UPOMNIENIA

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

UPOMNIENIA

Postautor: Morfeus2010 » 17 mar 2012, 18:42

Jak często upominacie podopiecznych?czy stosujecie to z rozsądkiem?czy w ogóle stosujecie? jaki czas dajecie ewentualnie skazanemu na nawrócenie wewnętrzne ażeby np. powstrzymywał sie od alkoholu....
Morfeus2010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:01
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 17 mar 2012, 21:35

średnio , tak ,tak , 5 min :mrgreen:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: constantine » 18 mar 2012, 1:58

Na pewno musimy mieć więcej rozsądku niż ustawodawcy tworzący te przepisy. Moim zdaniem te całe upomnienia obrócą się przeciwko nam. Sam w tym roku już kilku udzieliłem, ale już staram się to ograniczać do minimum.
Alkohol: zależnie od człowieka, z którym mam sprawę (i stopnia uzależnienia), daję mu jakiś czas (np. m-c) na podjęcie terapii. Jeśli nie idzie, a dalej łoi, składam wniosek o nałożenie obow. z art. 72 par.1 pkt.5. Jak to nie działa wniosek o nałożenie obow. z art. 72 par.1 pkt 6. (Jeszcze nigdy nie składałem wniosku o leczenie bez wcześniejszego wniosku o powstrzymywanie się. Oczywiście jeśli tego obow.nie było w wyroku). Jak już to nie działa, to...niestety nasza współpraca się kończy wnioskiem o zarządzenie kary p.w.
Jeszcze mi się (na szczęście!) nie zdarzyło, żeby Sąd nie uwzględnił wniosku o zarządzenie kary p.w. po uprzedniej - najczęściej wielomiesięcznej - pracy nad dozorowanym kierunkowo motywującej do leczenia.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron