Polecane filmy...

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: Polecane filmy...

Postautor: vedder » 07 sty 2015, 14:30

Styczeń zapowiada się ciekawie kinowo ;)
1) Uprowadzona 3, obejrzałem poprzednie części
https://www.youtube.com/watch?v=iUFVElUUDC0
2) Ziarno prawdy Miłoszewskiego, przeczytałem książkę, czekam na film
https://www.youtube.com/watch?v=rCAzipdiY6c
3) Fotograf
https://www.youtube.com/watch?v=mHjXWrcJpKo
4) Gra tajemnic
https://www.youtube.com/watch?v=xQ6mCxqU7bs
I DON'T TRUST NOBODY especially when they say somethin' good – Eddie Vedder
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: morphine » 14 sty 2015, 18:41

Obejrzałem "Boyhooda" Richarda Linklatera. Ciekawy i nowatorski pomysł na film. A sam film hmmm- kino familijne, bez ochów i achów.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: lucinda » 15 sty 2015, 8:49

A ja obejrzałam film Wielkie oczy i baaardzo mi się podobał.
Film, dla odmiany ;) , o przemocy domowej - psychicznej, emocjonalnej ze strony mężczyzny wobec kobiety; o nierównościach i tym jak, na szczęście, to się zmienia.
Film oparty na faktach. Malarka Margaret Keane nadal żyje i tworzy.

Polecam również Tosty po meksykańsku. Ciekawe, oszczędne kino w temacie samotnego rodzicielstwa, delegacji systemowych, inicjacji.

No i jeszcze Still Alice: o kobiecie, która zachorowała na wczesne stadium Alzheimera. Bardzo przejmujące :oops:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: andrzej007 » 18 sty 2015, 16:21

Za jakie grzechy dobry Boże - obraz niestety nie jest przejmujący, nie jest wstrząsający, nawet nowatorski też nie jest. Tylko chwilami zabawny. A mówią, że Francuzi to bufony. Jednak umieją się z siebie i swoich wad śmiać.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: lucinda » 18 sty 2015, 17:24

andrzej007 pisze:Za jakie grzechy dobry Boże - obraz niestety nie jest przejmujący, nie jest wstrząsający, nawet nowatorski też nie jest. Tylko chwilami zabawny. A mówią, że Francuzi to bufony. Jednak umieją się z siebie i swoich wad śmiać.

Oglądałam. Super! Uśmiałam się do łez :)
Ale powiem Ci Andrzeju, że w pewnym sensie był dla mnie przejmujący ten film. Daje on możliwość konfrontacji z własnymi stereotypami, uprzedzeniami, sympatiami. Ale rzeczywiście tak na wesoło, z wentylem.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: morphine » 20 sty 2015, 9:17

Francuskie komedie są niezłe, jest w nich jakiś taki uroczy klimat. Co prawda "Za jakie grzechy dobry Boże" był przewidywalny, a niektóre żarty to typowe , stereotypowe suchary , ale mimo wszystko odczucia pozytywne miałem.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: panTadeusz » 20 sty 2015, 11:40

Baza ludzi umarłych
reżyseria: Czesław Petelski
Odświeżyłem sobie...
panTadeusz
zbanowany
 
Posty: 92
Rejestracja: 17 gru 2014, 0:25
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: Deck » 23 sty 2015, 23:31

W poprzedni weekend obejrzałem nagradzaną i wychwalaną "Idę". I rozczarowanie. Technicznie, kontrastowo owszem, tak. Ale o czym jest ten film? Moim zdaniem film próbuje złapać zbyt wiele srok za ogon i ślizga się po powierzchni, wysublimowanej ale jednak powierzchni. Można dospawać jakieś sensy, konteksty i niuanse, ale po co.
Co zrobić, jak nie nie zachwyca...

Dziś obejrzałem w kinie "Carte Blanche" z Andrzejem Chyrą. Ładny, kameralny i wzruszający. Wiarygodny. Prawdziwy. Bez fałszywych ozdobników. Bez zbędnego cukru. Takie kino do mnie przemawia. Choć to film o nauczycielu, to wątków nauczyciel-uczniowie jak dla mnie za mało. Ale jest dobrze. Polecam.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: morphine » 24 sty 2015, 0:27

Co do "Idy" to może nie jest wybitny, ale w sam raz na Oskara hihi. Czasy/sytuacje/relacje były skomplikowane to i srok dużo. Ja jestem na TAK.
Wczoraj widziałem "Birdmana" Inarritu i jak dla mnie trochę przekombinowany. Za dużo komiksu. Ma jednak swój klimat, ciekawa ścieżka dźwiękowa, rewelacyjne aktorstwo Keatona i Nortona. Opowieść o małostkowości, chęci sławy, ale i talencie, pracy, wyborach ich kosztach .
Co prawda nie zrobił na mnie takiego wrażenie jak dawno temu Amores Perros, ale warto obejrzeć.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: morphine » 29 sty 2015, 17:48

lucinda pisze:.

No i jeszcze Still Alice: o kobiecie, która zachorowała na wczesne stadium Alzheimera. Bardzo przejmujące :oops:


Obejrzałem, to prawda że przejmujący. Straszna choroba.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: morphine » 03 lut 2015, 23:07

"Whiplash" - trzyma cały czas w napięciu. Film o chorych ambicjach, podążaniu na szczyt "mimo wszystko", nadziejach i rozgoryczeniu. Niezła muza.
Polecam!
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: Deck » 06 lut 2015, 22:49

Dziś obejrzałem "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza i Zygmunta Miłoszewskiego. Poszedłem na thriller kryminalny a dostałem upiorny mix rzezi, polskiej żółci i wątków legendy żydowskiej.
Więckiewicz jako Szacki pomruczał, pogrymasił, był ostentacyjnie gburowaty. Na podstawie "Gniewu" Zygmunta Miłoszewskiego inaczej sobie wyobrażałem tę postać nie tylko jeśli chodzi o obsadzenie tej roli ale również w kwestii "profilu osobowości". Da się wysiedzieć ale mnie nie porwał. Trochę trąci szpagaciarstwem upchanym pośród treści.
Zdaniem żony, książka lepsza. Nie czytałem, ale film nie zachęcił mnie do lektury.
Obejrzyjcie, jeśli się zdecydujecie.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: vedder » 07 lut 2015, 21:59

Deck pisze:Dziś obejrzałem "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza i Zygmunta Miłoszewskiego. Poszedłem na thriller kryminalny a dostałem upiorny mix rzezi, polskiej żółci i wątków legendy żydowskiej.
Więckiewicz jako Szacki pomruczał, pogrymasił, był ostentacyjnie gburowaty. Na podstawie "Gniewu" Zygmunta Miłoszewskiego inaczej sobie wyobrażałem tę postać nie tylko jeśli chodzi o obsadzenie tej roli ale również w kwestii "profilu osobowości". Da się wysiedzieć ale mnie nie porwał. Trochę trąci szpagaciarstwem upchanym pośród treści.
Zdaniem żony, książka lepsza. Nie czytałem, ale film nie zachęcił mnie do lektury.
Obejrzyjcie, jeśli się zdecydujecie.

Wczoraj obejrzałem film i muszę Tobie oraz Twojej żonie przyznać rację, mam podobne odczucia a książka zdecydowanie lepsza.
I DON'T TRUST NOBODY especially when they say somethin' good – Eddie Vedder
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: lucinda » 15 lut 2015, 16:21

vedder pisze:
Deck pisze:Dziś obejrzałem "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza i Zygmunta Miłoszewskiego. Poszedłem na thriller kryminalny a dostałem upiorny mix rzezi, polskiej żółci i wątków legendy żydowskiej.
Więckiewicz jako Szacki pomruczał, pogrymasił, był ostentacyjnie gburowaty. Na podstawie "Gniewu" Zygmunta Miłoszewskiego inaczej sobie wyobrażałem tę postać nie tylko jeśli chodzi o obsadzenie tej roli ale również w kwestii "profilu osobowości". Da się wysiedzieć ale mnie nie porwał. Trochę trąci szpagaciarstwem upchanym pośród treści.
Zdaniem żony, książka lepsza. Nie czytałem, ale film nie zachęcił mnie do lektury.
Obejrzyjcie, jeśli się zdecydujecie.

Wczoraj obejrzałem film i muszę Tobie oraz Twojej żonie przyznać rację, mam podobne odczucia a książka zdecydowanie lepsza.

Obejrzałam i to nie był zmarnowany czas :) ;)
Klimat Sandomierza w tym wydaniu mnie wręcz urzekł.
Pewne wątki bardzo na czasie.
Przeczytałam oczywiście całą trylogię Miłoszewskiego, widziałam nie najlepszą ekranizację Uwikłania, zatem obejrzenie tego filmu było oczywistą oczywistością ;) Jest nią zresztą też to, że po przeczytaniu książki film zwykle bardziej lub mniej rozczarowuje.
Co do Teodora Szackiego - no cóż, Szacki z Gniewu to już postać po ewolucji ;)
Dla mnie jak na polski kryminał - jest dobrze, nie wybitnie, ale naprawdę dobrze.

A dziś wybieram się na Turystę.
Po "Grze" Ostlunda mam wysokie oczekiwania :)
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Polecane filmy...

Postautor: morphine » 15 lut 2015, 17:37

lucinda pisze:A dziś wybieram się na Turystę.
Po "Grze" Ostlunda mam wysokie oczekiwania :)


To ciekaw jestem Twej opinii.
Ja wytrzymałem ok 40 min. Do tej pory był nudny. Niby bergmanowski - no nie wiem...
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość