poprosic o nia kogos kogo szanuję za rzetelną pracę i profesjoinalizm. Jeszcze raz pozdrawiam.


pozdrawiam Cię, dziadku! :D
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Do Jurka

Postautor: dziadek » 27 paź 2009, 21:00

Jurku podaj proszę jakie masz zdanie na temat podstawy prawnej niezbędnej do przeprowadzania wywiadu w celu udzielenie pomocy z funduszu pp. Czy rzeczywiście konieczne jest zlecenie na przeprowadzenie wywiadu podpisane przez innego kuratora bądź przez sędziego czy też wystarczy prośba skazanego? :shock:
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości