Problem z wirusem

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: VIOLA » 01 paź 2013, 22:35

Czyżby nam się strona główna zmieniła :-) Wieje nowym :-) Przyzwyczaiłam się tylko,że forum jest z prawej strony i ciągle poluję na "Index".
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: jarosj » 01 paź 2013, 22:37

No i jakieś cukies wyskakują. Nowe idzie.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: kesey » 02 paź 2013, 1:04

Z pewnym niepokojem patrzę na stronę główną Stowarzyszenia, wygląda jakby się sypała (wpisy nachodzą na siebie).

Jeśli tak ma wyglądać nowa, już tęsknię za starą, której konstrukcja była dużo bardziej przejrzysta.

U mnie przeglądarka chrome nie dawała żadnych, dziwnych komunikatów, a dodatek do antywirusa AVG Site Safety rekomendował stronę główną jako bezpieczną.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Aurelius » 02 paź 2013, 9:26

No cóż, nie od razu Rzym zbudowano. Zapewniam jednak, że jeśli chodzi o stronę główną i zmiany, to jest ona w bardzo dobrych rękach. Co do wirusa, to przed zmianami, po zeskanowaniu części plików okazało się, że 2 z nich są zawirusowane (a właściwie to 4). Strona była skanowana skanerem on-line http://sitecheck.sucuri.net/scanner/ i jedyne błędy, które mogła wtedy zgłaszać przeglądarka wynikały z przestarzałej wersji wordpressa - outdated software. Obecna wersja wordpressa jest wersją najbardziej aktualną i daje dużo więcej możliwości publikowania, niż poprzednia. Co do kwestii wizualnych, to jest to zapewne sprawa dobrania "odpowiedniej" skórki i następnie już prac estetycznych.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2013, 9:32 przez Aurelius, łącznie zmieniany 1 raz
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Ultima » 02 paź 2013, 9:31

VIOLA pisze:Czyżby nam się strona główna zmieniła :-) Wieje nowym :-) Przyzwyczaiłam się tylko,że forum jest z prawej strony i ciągle poluję na "Index".

jarosj pisze:No i jakieś cukies wyskakują. Nowe idzie.

kesey pisze:Z pewnym niepokojem patrzę na stronę główną Stowarzyszenia, wygląda jakby się sypała (wpisy nachodzą na siebie).

Jeśli tak ma wyglądać nowa, już tęsknię za starą, której konstrukcja była dużo bardziej przejrzysta.


Trwają prace techniczne. Nowe idzie :lol:
Wszystkich użytkowników forum prosimy o ...cierpliwość.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: BartK » 11 paź 2013, 10:44

---------- 10:43 11.10.2013 ----------

Moja przeglądarka google chrome blokuje mi wejście do większości wątków z forum, gdyż na stronach została umieszczona treść od www. 161gtw.pl - znanego dystrybutora złośliwego oprogramowania i wejście prawdopodobnie spowoduje zainfekowanie komputera.
Sprawdziłem w google i te 161gtw.pl to jakieś forum CB... z tego co pamiętam to na forum jest użytkownik co ma w opisie link do jakiegoś forum CB.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Aurelius » 11 paź 2013, 21:44

Bartek, czy mam rozumieć, że u Ciebie ten problem nadal istnieje, jeśli chodzi o korzystanie z Google Chrome? A jak u innych użytkowników tej przeglądarki?
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: jarosj » 11 paź 2013, 22:37

Jest, ale mi nie przeszkadza. A kgb, jak tam u ciebie?
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Aurelius » 11 paź 2013, 22:44

Powiem szczerze, że w telefonie korzystam z tej przeglądarki i nie zgłasza mi tych komunikatów. Ale oczywiście będziemy dalej myśleć.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: ksb » 12 paź 2013, 9:11

U mnie w fabryce dalej problem. Z tym, że teraz objęło wszystkie tematy ( poprzednio tylko niektóre). Nie mogę już przy kawie poczytać sobie forum:(
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Aurelius » 12 paź 2013, 20:40

Ani strona, ani forum nie jest zainfekowane. Nie ma ani jednego pliku, który byłby zawirusowany. Potwierdziły to testy. Problem może obcnie brać się stąd, że antywirus używany przez osoby, którym ten komunikat pojawia się, dodał stronę (kiedy było faktycznie zainfekowanych parę plików) do tzw. Black listy i już z automatu zgłasza ostrzeżenie za każdym razem, kiedy strona wczytuje się.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: reenya » 12 paź 2013, 21:20

U mnie jest inne dziwadło...po kliknięciu "zobacz posty od ostatniej wizyty" koniecznie chce mi się coś instalować, zapamiętałam tylko search coś tam coś tam
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: BartK » 13 paź 2013, 19:52

Chyba jest już wszystko dobrze....
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re:

Postautor: panTadeusz » 20 gru 2014, 0:42

Aurelius pisze:
panTadeusz pisze:(...) Nie jestem uprzedzony do Ciebie, jesteś dla mnie obojetny

...i tego się trzymajmy.

Nie wiem po co rozmywasz temat. I może zrób coś w końcu z wirusem
bo jeden z użytkowników może przez przypadek
przyczynić się do zainfekowania komputerów
innych użytkowników


Uwaga moderatora: Aurelius
Ten, jak i pozostałe posty zostały przeniesione z tematu Praca dozorowanego "na czarno" z działu Nasze sprawy.
panTadeusz
zbanowany
 
Posty: 92
Rejestracja: 17 gru 2014, 0:25
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postautor: andrzej007 » 20 gru 2014, 10:35

Faktycznie, mój program antywirusowy coś krzyczy o wirusie co chwila.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości