Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: BBG, ultima, Aurelius

Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: Alicja4094 » 05 sie 2017, 14:55

Chciałam zaprosić Państwa kuratorów do dyskusji na temat, który widnieje w tytule. Wiadomo, że sądy orzekają kontakty w weekendy, zdarza się, że wypadnie dzień świąteczny np. Święta Bożego Narodzenia albo inny dzień który jest ustawowo wolny od pracy typu Boże Ciało. Tak się zastanawiam, czy nam naprawdę nie należą się dni wolne ? Powiedzcie mi, bo trochę się w tym gubię .... z czego to wynika, że sąd ma prawo " zmusić " mnie do pracy w dniu ustawowo wolnym ? Ja rozumiem, że mamy nienormowany czas pracy, ale dotyczy to dni powszednich. Ja sobie mogę sama ustalać w jakich godzinach pracuję, ale poza tym obowiązują mnie normalne przepisy kodeksu pracy. Gdzie jest napisane, że kurator ma Świątek, piątek, sobota, niedziela pracować ? Trochę czytalam na temat nienormowanego czasu pracy i tam jest wyrażone takie stanowisko jak napisałam wyżej. Zadaniowy czas pracy nie oznacza, że pracodawca może mi nakazać pracę w niedzielę ani tym bardziej święta. Więc na jakiej podstawie nam sędziowie każą iść do pracy np.w niedzielę ? Czy to nie jest niezgodne z przepisami?

Jak Wy do tego podchodzicie? Bo we mnie się krew burzy, bo wszyscy wiedzą jak ciężka psychicznie mamy pracę. Nie wiem jak jest u Was, ale my miesięcznie robimy około 40 wywiadów środowiskowych a natychmiastowe to się sypia jak z rękawa. Ja potrafię w tygodniu dostać 5-6 wywiadów natychmiastowych. Dla mnie dni wolne od pracy to jest świętość i jak ktoś mi mówi, że ja mam jeszcze w weekend iść do pracy to jestem załamana.
Alicja4094
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2016, 18:23
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: costa1010 » 05 sie 2017, 22:10

Polecam zwrócić się do sędziego o sprecyzowanie postanowienia w przypadku dni świątecznych. U mnie w zespole była podobna sytuacja i sędzia sprecyzował to na korzyść kuratora w postaci wyłączenia dni świątecznych. Pismo nic nie kosztuje a może wiele wyjaśnić.
Jeżeli kontakty przebiegają bezproblemowo, to warto zastanowić się nad obecnością przy kontaktach sprawdzonego kuratora społecznego.
costa1010
 
Posty: 25
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości