Prawo europejskie w praktyce- wywiad z Przewodniczącym KRK

Biuletyny tematyczne, linki do artykułów prasowych i innych publikacji o kuratorach, jak i autorstwa kuratorów sądowych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Prawo europejskie w praktyce- wywiad z PrzewodniczĄcym KRK

Postautor: kesey » 16 mar 2013, 14:24

Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Deck » 16 mar 2013, 23:02

I o to chodzi.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: Aurelius » 16 mar 2013, 23:55

Dodam tylko - gdyby ktoś przeoczył - że pod wywiadem z przewodniczącym KRK, znajduje się wywiad z naczelnikiem Wydziału Kurateli w DWOiP.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: VIOLA » 20 mar 2013, 0:09

Przeczytałam oczywiście oba wywiady/rozmowy.

Bardzo mnie ciekawi i martwi zarazem problem , który pojawił się wraz z wejściem w życie zmian w USP, a mianowicie : kto jest dysponentem środków przeznaczonych na funkcjonowanie kuratorów: dyrektor sądu okręgowego czy rejonowego.
Powstało zamieszanie i jak na razie brak wykładni w tym zakresie.
Bo jeśli okaże się, że dysponentem jest ten drugi, to może dojść do sytuacji ,gdy w jednym okręgu w sądzie A w ramach powstałych oszczędności zostaną "wypracowane" fundusze na nagrody , będą dodatki , a w sądzie B - nie .
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: kgb14 » 20 mar 2013, 1:15

Ja wiem tylko ,ze staliśmy się formalnie URZÊDASAMI .... , kiedyś urlopu udzielał prezes ..teraz dyrektor finansowy.....
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jarosj » 20 mar 2013, 19:42

Wypowiedzi pana z emesa składają się z półprawd, niedopowiedzeń i kłamstw. To normalne. Gorzej, że wypowiedzi pana przewodniczącego krk składają się z uprzejmych informacji, które nie dotykają istoty problemu. Mniej mnie martwi niekonstytucyjność przepisów rozporządzenia, czy brak pomocy psychologicznej, a bardziej to, że nowe rozporządzenie w praktyce likwiduje kuratele społeczną (może trzeba zajrzeć na forum i przeczytać pierwsze wpisy, ile to dozorów będą musieli przejąć kz po wejściu klasyfikacji) oraz to, że brak jakiejkolwiek podwyżki wynagrodzeń, spowodował już nie tylko, że nie pasują one do co raz większej liczby zadań, ale po prostu do rzeczywistości. A żerowanie na kryzysie, który powoduje, że ludzie bez pracy gotowi są pracować za 500 zł, to mentalność feudalno-niewolnicza. A z takiego niewolnika nie tylko nie będzie dobrego pracownika, bo tym bardziej dobrego kuratora. Z ludzi bojących się o pracę i mających poczucie lekceważenia, także zarobkowo, nie będzie kuratorów wykonujących z pasją ukochany zawód. I o tym trzeba mówić, a nie o tym, jak to bardzo mamy dużo obowiązków. Już od dawna powtarzam, że nikogo to nie interesuje, że wykonujemy czynności w setkach tysięcy spraw. A trzeba powiedzieć, że ten system, przez obecnie podejmowane decyzje, właśnie się rozlatuje. Już mi się więcej pisać nie chce.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: ksb » 20 mar 2013, 20:07

Drogi przedmówco! Ty, to umiesz człowieka pocieszyć, kurna... :(
Jak zawsze: istota problemu...
A ten drugi wywiad, to już kompletna załamka: demagogia, kłamstwo, manipulacja. Pisać się odechciewa...
Trzymajcie proszę jutro kciuki za sądy okupowane!
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 20 mar 2013, 20:13

Ja nieustająco od pewnego czasu, nie jestem w stanie otworzyć ręki, która automatycznie zaciska mi się w pięść. Nie wiem, czy będę w stanie wepchnąć do środka kciuk, ale się postaram.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: VIOLA » 20 mar 2013, 20:48

Jarosj ,fajnie ,że "wróciłeś", ależ dawno Cię nie czytałam ;-)
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: jarosj » 20 mar 2013, 22:01

Dziękuję, ale ja tutaj jestem codziennie. Nie pisałem, bo czekałem na zmianę. Teraz wiem, że jej nie będzie.
Nie wierzyłem, że sprawy zaczną iść we właściwym kierunku, ale teraz już wiem, że nie ma szans, abyśmy cokolwiek zrobili w tym kierunku. Niestety, to nie nie motywuje mnie też do pisania. Bo już nie ma o czym. Krytykować? Po co? Kogo? Liczyć na cud? Nie będzie. Uprzejmie się nam wszystko rozleci. I jeszcze za to podziękujemy.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy


Wróć do Biuletyny, publikacje kuratorskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości