Bardzo Proszę o Pomoc

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Bardzo Proszę o Pomoc

Postautor: nadula20 » 01 paź 2009, 17:20

Witam mam 24 lata jestem na 5 roku studiów resocjalizacji chciałbym pracować w swoim zawodzie dajmy na to w domu dziecka jestem karany za pobicie sprawa ciągnęła się 4 lata a ja dostałem wyrok na 3 lata w zawieszeniu i kuratora;(Mój kurator powiedział że jeżeli podejmę pracę w domu dziecka czy innej placówce on poinformuje mojego pracodawcę że jestem karany Przecież jak ustawa mówi kurator ma pomagać a nie szkodzić :( Bardzo Proszę o odpowiedź na moje pytanie DZIęKuje
SZKITEK
nadula20
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:12
Lokalizacja: wawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 01 paź 2009, 19:11

Proponuje porozmawiać ze swoim kuratorem jeszcze raz .
Poza tym czy aby do tej pracy nie jest potrzebne tzw. świadectwo niekaralności ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: BartK » 02 paź 2009, 17:34

Dowiedz się najpierw czy przy naborze na wybrane przez Ciebie stanowisko nie będzie wymagane od Ciebie zaświadczenie o niekaralności.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: nadula20 » 03 paź 2009, 19:37

dowiedziałem się i będę musiał podpisać tylko oświadczenie Ale mi dokładnie chodzi o to czy kurator musi poinformować mojego pracodawcę że jestem karany A nie można nic teraz zrobić że sprawa mi się ciągnęła 4 lata i dostałem wyrok w zawieszeniu na 3 ??? najgorsze jest to że ja chce pracować w swoim zawodzie gdyby wszystko odbywało się jak należy to już bym był po wyroku i mógłbym pracować...:( ale cóż chciałbym tylko żeby państwo odpowiedzieli na moje pytanie ,dziękuje bardzo.
SZKITEK
nadula20
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:12
Lokalizacja: wawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 03 paź 2009, 20:33

---------- 20:17 03.10.2009 ----------

nadula20 pisze:Witam mam 24 lata jestem na 5 roku studiów resocjalizacji chciałbym pracować w swoim zawodzie dajmy na to w domu dziecka jestem karany za pobicie sprawa ciągnęła się 4 lata a ja dostałem wyrok na 3 lata w zawieszeniu i kuratora;(Mój kurator powiedział że jeżeli podejmę pracę w domu dziecka czy innej placówce on poinformuje mojego pracodawcę że jestem karany Przecież jak ustawa mówi kurator ma pomagać a nie szkodzić :( Bardzo Proszę o odpowiedź na moje pytanie DZIęKuje


Może zabrzmi to paradoksalnie, ale uważam, że to Pan powinien powiadomić ewentualnego pracodawcę (w szczególności, gdy chodzi o pracę w placówce resocjalizacyjno-wychowawczo-opiekuńczej, a pracodawca nie wystąpił o zaświadczenie o nie/karalności lub nie zobowiazał Pana do jego przedłożenia) o tym, że był Pan karany za pobicie. A następnie przyjąć "po męsku" konsekwencje powiadomienia, włącznie z ewentualną odmową zatrudnienia. Uważam to za uczciwe w tej sytuacji.
Nie wiem jakie procedury dot. ustalenia karalności kandydatów obowiązują przy przyjęciu do pracy w wszystkich rodzajach placówek opiekuńczo-wychowawczo-resocjalizacyjnych - uważam, że bezwzględnie wymagane powinno być zaświadczenie o niekaralności.

---------- 20:21 ----------

nadula20 pisze:Przecież jak ustawa mówi kurator ma pomagać a nie szkodzić

Za "pomoc" uznaje Pan ochronę osobistego interesu, a co z interesem społecznym i dobrem wychowanków placówki.

---------- 20:26 ----------

nadula20 pisze:dowiedziałem się i będę musiał podpisać tylko oświadczenie


Tylko i aż. Zabrzmiało tak jakby Pan planował poświadczyć nieprawdę dot. karalności w oświadczeniu.

---------- 20:33 ----------

Po zatarciu skazania Pana status ulegnie zmianie i choć zatarcie jest fikcją prawną - taką możliwość przewiduje prawo. Skazanie uważa się za niebyłe.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Ultima » 08 paź 2009, 14:56

nadula20 pisze:gdyby wszystko odbywało się jak należy to już bym był po wyroku i mógłbym pracować.


To mylne stwierdzenie. Fakt Pańskiej karalności ustaje dopiero po zatarciu skazania a nie tuż po odbyciu kary.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: nadula20 » 24 paź 2009, 8:15

nadula20 napisał:
gdyby wszystko odbywało się jak należy to już bym był po wyroku i mógłbym pracować.



Chodzi mi tutaj gdyby sądy pracowały normalnie to juz bym, był po wyroku i miałbym "czyste konto" A nie sprawa się ciągnęła 4 lata ui jeszcze na 3 lata wyrok w zawieszeniu Bez sens totalny A wszyscy tutaj oceniaja tylko człowieka nie potrafić odpowiedzieć na proste pytanie Czy Kurator musi Ludzie zrobiłem błąd wiem o tym ale to było w młodości bardzo tego żałuje chce pracować resocjalizacji a wy mnie osądzacie od razu Jaki kraj tacy jego obywatele nie wyrozumiałem zadufane w sobie państwo jak i jego obywatele
SZKITEK
nadula20
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:12
Lokalizacja: wawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 24 paź 2009, 9:07

nadula20- jak byś sie wczytał dobrze w posty to wyczytałbyś w nich odpowiedzi a nawet więcej a nie obrażał osoby wypowiadające się w Twojej sprawie które wcale robić tego nie musiały a zechciały aby Ci pomóc .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Bosman » 24 paź 2009, 10:41

nadula20 pisze:nadula20 napisał:
gdyby wszystko odbywało się jak należy to już bym był po wyroku i mógłbym pracować.



Chodzi mi tutaj gdyby sądy pracowały normalnie to juz bym, był po wyroku i miałbym "czyste konto" A nie sprawa się ciągnęła 4 lata ui jeszcze na 3 lata wyrok w zawieszeniu Bez sens totalny A wszyscy tutaj oceniaja tylko człowieka nie potrafić odpowiedzieć na proste pytanie Czy Kurator musi Ludzie zrobiłem błąd wiem o tym ale to było w młodości bardzo tego żałuje chce pracować resocjalizacji a wy mnie osądzacie od razu Jaki kraj tacy jego obywatele nie wyrozumiałem zadufane w sobie państwo jak i jego obywatele


Jeszcze kilka słów.
Przede wszystkim to Sąd Pana osądził i skazał (a nie ktoś z tego forum).
Jeśli nie jest Pan w stanie przyjąć przedstawionej argumentacji, mimo tego, że studiuje Pan resocjalizację, to cóż można na to poradzić.
Kwestia "ciągnięcia się" sprawy jest już całkiem inną kwestią - rozumiem Pana tok myślenia, według którego, szybsze wydanie wyroku wiązałoby się z tym, że i zatarcie skazania nastąpiłoby odpowiednio szybciej. No ale stało się tak, a nie inaczej i trzeba się umieć odnaleźć w tej sytuacji.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość