wniosek o urlopowanie

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wniosek o urlopowanie

Postautor: kazar » 03 gru 2011, 21:00

witam!

potrzebuje pomocy bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, w związku z tym prosiłbym o odpowiedzi na moje pytania.
Nie dawno zacząłem pracę jako kurator społeczny. Jedna z moich podopiecznych poprosiła mnie dziś bym pomógł jej napisać wniosek do sądu o "urlopowanie dziecka". Moja podopieczna ma ograniczoną władzę rodzicielską, dziecko na stałe przebywa w rodzinnym domu dziecka. Matka odwiedza go 2 - 3 razy w tygodniu, ale chciałaby go zabrać np. na święta stamtąd na 2 - 3 dni. I tu rodzą się moje pytanka:

1. co musi taki wniosek zawierać? czy wystarczą wymogi formalne z art 126kpc?
2. jak wygląda rozpatrzenie tego wniosku? tryb procesowy czy nie?
3. czy mogę jakoś taki wniosek zaopiniować? (uważam że matka nie ma warunków do urlopowania dziecka 2 - 3 dni)
4. czy jeżeli sąd nie zgodzi się na urlopowanie to może przynajmniej zgodzić się na to że matka będzie zabierać dziecko na 2 -3 h poza teren placówki? i czy taką alternatywną prośbę też trzeba zawrzeć w tym wniosku?

dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :wink:
kazar
 
Posty: 13
Rejestracja: 03 gru 2011, 20:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kair » 16 sty 2012, 17:17

Pisałaś że jesteś kuratorem społecznym. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji najlepiej porozmawiać z Twoim kuratorem zawodowym. Zna sytuację, rodzinę i na pewno odpowie Ci na te pytania
Kair
 
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2012, 11:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości