Doświadczenie by zostać kuratorem społecznym. Wymagania.

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Doświadczenie by zostać kuratorem społecznym. Wymagania.

Postautor: adzia130 » 23 maja 2016, 6:35

Witam. Chciałabym zostać kuratorem społecznym. Wszystkie podane wymagania spełniam.
Jest problem z jedną sprawą, mianowicie:
-,,posiada co najmniej wykształcenie średnie i doświadczenie w prowadzeniu działalności resocjalizacyjnej, opiekuńczej lub wychowawczej."
Wykształcenie średnie mam. Gorzej z tym doświadczeniem. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie dostanę się do żadnej pracy nie mając wykształcenia kierunkowego. Wpadłam na jeden pomysł. Wolontariat bp. Świetlica środowiskowa. Czy to liczyłoby się jako doświadczenie? Dziękuję bardzo za pomoc. :)
adzia130
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2016, 5:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Doświadczenie by zostać kuratorem społecznym. Wymagania.

Postautor: Novalis » 20 cze 2016, 21:40

Zostałem kuratorem społecznym na ostatnim roku studiów (studiowałem dziennie). Miałem praktykę u kuratorów rodzinnych, ponadto działałem w wolontariacie i mi to uznano. To chyba zależy od interpretacji kierownika zespołu.
Novalis
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 21:41
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron