Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: Aurelius » 10 sty 2014, 23:08

Kurator sądowy cieszy się w Polsce niezwykłym poważaniem. Funkcjonariusz publiczny pracujący na co dzień z trudnymi jednostkami społecznymi wzbudza często szacunek i poważanie.

Kuratorzy też często wzbudzają strach przede wszystkim u osób, którymi się opiekują, gdyż to zazwyczaj od ich opinii zależą dalsze losy podopiecznego i jego rodziny.

Praca kuratora sądowego przynosi wiele korzyści, działania resocjalizacyjne cieszą się dużym uznaniem społeczeństwa.

Kurator sądowy posiada również wysoki status zawodowy. Już sam fakt dopełnienia szeregu wymogów, by pełnić tego rodzaju działalność wzbudza szacunek.

Więcej:
http://www.careego.pl/1885/kurator-sado ... or-sadowy/
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: jarosj » 10 sty 2014, 23:26

Ha ha ha ha ha ..... bu ha ha
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: constantine » 11 sty 2014, 3:17

Fajnie by było, gdyby przynajmniej połowa była prawdziwa...
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: Zet » 11 sty 2014, 15:17

Według mnie bardzo przyzwoita, zgodna z prawdą prezentacja .
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: morphine » 11 sty 2014, 20:11

Lepsza niż z kochanego MS, bo chociaż zauważają jakieś negatywne strony zawodu :lol:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: kropka » 11 sty 2014, 20:41

Ale jak czytam, że kurator społeczny otrzymuje wynagrodzenie za każdy wywiad środowiskowy i "Zarobki miesięczne kuratorów społecznych są znacznie mniejsze aniżeli kuratorów zawodowych. Kuratorzy Społeczni zarabiają miesięcznie około 500- 700 zł" ,albo:
"Dodatkowo kuratorzy sądowi muszą spędzić 2 dni w miesiącu na dyżurach w sądzie." albo to: "Rzadko, bo rzadko ale kuratorzy czasami dorabiają sporządzając wywiady środowiskowe – jest to kwota 60 zł brutto za sporządzony raport" to ogarnia mnie pusty śmiech. No i te zarobki 5900 zł...
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: jarosj » 11 sty 2014, 21:14

Ale opinia zgodna z prawdą. Ponoć.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: Zet » 11 sty 2014, 22:30

Jeśli pominąć pewne nieścisłości terminologiczne typu "zarobki kuratora społecznego" zamiast "ryczałt" (kwota 500- 700 zł się zgadza, chociaż fakt - ostatnio ryczałt jest odgórnie obcinany do minimalnego, ale do niedawna tak nie było).
"Dorabiam" czasem wywiadem z 214, więc też się zgadza ( chociaż "ryczałt" jako zwrot kosztów tez byłby bardziej na miejscu).
Jako specjalista ( którym pewnie też jest "Kropka") zarabiam 6000 zł brutto , więc nie wiem skąd to zdziwienie i gdzie nieścisłość ?
Myślę, że te "2 dni dyżuru w miesiącu" zamiast w tygodniu podano przez pomyłkę, da się wybaczyć.

Otóż jarosj powtórzę, że według mnie opinia jest zatem zgodna z prawdą.I wcale nie "ponoć" !Czepiać się dla samego czepiania uważam za bezsensowne.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: jarosj » 11 sty 2014, 23:41

Bezsensowne.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: kropka » 12 sty 2014, 10:05

Autor powinien się trzymać albo kwoty netto, albo brutto, a nie podawać raz tak, raz tak.
Zet pisze:Jako specjalista ( którym pewnie też jest "Kropka") zarabiam 6000 zł brutto , więc nie wiem skąd to zdziwienie i gdzie nieścisłość ?

"Doświadczeni kuratorzy – z minimum 3 letnią praktyką mogą starać się o stanowisko starszego kuratora sądowego – starszy kurator sądowy zarabia około 4000 złotych netto". Taa, z 20-letnim stażem pracy specjalista zarabia ciut więcej.
Albo "Zarobki kuratorów są zróżnicowane biorąc pod uwagę charakter ich działania. Niestety w tym zawodzie widełki zarobków są bardzo duże."
I jeszcze " Do pensji stałej często dochodzą różnego typu dodatki w postaci dodatków terenowych czy patronackich."
Nie czepiam się, ale mam prawo przeczytać RZETELNĄ informację o sobie.
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Odp: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: jarosj » 12 sty 2014, 10:44

Jak głupoty piszą o nas, to się do tego przyzwyczaiłem. Do tego, że niektórym z nas się to podoba już też, chociaż było trudno. A takie informacje są jedną z przyczyn tego, co się z nami dzieje. Wytworzyły mit silnego, bogatego i potężnego kuratora, który trzęsie sądem i wszystkim dookoła. W końcu sędziowie z emesa za nas się wzięli. I nic dziwnego, że od przyszłego roku wszystko się zmieni. Wielu się to podoba.
I Zet - jak ty możesz pisać, to nie dziw się, że ja mogę komentować. I tak oględnie.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: Deck » 12 sty 2014, 15:36

Rzetelne i trafne w 100% opracowanie dot. naszej profesji nie istnieje. I nie powstanie. Przyjmijcie to do wiadomości.
Nie żądajcie pełnej i celnej wiedzy na temat zawodu kuratora od jakiegoś "dyletanckiego bryku" czy od czyjejś subiektywnej opinii, nawet jeśli inni tam jej szukają (jaki badacz, takie źródło).
Można się burzyć wobec każdej nieścisłości, każdego błędu, fałszywego tonu, głupoty, braku rzetelności (czy czasem po prostu innej opinii) - celowych czy przypadkowych. Można rozbijać na atomy, stopniować, niuansować każde potoczne, serialowe, publicystyczne, ministerialne słowo czy zdanie na temat kurateli. Można słać w kosmos pociski. Tylko po co. Nie da się powstrzymać każdego "widzimisię". I trzeba z tym żyć. I robić swoje.
Z drugiej strony, jeśli macie czas i czujecie konieczność "prostowania", piszcie do autora i prostujcie.

Poza tym, więcej dystansu, a mniej nadwrażliwości i wzajemnego tonu konfrontacyjno-zaczepnego.
Bądźmy silni.
Hej.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: ulka » 12 sty 2014, 16:56

Zgadzam się z tobą Deck, że dystans w życiu i pracy jest potrzebny. Myślę jednak, że krytyka tego opracowania nie wynika z nadwrażliwości, a z kuratorskiej rzetelności. Bo my szczególnie jesteśmy uwrażliwieni na podawanie faktów, wiedząc jakie to ma znaczenie dla spraw, które prowadzimy. Opracowanie nie podobało mi się. To nie były jakieś tam niuanse, nie mające znaczenia dla przestawienia pracy kuratora [częściowo opisane powyżej]. Nie wiem jak wy, ale ja nie jestem z gatunku tych, którzy preferują zasadę; niech piszą byle jak, byle pisali....Nie zadawala mnie również kilka ziarenek prawdy w tej ''mieszance''. To przynosi więcej szkody niż pożytku. Nierzetelność dziennikarska itp, jest po prostu porażająca. I ja się z tym nie godzę! A leniwym dziennikarzom polecam wprost przepisanie artykułów z ustawy, bez własnych skrótów . Nie zna się? Niech się dowie, niech poczyta, popyta ...Nie chce mu się? Nie ma czasu? Niech zamilknie! A my po to mamy forum, żeby [między innymi] ulżyć swym emocjom i podzielić opinią. Po czym....[tak jak piszesz Deck]; robić swoje. Zgadzam się też z tym, że w zasadzie celowe byłoby prostowanie takich różnych ''gniotków'' gdzie się da i jak się da. Lecz tu pewnie pojawia się problem....hehe. Nawiasem mówiąc ten problem dotyczy również mnie [żeby nie było!]
ulka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 174
Rejestracja: 30 mar 2012, 1:35
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: Deck » 12 sty 2014, 21:33

Deck pisze:Poza tym, więcej dystansu, a mniej nadwrażliwości i wzajemnego tonu konfrontacyjno-zaczepnego.

Tu nawiązywałem do sposobu wzajemnego odnoszenia się do siebie dyskutujących kuratorów.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Zawód kuratora sądowego wg portalu CAREEGO :)

Postautor: ruska_spirala » 14 sty 2014, 12:56

Przeczytałam, zapoznałam się ;-)
Obok w/w nieścisłości odnotowałam jeszcze 2:
- wymagane dokumenty na aplikację kuratorską nie są składane w sądzie rejonowym, ale w okręgowym.
- autor używa określenia kuratorzy sądowi, mając na myśli kz, o społecznych pisze "kuratorzy społeczni" - i kz i ks to kuratorzy sądowi.

:-)
ruska_spirala
 
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 12:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość