zmiana kuratora

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zmiana kuratora

Postautor: jolantah4306 » 07 lip 2009, 11:59

jak zmienic kuratora społecznego?mój syn w 2006 otrzymał dozór kuratorki[jeszcze pół roku],kobieta ta jest od samego początku wrogo nastawiona,kolejny raz złożyła wniosek o odwieszenie synowi kary z powodu uchylania sie od dozoru kuratora.Nadmienię,że syn od 3 lat nie mieszka w Polsce[o czym została powiadomiona].Zaproponowała,abym ja udzielała jej wywiadu o synie,a on osobiście jak będzie w Polsce.Co pół roku składa wniosek o odwieszenie wyroku,Sąd odzuca te wnioski z braku podstaw,ale jesteśmy narażeni na koszty[pierwszy raz opłata pełnomocnika wyniosła 2500zł,kolejna 1000zł.Kolejnym zarządzeniem Sądu był nakaz powiadomienia przez syna ,kuratorki pocztą mailową,co oczywiście robi,mimo to wniosła o brak kontaktu,czyli o uchylanie się.Dziś otrzymałam pismo z Sądu-cytuję''Sąd postanawia stwierdzić brak podstaw do zarządzenia wykonania kary''[czyli odwieszenia zawieszenia].To są już szykany z jej strony,spodziewamy się ,że za miesiąc znowu coś wymyśli....dlatego chcemy się dowiedzieć jak można zmienić kuratorkę?bardzo proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przenoszę do odpowiedniego działu. Bartłomiej
jolantah4306
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2009, 11:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zmiana kuratora

Postautor: kgb14 » 07 lip 2009, 13:53

a czemu syn sam o tym nie napisał tylko Pani w jego imieniu ???
Wstydzi się ?? Czy może go to nawet nie interesuje ? A może jest chory i nie może podejść do komputera ? Proszę nie pisać , ze nie ma możliwości skorzystania z internetu bo internet jest wszędzie , a jak nie ma komp. to sa kafejki internetowe .

jolantah4306 pisze:bardzo proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



bardzo proszę - pomoc jest , prosta i bardzo mało kosztowna .
Proszę zadzwonić do syna i powiedzieć mu aby regularnie , przynajmniej raz w tygodniu dzwonił do kuratora w dniu jego dyżuru .
Jeśli kuratora nie będzie zapisek zrobi inny kurator i dołączy do teczki dozoru.
Koszt wg taryfy operatora .

Powodzenia .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: blabick » 07 lip 2009, 14:05

:lol: :lol: :lol:
proponuję się przeprowadzić. najlepiej do innego miasta... sposób może trochę droższy niż proponuje kgb14, ale za to gwarantuje zmianę kuratora ze 100% pewnością.
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Weronika_ » 07 lip 2009, 17:52

w moim sądzie dozór osoby przebywającej za granicą kraju prowadzi wyłącznie kurator zawodowy.Podopieczny, przed wyjazdem pisemnie informuje o tym sąd/kuratora i zobowiązuje się do systematycznego informowania kuratora o swojej sytuacji bytowej. Jak tylko jest w kraju niezwłocznie stawia się w biurze kuratora. Jeśli nie, to oczywiście piszę do sądu wniosek w przedmiocie zarządzenia kary. "nadopiekuńczych rodziców omijam szerokim łukiem", zresztą obowiązuje mnie "tajemnica" a podopieczny niekoniecznie może chcieć aby nawet najbliższa rodzina wiedziała o jego sytuacji prawnej
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: jolantah4306 » 08 lip 2009, 17:50

---------- 17:42 08.07.2009 ----------

Co to za odpowiedzi nikt nie moze odpowiedziec konkretnie na pytanie,po co zasmiecac forum takimi odpowiedziami(pytam i oczekuje odpowiedzi a nie bredzenia od tych co chca sobie nabic ilosc postow).Skoro mam (syn)taka potrzebe to chce sie dowiedziec jak zmienic kuratora skoro ten pomylil sie z powolaniem zamiast pomagac to szkodzi,chyba nie o to chodzi w tym zawodzie zeby tylko dozorowac ale i pomoc osobie ktorej jest przydzielony.

---------- 17:47 ----------

kgb14 pisze:a czemu syn sam o tym nie napisał tylko Pani w jego imieniu ???
Wstydzi się ?? Czy może go to nawet nie interesuje ? A może jest chory i nie może podejść do komputera ? Proszę nie pisać , ze nie ma możliwości skorzystania z internetu bo internet jest wszędzie , a jak nie ma komp. to sa kafejki internetowe .

jolantah4306 pisze:bardzo proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



bardzo proszę - pomoc jest , prosta i bardzo mało kosztowna .
Proszę zadzwonić do syna i powiedzieć mu aby regularnie , przynajmniej raz w tygodniu dzwonił do kuratora w dniu jego dyżuru .
Jeśli kuratora nie będzie zapisek zrobi inny kurator i dołączy do teczki dozoru.
Koszt wg taryfy operatora .

Powodzenia .

jest za granica kraju i kontaktuje sie droga elektronicza tylko zrobil blad ze nie zapisywal ani nie potwierdzal odbrania maila.A ja osobiscie nie chce zmienic kuratora bo go nie mam tylko pytam jak to mozna zrobic.

---------- 17:50 ----------

blabick pisze::lol: :lol: :lol:
proponuję się przeprowadzić. najlepiej do innego miasta... sposób może trochę droższy niż proponuje kgb14, ale za to gwarantuje zmianę kuratora ze 100% pewnością.

Czlowieku jak pracujesz jako kurator to zmien zawod bo z twojej wypowiedzi wynika ze nie nadajesz sie do tego,jak pomagasz podopiecznym tak jak odpisujesz to wspolczuje
jolantah4306
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2009, 11:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 08 lip 2009, 20:37

W takiej sytuacji można nawiązać kontakt z bezpośrednim przełożonym kuratora zawodowego, którym jest kierownik zespołu. Polecałbym jednak rozważyć jeszcze raz możliwość przeprowadzenia dyskusji z kuratorem.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: jolantah4306 » 09 lip 2009, 9:08

widze,ze jest jednak osoba kompetenta na forum ktorej dziekuje za odpowiedz bo reszta osob ktore odpisaly na moj post to tylko nabija sobie ilosc punktow.Jeszcze raz dzieki
jolantah4306
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2009, 11:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 09 lip 2009, 9:42

Ja dalej nie rozumiem dla czego kontakt jest drogą meilową ( powiem np. że ja takich możliwości nie mam ) a nie telefoniczną - ale chyba się już nie dowiem .

No i taka mała uwaga to co Pani pisze o ilości nabijanych postów i jakis punktów --- to proszę wybaczyć dawno takiej bzdury nie słyszałem.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: blabick » 10 lip 2009, 9:49

no to nabiję sobie jeszcze jednego :)
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość