Kurator do kontaktów między rodzicami małoletnich

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kurator do kontaktów między rodzicami małoletnich

Postautor: Majowa » 15 sie 2018, 16:24

Witam.
Jestem samotnie wychowującą mama od siedmiu lat. Mój były partner stosował wobec mnie przemoc psychiczną, jednak jak to w takich przypadkach bywa, tylko ja wiem jaki on na prawdę jest. Wszyscy myślą, że to świetny facet. Rozstaliśmy się ale nasze kontakty nijak nie moga się, że tak powiem, znormalizować. Każde moje pytanie do niego jest powodem, żeby wylewać wiadra pomyj na mój temat, jaka jestem, jaka byłam itd. To na prawdę jest nie do zniesienia. Ma ewidentny problem z moja osobą. Zaczęłam się zastanawiać, czy jest możliwe ustanowienie kuratora do kontaktów pomiędzy rodzicami?
Proszę o jakąś wskazówkę bo na prawdę mam już dość kontaktowania się z nim...
Majowa
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2018, 15:54
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator do kontaktów między rodzicami

Postautor: Czcibor » 15 sie 2018, 21:54

Współczuję doświadczeń. Niestety na chwilę obecną nie ma przepisu prawnego, który pozwałaby nałożyć nadzór kuratora nad kontaktami rodziców małoletnich. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że dzieci (dziecko) wychowujesz Ty, a Twój były partner jest ich ojcem biologicznym i w związku z tym musicie trzymać ze sobą kontakt . Wydaje mi się, że najrozsądniej byłoby (o ile jeszcze nie ustalono) ustalić kontakty dzieci z ojcem sądownie. Wówczas Twoje kontakty z byłym partnerem sprowadziłyby się tylko do rozmów o jego kontaktach z dziećmi i mogłyby być jedynie organizacyjne/techniczne. Nie musiałabyś zadawać pytań, które on odbiera jako powód do wylewania pomyj. Oczywiście nie znam Twojej sprawy, więc sobie nieco dywaguję, zatem moja wypowiedź nie może być brana jako rozwiązanie kłopotów w tej sprawie.
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

- Józef Piłsudski

Za ten post autor Czcibor otrzymał podziękowanie od
Majowa(17 sie 2018, 11:19)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Czcibor
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 147
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:04
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kurator do kontaktów między rodzicami małoletnich

Postautor: Taurus » 16 sie 2018, 9:11

Nie zauważyłem, że założyła Pani dwa bliźniacze wątki i swoją odpowiedź zawarłem w drugim... ;) Pozwolę sobie przytoczyć ją i tutaj. Może admin usunie tamten wątek, aby był porządek ;)

Jak już zaakcentował Czcibor Sąd może wyznaczyć kuratora do udziału przy kontaktach rodzica z dzieckiem, a nie do kontaktów wzajemnych pomiędzy rodzicami.

Ze swojej strony poleciłbym Pani znaleźć profesjonalne wsparcie psychologiczne, aby nauczyć się jak reagować i jak nie reagować na przejawy przemocy emocjonalnej, aby chronić swoje granice... Wydaje mi się, że potrzebuje Pani wzmocnienia wewnętrznego. Wskazane jest również wypracowanie zasad wzajemnego. bezpiecznego kontaktu z byłym partnerem, aby siebie chronić... Z pewnością wiele dobrych rzeczy można się nauczyć, będzie to z korzyścią nie tylko dla tej relacji z byłym partnerem ale innych relacji które nawiąże Pani w swoim życiu...

Warto również poczytać dobrą literaturę - np. Susan Forward "Szantaż emocjonalny". Autorka pokazuje, jak można się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem emocjonalnym...

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Primum non nocere...

Za ten post autor Taurus otrzymał podziękowania - 2
magdasia(16 sie 2018, 13:51), Majowa(17 sie 2018, 11:19)
Ocena:8%
 
Awatar użytkownika
Taurus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 212
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:50
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Kurator do kontaktów pomiędzy rodzicami

Postautor: Majowa » 16 sie 2018, 11:24

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Tak właśnie podejrzewałam, że nic nie da się zrobić oprócz pracy nad sobą. Kilka lat mi się udawało :).
Na pewno przeczytam polecaną książkę :)

Pozdrawiam :)
Majowa
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2018, 15:54
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator do kontaktów między rodzicami

Postautor: Majowa » 17 sie 2018, 11:17

Czcibor pisze:Współczuję doświadczeń. Niestety na chwilę obecną nie ma przepisu prawnego, który pozwałaby nałożyć nadzór kuratora nad kontaktami rodziców małoletnich. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że dzieci (dziecko) wychowujesz Ty, a Twój były partner jest ich ojcem biologicznym i w związku z tym musicie trzymać ze sobą kontakt . Wydaje mi się, że najrozsądniej byłoby (o ile jeszcze nie ustalono) ustalić kontakty dzieci z ojcem sądownie. Wówczas Twoje kontakty z byłym partnerem sprowadziłyby się tylko do rozmów o jego kontaktach z dziećmi i mogłyby być jedynie organizacyjne/techniczne. Nie musiałabyś zadawać pytań, które on odbiera jako powód do wylewania pomyj. Oczywiście nie znam Twojej sprawy, więc sobie nieco dywaguję, zatem moja wypowiedź nie może być brana jako rozwiązanie kłopotów w tej sprawie.

Niestety, pomimo wszelkich ustaleń sądownych, moje zapytania dotyczące stricte dziecka i tak zostają "okraszone" dodatkowymi komentarzami na temat mojej osoby. To on ma ewidentny problem z moją osobą. Widzę więc, że nie pozostaje mi nic innego jak zacząć od czytania literatury jak sobie z tym radzić :smile: . Szkoda, że nijak nie można temu zaradzić prawnie, bo zapewne jest o wiele więcej osób w takiej sytuacji jak ja. Ale i tak dzięki za podpowiedzi :-D


Uwaga administratora: ultima
Temat został połączony i przeniesiony do odpowiedniego działu.
Majowa
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2018, 15:54
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron