dodatek terenowy

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

dodatek terenowy

Postautor: torrent » 02 mar 2006, 2:35

8) Otrzymałem odpowiedź, iż dodatek terenowy ma pokryć przede wszystkim koszty związane z pracą kuratora w terenie. Jego wysokość nie zależy od powierzchni, liczby spraw, itp. I nie chodzi o to, aby komuś zabierać. Jest to troszeczkę niesprawiedliwe i powoduje, że jedni cieszą się bardziej z naszej ustawy, a inni trochę mniej (jedni mają trochę lepiej, inni trochę gorzej). I właściwie jak rozliczyć ten prywatny służbowy samochód? Czasami obawiam się, że podbieram dzieciom pieniądze na chleb! Może w ministerstwie mają takie rozliczenie?
Pozdrawiam!
torrent
 
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2006, 11:07
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Becia » 03 mar 2006, 18:06

Właśnie się nad tym od dłuższego czasu zastanawiam - faktycznie dodatek terenowy stanowi rekompensatę pieniężną za koszty jakie ponosimy, oficjalnie jednak stanowi ono składnik naszego wynagrodzenia od którego pobierany jest podatek ( 19% a po przekroczeniu progu 30%). Z jednej strony jest to korzystne ponieważ może będziemy mogli przez to liczyc na wyższą emeryturę :) a z drugiej strony dlatego mają nam ściągać podatek ze zwrotu poniesionych wydatków.
I nadal nikt się nie zastanawia nad tym - dlaczego mamy tłuc nasze prywatne samochody do potrzeb służbowych. Ja akurat mam teren typowo wiejski, więc wszyscy wiemy jakie są drogi na wsiach ( czasami nawet ich nie ma). Może ktoś ma jakiś pomysł odnośnie dodatku terenowego - jak go faktycznie ugryźć .
Becia
 
Posty: 94
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:47
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: BartK » 03 mar 2006, 18:36

W zasadzie, to nikt nam nie karze używac prywatnych samochodów w swojej pracy, a to że ich używamy, to juz nasz własne udogodnienie. Wiem, że są miejsca w naszym kraju, gdzie ciężko dojechać bez samochodu, ale na służbowe auta nie mamy co liczyć! Nawet jednego auta na wszystkich kuratorów w danym SR nie dostaniemy. Pomijam tutaj fakt, iż spora część kuratorów nie ma w ogóle prawa jazdy i te osoby potrzebowałyby jeszcze szofera :)
Dodam jeszcze, iż na moim terenie zauważyłem, iż mam wyspy, więc jakby tam zamieszkał jeden z moich podopiecznych, to wystąpie chyba o motorówkę albo o jacht :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Becia » 03 mar 2006, 18:56

Do Bartłomieja :
nie chodziło mi o to, że chcę abyśmy dostali służbowe samochody - nie w tym rzecz - to w ogóle jest nierealne.
Chodziło mi o to, że dodatek terenowy jest wliczany do wynagrodzenia (z którego pobierany jest podatek), a tak faktycznie to powinien on być potraktowany jako koszty uzyskania dochodu
Becia
 
Posty: 94
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:47
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: torrent » 04 mar 2006, 3:19

Dla przykładu:
Jak zatrudnię pracownika, dam mu pieniądze na zakup narzędzi, paliwa, itp. Te pieniądze doliczę mu do pensji i opodatkuję. Jego zarobki będą przyzwoite, ja poczynię oszczędności. Będę szanowanym przedsiębiorcą, ponieważ zarobki moich pracowników będą wysokie. I US będzie zadowolony z podatków.
A swoją drogą to duży sukces "naszej ustawy" - opodatkowano koszty uzyskania przychodu, a następnie dochód uzyskany dzięki opodatkowanym kosztom. Dwa w jednym...
Używanie samochodów to nie luksus. To jest konieczność. Zapraszam na zajęcia terenowe. Chętnie nauczę się organizacji pracy na terenie wiejskim 5x większym od tego miejskiego, gdzie działa 6 kuratorów mających taki sam dodatek terenowy jak ja.
Pozdrawiam! (Jurek Dudek ma gorzej - nie gra!)
torrent
 
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2006, 11:07
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości