obcokrajowiec-wyjazd z Polski-PRZED objeciem kuratela

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

obcokrajowiec-wyjazd z Polski-PRZED objeciem kuratela

Postautor: Elis » 22 sty 2009, 20:29

Czy wyrok w zawieszeniu zawsze oznacza objecie kuratela?

Nie rozumiem i prosze o rzeczowe odp

1. nie bylo mnie w Polsce ponad 15 lat, mam podwojne obywatelstwo
2. Bedac czasowo w Polsce dorobilem sie wyroku w zawieszeniu
3. Na ostatniej rozprawie zapytalem sedzieg czy juz moge z POlski wyjechac bo mialem zakaz. Odpowiedz byla ze tak jak tylko zaplace grzywne.
Wyrok dostale, 1.6mcy w zaieszeniu na 3 lata.
4. Nikt mi nic nie mowil ze mam sie kontaktowac z kuratorem a kurator nie kontaktowal sie ze mna
5 wyjechalem z Polski (na stale) a raczej wrocilem do swojego innego kraju trzy miesiace po prawomocnym wyroku
6 czy jest mozliwe ze czegos nie dopelnilem? ze powinienem sam szukac kuratora i prosic go o zgode na wyjazd?
7 Sad wie ze wyjechalem bo mialem problem na granicy, musieli jais dokument o odwolaniu zakazu wyjazdu chyba z sadu zobaczyc co zostalo zrobione. tzn sad takie postanowienie wydal.
prosze o rzeczowa odp
Elis
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2009, 20:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 22 sty 2009, 21:09

Nie wyrok w zawieszeniu nie oznacza zawsze objęcie dozorem kuratora .

Natomiast w każdym przypadku Sąd podczas trwania okresu próby kontroluje zachowanie skazanego - najrzadziej co 6 miesięcy .

Jeśli w wyroku był jakiś obowiązek z art 72 kk to kurator posiada teczkę zastępczą i kontroluje wykonanie tego obowiązku .

Jeśli w wyroku nie ma żadnego obowiązku to sąd ( sekcja wykonawcza) sam kontroluje okres próby poprzez zlecanie min. 1 raz na 6 miesięcy wywiadu kuratora w miejscu pobytu .

Może być też tak , że skazany wyjechał za granice a pod ostatnim znanym adresem przebywa na przykład rodzina skazanego - kurator pewnie do nich przyjdzie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości