Ośrodki Kuratorskie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: cichola » 22 sty 2008, 10:38

Bardzo dziękuję Barbaro za cenne dla mnie informacje.
Chciałabym jeszcze uzyskać bliższe informacje na temat planu budżetowego: Czy ma być skonstruowany w formie tabeli ?
Czy są tam ujęte płace kuratorów i opłaty np. za czynsz, energię itp.
cichola
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2007, 13:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: poziomka » 22 sty 2008, 23:26

---------- 22:23 22.01.2008 ----------

Nic mi nie wiadomo na temat ewentualnych schematów planu budżetowego w tabelkach.Nasz plan po prostu wymienia potrzeby finansowe i materialne ośrodka z wyszczególnieniem rodzajów wydatków: umowy zlecenia (dla kuratorów społecznych bo zawodowi otrzymują dodatek specjalny,o czym decyduje prezes sądu okręgowego), czynsz, energia,woda,zakupy (wyżywienie,zajęcia pozaośrodkowe, zakupy-wyposażenie ośrodka,artykuły sportowe,materiały do zajęć itp.)Planowane kwoty zawsze są "robocze" - weryfikowane póżniej w ciągu roku.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich "ośrodkowych"kuratorów!

---------- 22:26 ----------

Chce jeszcze dodać,że w naszym ośrodku kuratorskim plan pracy oraz dziennik zajęć obejmuje rok kalendarzowy,podobnie jak u Barbary.Pozdrawiam
poziomka
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 gru 2007, 0:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: smirek86 » 15 sie 2009, 14:50

Witam
Pisze z takim zapytaniem, pisze w tym roku pracę licencjacka na temat planów życiowych młodzieży objętych kuratelą sądowa skierowanychdo OK oraz jak taki osrodek wpływa na jego dalsze zycie. Czy ktos zna może jakies książki na dany temat??

Osrodków w obrębie katowickim (i jeszcze jedno pytanie ile ośrodków jest ??)

Pozdrawiam
smirek86
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2009, 9:48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ośrodki Kuratorskie

Postautor: anca » 12 cze 2014, 12:00

Odkurzam bardzo stary temat...ale interesuje mnie jak wygląda organizacja pracy w Osrodkach w okresie wakacji .
Czy jest czestą praktyka zawieszanie działalności...bez możliwości zapewnienia alternatywnych form opieki????
Nie jest to zgodne z Rozporządzeniem...ale czy z uwagi na kwestie finansowe praktykowane???
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Ośrodki Kuratorskie

Postautor: anca » 06 lut 2017, 10:44

po 2 latach...ponownie...z odkurzaczem w ręku...:))

Tym razem moje pytanie...jak często Wasze ośrodki kuratorskie są wizytowane przez kuratorów okręgowych???...Czy jest to forma oficjalnej wizytacji???..otrzymujecie protokoły do zapoznania się...???
Wiem, że ośrodków za dużo raczej nie ma..ale może ..ktoś???...coś????....Będę wdzięczna za Wasze uwagi
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Ośrodki Kuratorskie

Postautor: BBG » 12 cze 2017, 14:18

RPD powołał Zespól ds. Opracowania Standardów Pracy Ośrodków Kuratorskich

Więcej na stronie głównej http://kurator.webd.pl/2017/06/12/rzecz ... atorskich/
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Ośrodki Kuratorskie

Postautor: Sasquatch » 03 paź 2018, 17:50

W bibliotece RPD znalazła się publikacja autorstwa Pawła Kozłowskiego i Krzysztofa Stasiaka pt. " Ośrodek Kuratorski. Ujęcie prawne, organizacyjne i metodyczne"

http://brpd.gov.pl/node/43259
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości