ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: ilna17 » 20 sty 2019, 18:45

Witam, jestem na II roku studiów magisterskich i potrzebuje wywiadu z kuratorem na jeden z przedmiotów.
Z góry bardzo proszę o rzetelnie i w miarę "niejednosłowne" wypowiedzi. Proszę również o wasze odpowiedzi, a nie odsyłanie mnie do aktów prawnych (ich już dość sporo przewertowałam), jeżeli jakieś pytanie jest źle sformułowane proszę o informację o tym :)
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i jak najwięcej informacji o waszej pracy, nawet ponadto co w pytaniach, chętnie poczytam ciekawostki :) (ale takie które moge przedstawić wykładowcy - bo w zakładce o historyjkach już byłam :) )
Z góry bardzo dziękuję i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi :)

1. Ile dozorów ma Pan/Pani pod sobą i jakie są to przypadki?
2. Dlaczego kurator rodzinny a nie dla dorosłych?
3. Czy i o ile można to rozdzielić - trudniej nadzoruje się osobę dorosłą czy nieletnią?
4. Jakie sprawy są najtrudniejsze w nadzorowaniu? (mam tu na myśli - patologia w rodzinie i przemoc, alkoholik, "niesforny" nastolatek?
5. Co w przypadku kiedy sprawcą jakiegoś czynu jest obcokrajowiec lub osoba z meldunkiem i stałym pobytem w innym kraju? Czy taka osoba może dostać nadzór Polskiego kuratora czy sprawa jest oddawana do jego kraju pobyty? Jeśli może - to w jaki sposób taki nadzór jest prowadzony? (Jeśli ktoś miał taki przypadek proszę o opis z ciekawości za co to było?)
6. Z jakim konkretnie niebezpieczeństwem wiąże się praca kuratora? Jakie przypadki Pan/Pani zna takich niebezpiecznych sytuacji? Czy znalazł się Pan/Pani osobiście w takiej sytuacji? Proszę opisać.
7. Czy ma Pan/pani sytuacje, że związał/a się emocjonalnie z jakąś sprawą? Bo przy nadzorowaniu wieloletnim rodzin, normalnie że takie sytuacje mogą mieć miejsce, to ludzkie. proszę opisać.
8. W jaki sposób są sprawdzane efekty pracy kuratora?
9. Jak wygląda zajmowanie się sprawami które kurator ma pod sobą ale za pośrednictwem kuratora socjalnego? Czy kurator zawodowy może osobiście odwiedzić jakiś przypadek? czy raczej zdaje się tylko na sprawozdania kuratora socjalnego?
10. Przy opracowywaniu diagnozy kurator musi liczyć się z zatajaniem oraz niekształceniem informacji uzyskanych podczas wywiadu środowiskowego. Jak sobie z tym Pan/Pani radzi? Jak to rozdziela, kiedy informacje na przykład skrajnie się różnią?

Ponownie bardzo proszę o odpowiedzi w miarę wymowne i z góry ogromnie dziękuję :)
ilna17
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2019, 16:50
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: kesey » 20 sty 2019, 19:30

Witam, przyjmij to Ilna proszę nie jako krytykę, ale życzliwą radę- popracuj nad formą pytań, wyeliminuj błędy merytoryczne, popracuj nad spójną nomenklaturą, skonsultuj docelową treść z wykładowcą.
I zastanów się proszę czy w formie, w której chcesz to przeprowadzić nie istnieje ryzyko, że odpowiedzi na pytania zostaną udzielone przez osobę, która kuratorem sądowym nie jest. Proponuję raczej wizytę w najbliższym ZKSS.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Za ten post autor kesey otrzymał podziękowanie od
Deck(22 sty 2019, 7:18)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: ilna17 » 20 sty 2019, 20:19

mimo wszystko proszę dobre dusze o odpowiedzi jak nie na wszystkie pytania to chociaż na pojedyncze jak ktoś może i ma czas :)
ilna17
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2019, 16:50
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: ilna17 » 20 sty 2019, 20:22

ponadto nie ma docelowej treści, mam się dowiedzieć czegoś o pracy kuratora, jeśli o nomenklaturę chodzi, jestem zielona w tej dziedzinie więc proszę bagatelizować takowe błędy, a każdy "normalny" chyba odczyta treść pytania i o co może w nich chodzić? :)
ilna17
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2019, 16:50
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: Pierre » 20 sty 2019, 22:08

Rozumiem, że obecnie wszystko można załatwić online. Ale jeżeli rzeczywiście chce się Pani dowiedzieć czegoś o pracy kuratora i poznać odpowiedzi na choć część zadanych pytań - proponuję jak wspomniał przedmówca wizytę w najbliższym Sądzie Rejonowym i Zespole Kuratorskim, gdzie na podstawie osobistej rozmowy z kuratorem z pewnością wykonana Pani zadanie doskonale.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: kesey » 21 sty 2019, 4:29

Miałem na myśli docelową treść pytań. Na przykład nie ma kogoś takiego jak kurator socjalny- chodzi chyba o kuratora społecznego.
Dlatego proponowałem konsultację z wykładowcą.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: ilna17 » 21 sty 2019, 10:00

Oczywiście że powinnam i mogłabym i chętnie nawet bym poszła na spotkanie z kuratorem osobiście. Próbowałam nawet znaleźć jakiegoś przez znajomych i umówić się z nim na wywiad telefoniczny bądź online ale nie udało mi się. Dlatego to forum jest ostatnia deska ratunku. A mój chwilowy pobyt za granicą uniemożliwia mi wszystkie inne opcje przeprowadzenia tego wywiadu i zgromadzenia tych informacji. Stąd post na tym forum. Ponadto podejrzewam, że nie jednej osobie się ten post może przydać kiedyś.
ilna17
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2019, 16:50
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: mono » 29 sty 2019, 20:01

"mam się dowiedzieć czegoś o pracy kuratora"

http://margineszycia.blogspot.com/2012/04/?m=1


W tej części forum, jak zauważono wyżej nie masz pewności, że rozmawiasz z kuratorem...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
mono

"Choćbyście mieli najlepsze ustawy, najlepszych sędziów,
to jeśli nie będziecie mieć zdolnych wykonawców kary,
możecie ustawy wrzucić do kosza, a wyroki sądowe spalić
"
Awatar użytkownika
mono
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 446
Rejestracja: 25 kwie 2017, 12:41
Podziękował : 259 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy

Re: ankieta, wywiad - prośba o odpowiedzi

Postautor: mono » 30 sty 2019, 11:13

mono

"Choćbyście mieli najlepsze ustawy, najlepszych sędziów,
to jeśli nie będziecie mieć zdolnych wykonawców kary,
możecie ustawy wrzucić do kosza, a wyroki sądowe spalić
"
Awatar użytkownika
mono
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 446
Rejestracja: 25 kwie 2017, 12:41
Podziękował : 259 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości