Pogotowie Policji Proszę czekać!

Z życia wzięte. Nietypowe sytuacje, anegdoty, żarty - tylko na wesoło. "Smutne wątki" blokujemy bez ostrzeżenia :)

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Pogotowie Policji Proszę czekać!

Postautor: BartK » 27 mar 2013, 21:00

Dzisiaj podczas zakupów zauważyłem w sklepie swojego byłem dozorowanego, który jest osobą poszukiwaną do osadzenia. £apię zatem za telefon i dzwonię na 112. Tutaj niestety przez 15 minut słyszę komunikat jak w tytule postu. Dozorowany udaje się w stronę drugiego sklepu. Idę za nim i dzwonię tym razem na 997 (podobno łatwiej się jest dodzwonić). Niestety efekt taki sam, a z telefonem przy uchu czekałem jeszcze dłużej. Za poradą kolegi z Policji (nie był na służbie i jest z innego rejonu) zadzwoniłem do dyżurnego najbliższego Komisariatu Policji Szczecin - Dąbie. Dyżruny odebrał i poradził mi, żebym zadzwonił na 112! Po moich wyjaśnieniach, iż już to zrobiłem zapytał mnie gdzie mieszka ten skazany, ja na to, że jest bezdomny, po czym słysze odpowiedź, że zobaczymy co da się zrobić! Wskazałem w jakim miejscu znajduje się skazany i jak mozna jego rozpoznać. W tym momencie dyżurny zakończył rozmowę, a dozorowany widziałem, że wsiadł sobie do autobusu.
Welcome to Poland!
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kgb14 » 27 mar 2013, 21:12

może tak delikatną skargę/informację do jakiegoś komendanta, że wtedy i wtedy i to i to ---ciekawe jaki byłby efekt.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: BartK » 27 mar 2013, 22:38

Tak też chcę zrobić. Z telefonem przy uchu przez ponad pół godziny śledziłem osobę poszukiwaną. Przynamniej dyżurny, do którego się dodzwoniłem, powinien nawiązać kontakt z centralą, skoro widocznie sam nie mógł wysłać patrolu. Jutro od rana piszę pismo do Komendanta KP Szczecin - Dąbie i do wiadomości Komendant Komendy Miejskiej.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Aurelius » 27 mar 2013, 23:07

Bartek sprawdź przed tym dokładnie, czy aby był na tego byłego dozorowanego wystawiony aktualny nakaz doprowadzenia do ZK lub np. list gończy, ponieważ od dłuższego czasu obowiązują troche inne procedury do osadzenia. Wcześniej, jak sąd przesyłał Policji nakaz doprowadzenia skazanego do ZK, to tak, jakby na czas nieokreślony nakaz ten obowiązywał, tj. dotąd, aż skazanego udało się osadzić. Obecnie jeśli Policji nie uda namierzyć się skazanego w dwóch, trzech próbach lub przez jakiś okres czasu, wtedy odsyłają nakaz do sądu. Sąd w takiej sytuacji może zarządzić poszukiwania, w celu zatrzymania i osadzenia, albo po prostu wydać list gończy. Z tego co orientuję się - ale nie jestem pewny - nakazy doprowadzenia realizuje prewencja, a już listy gończe kryminalni.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: constantine » 28 mar 2013, 1:22

Bartłomiej pisze:Tak też chcę zrobić. Z telefonem przy uchu przez ponad pół godziny śledziłem osobę poszukiwaną. Przynamniej dyżurny, do którego się dodzwoniłem, powinien nawiązać kontakt z centralą, skoro widocznie sam nie mógł wysłać patrolu. Jutro od rana piszę pismo do Komendanta KP Szczecin - Dąbie i do wiadomości Komendant Komendy Miejskiej.

Lepiej uważaj gdzie robisz sobie wrogów...
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 28 mar 2013, 8:46

Wrogów, jak wrogów. Tylko po co tracić kolejny czas na pisanie pism. Których efekt, nawet po tym co sam napisałeś Bartek, łatwo przewidzieć? Za mało pracy, za dużo czasu na życie rodzinne? Ale to twój cyrk, ty decydujesz.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: BartK » 28 mar 2013, 11:53

Auresliu dzięki za przypomnienie, słyszałem trochę o tych zmianach, jednak tutaj nie doszło nawet do profilaktycznego sprawdzenia tej osoby. Jednak zmieniłem decyzję i nie będę nigdzie pisał, poczekam na pismo z Policji w sprawie czy znam jego miejsce pobytu, gdyż takie nam wysyłają i wtedy opiszę całą sytuację.
Inna sprawa to mozliwość wezwania pomocy na numery 112 i 997, gdzie nikt nie odbiera przez 30 minut! Policja ma u mnie dużego minusa.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: ksb » 28 mar 2013, 12:04

Ja tam nie jestem taka spostrzegawcza jak kolega, bo przekonałam się na własnej skórze, jakie to szkodliwe...
Zastałam skazanego z zakazem prowadzenia pojazdów za kierownicą. Zareagowałam jak należy i okazało się, że to był błąd. Od tamtej pory znacznie pogorszył mi się wzrok, a do poszukiwanych podopiecznych przestałam chodzić. Sprawdzam jedynie , czy zostali ujęci.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: constantine » 28 mar 2013, 12:05

ksb pisze:Ja tam nie jestem taka spostrzegawcza jak kolega, bo przekonałam się na własnej skórze, jakie to szkodliwe...
Zastałam skazanego z zakazem prowadzenia pojazdów za kierownicą. Zareagowałam jak należy i okazało się, że to był błąd. Od tamtej pory znacznie pogorszył mi się wzrok, a do poszukiwanych podopiecznych przestałam chodzić. Sprawdzam jedynie , czy zostali ujęci.

Mam podobne doświadczenie :wink:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: megi » 28 mar 2013, 14:28

Miałam bardzo podobne doświadczenie z policją, chciałam dobrze a usłyszałam od dyżurnego, że przeszkadzam mu w pracy :)
Nie wytrzymałam wtedy już ciśnienia, ciekawe czy mnie nagrali:) Skarga do Komendanta nawet miejskiego, poszła swoja drogą. Odpowiedź typu bla, bla, bla.
megi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 98
Rejestracja: 13 lis 2005, 12:50
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postautor: nius » 28 mar 2013, 17:36

Bartku chciałeś donosić :?: a fe nieładnie :lol: Niech człowiek spedzi święta w domu a nie za kratami. Policja jest bardziej wyrozumiała :wink:
nius
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 141
Rejestracja: 29 wrz 2005, 12:51
Lokalizacja: Okręg Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pogotowie Policji Proszę czekać!

Postautor: vedder » 28 mar 2013, 17:46

Bartłomiej pisze:Dzisiaj podczas zakupów zauważyłem w sklepie swojego byłem dozorowanego, który jest osobą poszukiwaną do osadzenia. £apię zatem za telefon i dzwonię na 112. Tutaj niestety przez 15 minut słyszę komunikat jak w tytule postu. Dozorowany udaje się w stronę drugiego sklepu. Idę za nim i dzwonię tym razem na 997 (podobno łatwiej się jest dodzwonić). Niestety efekt taki sam, a z telefonem przy uchu czekałem jeszcze dłużej. Za poradą kolegi z Policji (nie był na służbie i jest z innego rejonu) zadzwoniłem do dyżurnego najbliższego Komisariatu Policji Szczecin - Dąbie. Dyżruny odebrał i poradził mi, żebym zadzwonił na 112! Po moich wyjaśnieniach, iż już to zrobiłem zapytał mnie gdzie mieszka ten skazany, ja na to, że jest bezdomny, po czym słysze odpowiedź, że zobaczymy co da się zrobić! Wskazałem w jakim miejscu znajduje się skazany i jak mozna jego rozpoznać. W tym momencie dyżurny zakończył rozmowę, a dozorowany widziałem, że wsiadł sobie do autobusu.
Welcome to Poland!


Dlaczego mnie to wcale nie dziwi 8)
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Pogotowie Policji Proszę czekać!

Postautor: BartK » 15 maja 2015, 20:50

Tak odświeżę swój wątek, gdyż słyszałem od kolegi z Policji, iż podczas komunikatu w słuchawce "pogotowie policji proszę czekać", włączone jest już nagrywanie połączenia. Lepiej zatem uważać co się mówi przed zgłoszeniem się operatora :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Z życia wzięte

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości