polityka

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: polityka

Postautor: Deck » 31 maja 2014, 14:33

Rodion.
Zostaw już generała w spokoju. Człowiek nie żyje.
Jestem przekonany, że Bóg mu wybaczył.
Gwizdanie i krzyczenie na czyimś pogrzebie to jakieś barbarzyństwo. Czyjś pogrzeb nie jest czasem i miejscem na manifestowanie swoich poglądów.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Odp: polityka

Postautor: lucinda » 31 maja 2014, 14:59

Człowiek umarł, śmierć wymaga pokory.
To że przyjął komunię i sakramenty nic dla mnie nie zmienia.
Cyrk i barbarzyństwo urządzone na cmentarzu - ohyda.
Ale też wolałabym by:
raskolnikow2 pisze:...Jaruzelski miał zwykły pogrzeb, w otoczeniu swoich towarzyszy, na zwykłym cmentarzu.

Wtedy nie mielibyśmy o czym rozprawiać.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: polityka

Postautor: Aurelius » 31 maja 2014, 15:12

To, że przyjął komunię i inne sakramenty przed śmiercią na pewno nie zmieni historii tego człowieka i jego roli, jaką odegrał w niej. Ten przykład był nawiązaniem do wpisu Kesey'a o łotrze, który w obliczu śmierci prosił, aby wspomnieć o nim. Drugi łotr, był łotrem do końca i jako łotr oddał ducha. Czy do niektórych trzeba pisać wszystko dosłownie i dosadnie, aby zostać zrozumianym? Życie Jaruzelskiego na tym pełnym łez padole - jak już było tutaj pisane - zostanie poddane ocenie przez historyków. Każdy też ma prawo do własnej oceny tego człowieka. Nikt nikomu tego nie broni. Demokratycznie wybrany prezydent Komorowski podjął decyzji o pogrzebie państwowym z honorami. Katolicki kapelan Wojska Polskiego przewodniczył mszy. Wszystkim nie dogodzi się. Zawsze będą ci za i ci przeciwko. Czy dyskusja o tym, czy taki pogrzeb mu się należał zmieni coś teraz?

Wysłane przy użyciu Tapatalku...
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: polityka

Postautor: raskolnikow2 » 31 maja 2014, 15:29

Dostał to na co zasłużył, dobrze, że jeszcze ludzie pamiętają zbrodnie komunistyczne. A barbarzyństwem to były strzały do robotników i pogarda okazana rodzinom ofiar, represjonowanie. Sam sobie winien, jak ktoś służył związkowi radzieckiemu to powinien odbierać zasługi tam gdzie jego zwierzchnicy. Jego pogrzeb zorganizowany przez państwo z udziałem kompanii honorowych to kpina, hańba i szyderstwo z pomordowanych w okresie komunizmu.
raskolnikow2
 

Re: polityka

Postautor: Deck » 31 maja 2014, 19:42

raskolnikow2 pisze:Dostał to na co zasłużył, dobrze, że jeszcze ludzie pamiętają zbrodnie komunistyczne. A barbarzyństwem to były strzały do robotników i pogarda okazana rodzinom ofiar, represjonowanie. Sam sobie winien, jak ktoś służył związkowi radzieckiemu to powinien odbierać zasługi tam gdzie jego zwierzchnicy. Jego pogrzeb zorganizowany przez państwo z udziałem kompanii honorowych to kpina, hańba i szyderstwo z pomordowanych w okresie komunizmu.
Dostał to na co zasłużył. Załatwione. Wyrównałeś już rachunki z generałem? Wystarczająco się "odgryzłeś"?
Ocena postawy generała Jaruzelskiego to jedno a jego pogrzeb to drugie.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: polityka

Postautor: kesey » 31 maja 2014, 22:30

Tak ... barbarzyństwo ma różny wymiar. Pinochet walczył z socjalistami więc zawieziono mu ryngraf.

Od początku ustanowiona przez niego junta rozpoczęła brutalne represje opozycji. Według różnych źródeł zabito od 1,200 do 3,200 osób, 80.000 internowano a 30.000 poddano torturom, wśród tych osób znalazły się kobiety i dzieci

Źródło: Wikipedia
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: polityka

Postautor: raskolnikow2 » 31 maja 2014, 23:20

kesey pisze:Tak ... barbarzyństwo ma różny wymiar. Pinochet walczył z socjalistami więc zawieziono mu ryngraf.

Od początku ustanowiona przez niego junta rozpoczęła brutalne represje opozycji. Według różnych źródeł zabito od 1,200 do 3,200 osób, 80.000 internowano a 30.000 poddano torturom, wśród tych osób znalazły się kobiety i dzieci

Źródło: Wikipedia[
Allende był agentem KGB, jego rządy w czasach zimnej wojny zagrażały bezpieczeństwu nie tylko regionu ale i świata, rozlokowanie wojsk sowieckich i broni atomowej w Chile mogło przynieść katastrofalne skutki. Chile było na takiej drodze jak Kuba, a jak wygląda dzisiaj Kuba a jak Chile to każdy widzi. Allende doprowadził do hiperinflacji, niepokojów społecznych, a stąd już prosta droga do rewolucji.

-- sob maja 31,2014 22:26 --

Deck pisze:
raskolnikow2 pisze:Dostał to na co zasłużył, dobrze, że jeszcze ludzie pamiętają zbrodnie komunistyczne. A barbarzyństwem to były strzały do robotników i pogarda okazana rodzinom ofiar, represjonowanie. Sam sobie winien, jak ktoś służył związkowi radzieckiemu to powinien odbierać zasługi tam gdzie jego zwierzchnicy. Jego pogrzeb zorganizowany przez państwo z udziałem kompanii honorowych to kpina, hańba i szyderstwo z pomordowanych w okresie komunizmu.
Dostał to na co zasłużył. Załatwione. Wyrównałeś już rachunki z generałem? Wystarczająco się "odgryzłeś"?
Ocena postawy generała Jaruzelskiego to jedno a jego pogrzeb to drugie.

no cóż, za parę lat Ukraińcy będą oddawać honory Putinowi za to, że miał chłop tyle odwagi by bez rozlewu krwi anektować Krym do Rosji, a na Majdanie będą pomniki snajperów.
raskolnikow2
 

Re: polityka

Postautor: andrzej007 » 01 cze 2014, 19:56

Byłby problem bez względu na to, gdzie go by pochowano. Dolary przeciwko orzechom stawiam. Wyzywanie nieboszczyków niektórzy najwyraźniej mają we krwi, zachęcani prze prawicowych bojowników prawdy niepokornej. Wyzywano martwego Geremka, wyzywano noblistów. Jestem ciekaw ilu tych krzykaczy straciło swoich bliskich w stanie wojennym?. Ciekawe kogo zabił im Milosz? To żałosne.
Jaruzelski ma rodzinę. Czy jego córka jest winna krzywd tych spóźnionych bohaterów. A jestem ciekawy co ci starsi krzykacze robili w stanie wojennym? Jakoś o ile dobrze pamiętam lasy wtedy nie były pełne bohaterskich antyjaruzelskich bojowników pod wodzą choćby Jarka z bratem.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: polityka

Postautor: raskolnikow2 » 01 cze 2014, 21:05

A ja dużo straciłem przez komunę i stan wojenny. Ciekawy jesteś ? idź, pytaj, rozmawiaj z ludźmi. Licz się ze słowami w y e d y t o w a n o. Gdybyś odczuł komunizm na własnej skórze, gdyby ktoś z Twojej najbliższej rodziny był zatrzymywany, torturowany, gdyby przecinano Ci przewody hamulcowe w samochodzie, gdybyś stracił wszystko za walkę o Wolną Polskę to byś był tu pisał że jesteś zły na to że państwo honoruje komunistycznego zbrodniarza.
raskolnikow2
 

Re: polityka

Postautor: morphine » 01 cze 2014, 21:14

andrzej007 pisze:Byłby problem bez względu na to, gdzie go by pochowano. Dolary przeciwko orzechom stawiam. .


Chyba jednak ma to znaczenie gdzie został pochowany. Myślę, że sam Jaruzelski, jak i jego rodzina mieli świadomość, że tak pogrzeb może przebiegać i mimo wszystko zdecydowali się na takie miejsce pochówku. Jeżeli kogoś dobra osobiste zostały naruszone, czy też uważa, że obrażono jego uczucia religijne to niech złoży odpowiedni pozew, czy też zawiadomienie.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Odp: polityka

Postautor: lucinda » 01 cze 2014, 21:19

Dokładnie Morphine.
To mnie właśnie najbardziej dziwi, że rodzina się na to zgodziła, zdecydowała.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: polityka

Postautor: andrzej007 » 01 cze 2014, 21:49

Raskolnikow drogi. Czy naprawdę nie możemy różnić się pięknie jak "dwa na słońcach swych przeciwnych – Bogi.”;)
Wyjaśniam życzliwie, że z tymi lemingami to też jedna prawicowa ściema. To nieprawda, że lemingi to takie beznadziejnie głupie zwierzątka. To miejska legenda.
Nie zamierzam się licytować z tobą kto z nas więcej dostał w d... w czasach stanu wojennego, bo nie o tym mowa.
Otóż rozmawiamy o obyczajach w Polsce, które najwyraźniej schodzą na psy. Zwyczajnie są rzeczy, których się nie robi. Coś mi się zdaje, że nie wypada wyzywać nieboszczyka na własnym pogrzebie.

Upieram się jednak przy tezie, że dla prawdziwego Polaka patrioty nie ma znaczenia gdzie chowają nieprawdziwego niepatriotę przy czym kto jest kim decyduję ja, Jarek i Antoni.
Bądź zdrów! – a tak się żegnają nie wrogi
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: polityka

Postautor: raskolnikow2 » 01 cze 2014, 23:49

Właśnie chodzi o obyczaje. Co to za kraj gdzie katom oddaje się honory, a pomordowanych bohaterów szuka się po cmentarnych wysypiskach śmieci ? a żeby ich szukać trzeba mieć pieniądze, a w kraju bieda i pieniędzy nie ma. Ale chwila - pieniądze są na pogrzeby katów, na pomniki bohaterów nie ma. Danuta Siedzikówna tuż przed śmiercią powiedziała " powiedźcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba". Kilkunastoletnia dziewczyna, zamordowana przez komunistów. Witold Pilecki, powiedział, " Oświęcim przy tym to była igraszka" ( na temat przesłuchań urządzonych mu przez komunistów). Bartoszewski został zwolniony z Oświęcimia z powodu złego stanu zdrowia - po 7 miesiącach. Ten sam Bartoszewski kilkadziesiąt lat później blokuje przyznanie Orderu Orła Białego Witoldowi Pileckiemu. Rotmistrz w końcu otrzymał pośmiertnie Order Orła Białego. Przyznał go prezydent Lech Kaczyński. Bohaterów się nie kreuje. Zdrajców się nie honoruje.
raskolnikow2
 

Re: polityka

Postautor: Deck » 02 cze 2014, 7:45

raskolnikow2 pisze: Licz się ze słowami cyniczny lemingu.
Nie zgadzam się na używanie takich określeń wobec drugiego użytkownika forum. Protestuję i zgłaszam nadużycie.
Na tym forum nie może być przyzwolenia dla takiego języka.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2014, 8:02 przez Deck, łącznie zmieniany 1 raz
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: polityka

Postautor: andrzej007 » 02 cze 2014, 8:02

Kiedyś mnie uczono, żeby jednak odróżniać człowieka od jego czynów. A tym bardziej jego szczątki.

Uparcie uważam, że w naszej w istocie feudalnej Polsce od wyzwisk na pogrzebie nie przybędzie sprawiedliwości.
I tak w ogóle od wyzwisk...
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość