Kurator / Dyrektor Muzeum?

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kurator / Dyrektor Muzeum?

Postautor: hinteshbro7 » 29 sie 2020, 10:25

Więc kocham historię i zawsze ją kochałem. Jestem teraz na studiach i muszę podejmować decyzje dotyczące tego, co chcę robić ze swoim życiem. Obecnie studiuję biologię na dobrej drodze do podyplomowej szkoły medycznej.

Ja jednak nadal KOCHAM historię. Kiedy dorastałem, czyli od piątej klasy do drugiej klasy liceum, chciałem zostać archeologiem lub antropologiem.

Śledziłem antropologa, który jest profesorem na uniwersytecie w moim mieście i nie chodzi o to, że odradzał mi zostanie nim, ale nie sprawił, że brzmiało to jak dla mnie pasujące.

Zastanawiam się teraz nad muzeami. Kocham ich i myślę, że mógłbym zostać kuratorem lub dyrektorem muzeum.

To, co mnie interesuje, to kilka rzeczy.

Jak się tam dostanę? Nie mogę po prostu studiować, powiedzmy, na przykład historii Rzymu, i zakładam, że zostanę kuratorem / reżyserem. Więc co dokładnie mam się uczyć / robić, żeby nim zostać.

Gdybym studiował na przykład antropologię, jak mogłoby mi to pomóc, powiedzmy, w muzeum historii Ameryki.

Jedyne muzea w mojej okolicy to to i to. Nie interesuję się sztuką, ale Durham nie jest tak naprawdę epoką historii, która mnie interesuje.

Kiedy się do tego zabieram, naprawdę nie mam pojęcia, jak zrobić z tego karierę opłacalną do życia. Nie wiem też, jak zrobić karierę z historii. Potrzebuję porady od osób, które mają w tym doświadczenie.

Z góry dziękuję.
hinteshbro7

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator / Dyrektor Muzeum?

Postautor: kgb14 » 29 sie 2020, 14:48

bylo już odpowiadane
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika