Jakie jest forum?

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: BartK » 29 lut 2008, 9:24

Nabi nie robię sobie żadnych jaj, ja naprawdę tak myślę, a takich wątków z cyklu "wszyscy na jednego" było już wiele i nieraz sam byłem przez wszystkich atakowany za swoje poglądy. Dotyczy to w szczególności złożonego kiedyś przeze mnie zażalenia. Zachęcam Ciebie jak i pozostałych do dalszej merytorycznej dyskusji. Nawiasem mówiąc wystarczy już chyba tych postów jak ten ostatni napisany przez ksb.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

ad wpisy dot. odniesień do osoby i jej wypowiedzi

Postautor: Nabi » 29 lut 2008, 10:12

Myślę, że warto uścislić pewne fakty.
Wstępnie chicłbym adminom zwrócić uwagę, że użycie w odpowiedzi na post nicka bez czasownika, użycie zaimków osobowych(juz nazwa wskazuje) - są odniesieniem do osoby (ad personam) a nie do wypowiedzi.
Nick oznacza osobę a nie głos, a zwrot np. "bo ty..", "czy ty" itp odnosza sie do człowieka, a nie do jego poglądu.
Proponuję to wziąć pod uwage przy interwecjiach, gdy niektórych ponoszą emocje i z braku argumentacji przechodzą do ataku na osobę.
Jako przykład ataku na osobę pytaniem - zwracam uwagę na pewne posty - głównie z pytaniami, które korespondują z sytuacją, w której A.Leppper pytał w sejmie o sprawy dotyczace innych poslów, a posel Palikot pytał o obecnego Prezydenta RP.
Zasze były to odniesienia do osób, a nie poglądów czy zachowań.
Prosze to jeszcze skonsultowac z polonistami i proszę o zdecydowane przeciwdziałanie atakom na osobę przy pełnej wolności słowa - w tym ataków, na poglądy, postawy, czyny itp.
Nabi
 

Postautor: BartK » 01 mar 2008, 0:18

Nabi jak będziemy bawić się w czasowniki i zaimki to forum stanie się polonistyczną walką o to kto jak sformułował swoje posty. Nie twierdzę, że nie masz po częsci racji, ale postaw się też w naszej sytuacji (mam na myśli mnie i keseya). Nie wyobrażam sobie usuwania jakiegoś postu czy też banowania użytkownika tylko dlatego, że nie użył czasownika czy też zaimka w zdaniu. Musimy być trochę elastyczni, zresztą tak jak w naszej pracy zawodowej. Podchodź do wszystkiego z pewnym dystansem i nie dawaj się tak łatwo wyprowadzać z równowagi. Ostatnie zdanie pragnę skierować także do użytkownika znanego jako represja.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kesey » 01 mar 2008, 2:19

Nie kwestionuję zasadności argumentów semantycznych. Prowadzenie dyskusji powoduje, iż swoją uwagę koncentrujemy na oponencie i stąd biorą się wypowiedzi bezpośrednio skierowane do niego. Jeżeli dojdzie do tego, iż każdą wypowiedź zaczniemy analizować pod względem logicznym, semantycznym, stylistycznym to staniemy przed widmem usunięcia około 1/4 postów na tym forum- zwłaszcza w tych wątkach, gdzie w wyniku dyskusji doszły do głosu również emocje.
Nawet jeśli wspomniane przez Nabiego posty były emocjonalne, to w naszym odczuciu (tj. Bartłomieja i moim) nie były ani jawnie obraźliwe, ani też nie zawierały żadnych pomówień. Zwrot "robić sobie jaja" (przynajmniej w moim odzcuciu) jest bardziej figurą stylistyczną podkreślającą niedowierzanie, niż atakiem na konkretną osobę (czasami robię sobie jaja, zwłaszcza na kolację, nadając im formę jajecznicy :wink:).
Nie znalazłem zatem żadnego uzasadnienia do ingerencji w którykolwiek z postów w wątku "Dwa pytania do ...".

Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

ok

Postautor: Nabi » 01 mar 2008, 14:58

W porządku, przyjmuję do wiadomości odpowiedzi adminów.
Chociaż odpowiedź keseya jako żywo przypomina mi odpowiedź na temat użytej retoryki jednego dyrektora pewnego radyja z Torunia :wink:
W takim razie oczekuję, że według "elastyczności" jak to był uprzejmy ująć Bartłomiej nie bedzie równych i równiejszych, bo uznaniowość odczuć adminów z pewnościę nie musi być tożsama z odczuciami piszących i skoro admini odrzucili regułę, że nie atakuje się osoby, lecz jej poglądy to spodziewam się, że dla wszystkich na równych zasadach.
W takim razie rozumiem, że mam prawo używać również pytań osobowych jakie były używane już w dyskusjach i admini nie potraktują moich pytań jako ataku na osobę i nie będą te pytania cenzurowane, a ja z ich powodu nie będę otrzymywał ostrzeżeń.
W innym przypadku oczywiste będzie, że jedni na forum mają pozwolenie adminów na więcej - w tym obrażanie innych, a pozostali nie - czyli...?
Nabi
 

Postautor: kesey » 01 mar 2008, 15:25

Reguła o poszanowaniu osoby, przy prowadzeniu dyskusji na temat wyrażanych poglądów nie została uchylona. Natomiast bezpośrednie zwrócenie się z pytaniem, czy też bezpośrednie odniesienie do wyrażanych przez któregokolwiek z użytkowników poglądów (np. z użyciem nicka) nie stanowi przesłanki do ingerencji adminów.

Jeszcze raz podkreślam- ingerencja następuje wówczas, gdy:

1. treść jest jednoznacznie obraźliwa (nie oznacza to jednak, iż muszą pojawić się słowa wulgarne)
2. narusza dobra osobiste- np. poprzez pomówienia itp.

Gdybyśmy przyjęli interpretację zaproponowaną przez użytkownika Nabi, musiałbym usunąć także ostatni post z odniesieniami do metod dyrektora pewnej toruńskiej rozgłośni radiowej- uznając, iż skoro się z nimi nie utożsamiam jest dla mnie obraźliwy, gdy tymczasem wychodzę z założenia, iż wchodzi w dozwolony zakres krytyki dla posunięć adminów (nie wiem jak zareagowałby rzeczony dyrektor :D) i nie narusza moich dóbr osobistych.

W sposób bardziej klarowny nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.

Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Nabi » 01 mar 2008, 17:04

To jeszcz poprosze o zdefiniowanie pojęcia "treści jednoznacznie obraźliwej" oraz kryteriów jej kwalifikowania jako "jednoznacznie obraźliwej" i już będę miał jako takie rozeznania na co admin zezwla a na co nie :lol:

02.03.2008, 03:28 Nabi, ale już nie w dniu dzisiejszym- musiałem trochę podziałać na stronie głównej i chciałbym w końcu położyć się spać. kesey
Nabi
 

Postautor: kesey » 04 mar 2008, 3:03

Jednoznczanie obraźliwe to wypowiedzi intencjonalne, świadome:
- zawierające zwroty i słowa, powszechnie uznawane w naszym kręgu kulturowym jako wulgarne, obelżywe, poniżające, wyzwiska
- tak skonstruowane, iż czytający nie mają wątpliwości, że adresat postu obdarzony został właśnie "epitetem", choć ani razu nie pojawił się on w treści postu (np. "brzmienie słowa zakręt w języku włoskim jest tożsame z tym, co myślę o tobie").
- zawierające pomówienia.
- odnoszące się do sfery wiary, życia seksualnego i szeroko rozumianej prywatności konkretnego użytkownika, do którego post jest adresowany.

Kryteria kwalifikowania są w pełni zawarte w podanej powyżej, rozbudowanej "definicji". Ostateczna decyzja o podejmowanych działanich i ich zakresie należy do adminów- nie ma innej możliwości.
I choć "admin ma zawsze rację", to nie jest nieomylny.

Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Nabi » 04 mar 2008, 22:58

---------- 21:54 04.03.2008 ----------

O tyle o ile akpity : pierwszy, trzeci i czawrty są jasne,
to drugi akapit i zakończenie odpowiedzi keseya przypominają mi anegdotę o rozmowie Icka i Rabin.

Rabin pyta Icka: o czym myślisz Icek?
Icek odpowieda: o tym samym co Ty Rabbi
A Rabin na to : aj Icek! ty świńtuchu!


Przepraszam za potrojenie postu, ale przy wysyłaniu wyskakiwał mi komunikat o błędach ogólnych i miałem wrażenie, ze post nie został wysłany :?

Niepotrzebna treść została zatem wycięta. Bartłomiej
Nabi
 

Postautor: Nabi » 04 mar 2008, 23:08

Dla kobry (i innych) jako odpowiedź dedykuję pierwszą część mojego motta. :lol:
Nabi
 

Postautor: jurek » 05 mar 2008, 1:09

Po takiej odpowiedzi Nabiego przepraszam ale nie mogę milczeć:

Rzeczywiście znakomitą ilustracją do postów Nabi-ego jest jego motto, tylko powinien się do niego zacząć stosować !!!.
Do zdania Beaty 1 „ Patologią jest to o czym piszesz” ja dodam to:
Sapere aude! – Nabi - Sapere aude! cenzura- w powiązaniu z pierwszą sentencją mogło być postrzegane jako pomówienie. kesey
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Nabi » 05 mar 2008, 12:03

No i mam okazję zobaczyć zastosowanie w praktyce definicji podanych przez keseya w części jakie forum.
Oczekuję od adminów oceny wypowiedzi jurka przy uwzględnieniu podanych definicji.
Kesey dla mnie wypowiedź jurka wyczerpuje znamiona akapitu drugiego podanych definicji, a dla Ciebie? :wink:
Nabi
 

Postautor: Kobra » 05 mar 2008, 14:32

---------- 13:21 05.03.2008 ----------

Nabi, dzięki za dedykację! :)
Sapere aude!-jedna z moich ulubionych sentencji Horacego.
Nabi, ,, mam odwagę posługiwać się własną mądrością'' dlatego też wypowiedziałam się w tym wątku.
Twoje wypowiedzi uważam za niemerytoryczne.
Zgadzam się z tym co napisał Jurek.

Dedykuję Ci dwie moje inne ulubione sentencje:
Animus aeqar semper melior!
Attendite a falsis prophetis ! :)

---------- 13:32 ----------

Prostuję- pierwsza z dedykowanych dla Nabiego sentencji to
Animus aeqar semper errat! :)
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Nabi » 05 mar 2008, 15:02

Dziekuję wszystkim, a zwłaszcza jurkowi i beacie1 za wypowiedzi :lol: .
Nie tylko osiągnąłem zamierzony cel , ale efekty w tej materii przeszły nawet moje przewidywania - co stwierdzam z dużą satysfakacją.

Bardzo podoba mi sie motto keseya i tym niemerytorycznym stwierdzeniem kończę swoje wypowiedzi do tego wątku :wink:
Nabi
 

Postautor: jurek » 05 mar 2008, 15:24

„Milczenie wprawdzie bywa złotem, ale nie zawsze. Czasem jest przejawem czegoś znacznie mniej cennego”.

Szkoda, że Nabi nic z moich wypowiedzi nie zrozumiał:
z tego też powodu ja zamierzonego celu w przeciwieństwie do Nabiego nie osiągnąłem.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość