DOTYCZY WYWIADÓW W POSTEPOWANIU WYKONAWCZYM DOTYCZ?WYKROCZE?

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

DOTYCZY WYWIADÓW W POSTEPOWANIU WYKONAWCZYM DOTYCZ¡WYKROCZEÑ

Postautor: dziadek » 03 wrz 2009, 14:04

Interesuje mnie czy ktoś z naszego grona otrzymuje zlecenia na przeprowadzanie wywiadów z art.14 na posiedzenia wykonawcze w sprawach o wykroczenia. :shock:
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Żabka » 03 wrz 2009, 19:21

jak na razie nie miałam przyjemności takowego zlecenia otrzymać, acz jak to mówią: nigdy nie mów nigdy... ;)
Żabka
 
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2006, 14:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 03 wrz 2009, 23:16

Ja wykonywałem takie zarządzenia i nie widzę w tym nic dziwnego.
Spójrz na treść art. 1 par. 1 kkw.
Nadto, na jakiej podstawie sąd ma zarządzić zebranie informacji w drodze wywiadu środowiskowego np. wobec ukaranego na karę ograniczenia wolności w przypadku jak złożysz wniosek o zastępczą grzywnę lub w przypadku ukaranego wobec którego sąd warunkowo zawiesił karę aresztu?

Albo jeszcze inaczej. Z mocy jakich przepisów kontrolujesz i organizujesz wykonywanie kary ograniczenia wolności orzeczonej z kw?

Sprecyzuj, jakie sprawy wykroczeniowe masz na myśli, w ktorych sąd zarządzał Ci wywiad środowiskowy...
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: dziadek » 05 wrz 2009, 19:54

Dzięki Aurelius, budzisz podziw swoim profesjonlizmem.
Pozdrawiam "dymny ¦ląsk", ciężko tam się pracuje.
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lucinda » 06 wrz 2009, 17:34

Dla mnie to pytanie jest jak z kosmosu.Są sądy które takich wywiadów nie robią?? Oj "inne sądy" , co to nie wiecie nawet,że i jak macie doobrze..My robimy ich naprawde dużo,a nawet wciskaja nam do kosztów sadowych.Walczymy z tym ,ale stanowisko Okregu jest takie( wbrew rozporzadzeniu,kt.mam w pracy,a ktorego nie pamietam i ktore kazdorazowo kseruje sedziemu,gdy zleca mi taki wywyiad ),ze kurator powinien wykonywac wszystkie wywiady w postepowaniu karnym wykonawczym.Bo kto-to pytanie sedziego wizytatora-miałby je robić?Na szczescie nasze argumenty,ze wkrotce kurator bedzie robil same wywiady,a prace reso szlag trafi,trafiaja do niektorych sedziow i powsztrzymuja sie z ich zlecaniem.
No ale..-nie biadole.Lubie te nasza robote , wiec robie swoje.I "innym sadom" nie zazdroszcze- miejcie lepiej.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Żabka » 09 wrz 2009, 8:34

lucinda jak widać co sąd to inny zwyczaj :wink:
ja osobiście nie zmagam się z nawałem wywiadów w sparwie ukaranych, ba nawet zauważam w ostatnim okresie znaczący spadek zlecanych wywiadów w postepowaniu wykonawczym w sparwach "O" (bez obowiązków), a z 214 kpk ostatni wywiad przeprowadzilam w 2007r. hahaha. Nie wiem jak długo ta tendencja utrzyma się, ale mam nadzieję, że potrwa jeszcze jakiś czas ;)
Żabka
 
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2006, 14:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 09 wrz 2009, 18:35

lucinda pisze:(...) ale stanowisko Okregu jest takie( wbrew rozporzadzeniu,kt.mam w pracy,a ktorego nie pamietam i ktore kazdorazowo kseruje sedziemu,gdy zleca mi taki wywyiad ),ze kurator powinien wykonywac wszystkie wywiady w postepowaniu karnym wykonawczym. (...)


Zapewne masz na myśli pismo nadzorcze z MS z 2007 roku, kierowane do sądow okręgowych, w którym w skrócie pisząc, zostało zasugerowane sędziom, aby nie zarządzać wywiadów środowiskowych kuratorom sądowym w sprawach samoistnej kary grzywny oraz kosztów sądowych, albowiem sąd może w tych sprawach skorzystać z możliwości, jakie daje art. 10 par. 4 k.k.w.
U mnie w sądzie nie mamy z tym problemów, bo sędziowie stosują się do tego pisma. Co prawda zdarzają się okresowo (nie jest tego dużo) wywiady do tzw. karty dłużnika, ale z reguły w przypadku spraw, gdzie był również określony okres próby.



A tak trochę OT nawiązujać do:
żabka pisze:lucinda jak widać co sąd to inny zwyczaj
,

to szczególnie to widać na przykładzie trybu zlecanych wywiadów np. do ułaskawienia lub wyroku łącznego. Niektóre sądy stosują art. 214 kpk inne zaś 14 kkw. Ale to trochę inna historia i poruszna w innym miejscu forum...
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: lucinda » 09 wrz 2009, 21:49

Tak Aurelius - to to pismo-ze zlecac moga w przyp.grzywny,ale gdy jest ona orzeczona przy warunkowym zawieszeniu.
A do tego co napisalas Zabko:to ma dwie strony medalu.Skoro sedziowie zlecaja wywiady w post.wykon. to znaczy,ze sa one im przydatne,ze widza kuratora w tym postepowaniu( co zwazywszy na ogolnie mala wiedze prawnikow o tym co robi kurator,jest pocieszajace).U nas jest tez trochę wyw.z 214.
Osobiscie wiec czuje te "uzyteczność"-w zaleznosci od celu wywiadu wieksza lub mniejszą.No ale na koszty to normalnie się wkurzam-wywiad kuratora do kosztow 60 zlotych!Do czegos,co z gory wiadomo,ze i tak bedzie umorzone.
Niemniej trzeba bronic swoich racji-sedziowie tez sie ucza.Szczegolnie w grodzkim-bo to wlasciwie same swiezyzny..
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Do ¯abki

Postautor: JędrzejB » 10 wrz 2009, 8:54

Co rozumiesz ¯abko pod pojęciem "... sprawy O bez obowiązków...." :roll:
JędrzejB
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Żabka » 12 wrz 2009, 18:22

sprawy "O" bez obowiązków - czyli warunkowe zawieszenie wykonania kary, bez orzeczonych przez sąd obowiązków, tego typu sprawy "leżą" w wydziałach karnych i w tych sprawach zlecane są kuratorom wywiady na podst.14kkw
sprawy "O" z obowiązkami probacyjnymi prowadzone są przez kuratorów

jeśli chodzi o ilość wywidaów - cieszę się że mam ich obecnie mniej, bo jednak - jak kurator skupia się na ilości - to siłą rzeczy odbija się to negatywnie na jakości.
Żabka
 
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2006, 14:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 12 wrz 2009, 19:38

U mnie sprawy ,,O'' bez obowiązków to Wzaw - czy u Was jest inaczej :?:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Żabka » 13 wrz 2009, 13:02

kgb14 u mnie także tak samo jak u Ciebie, acz we wczesniejszym poście użyłam skrótu, bo nie chciało mi się wypisywać dokładnych nazw prowdzonych spraw. To, że napisałam "O" bez obowiązków, być może jest wynikem tego, że jakiś czas temu wpływały do nas nagminnie tego typu sprawy a my żeśmy je po prostu odsyłali do wydziałów karnych, i dość często używałam tego określenia, pozdrawiam
Żabka
 
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2006, 14:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości