proszę o pomoc

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

proszę o pomoc

Postautor: wiola31 » 15 sty 2012, 18:57

Witam ja i mój mąż jesteśmy w separacji ale mieszkamy razem moj mąż ma ograniczone prawa do dzieci ja nie. Czy pani kurator powinna chodzić po szkole i do przedszkola jeśli ja sobie tego nie życzę ?.
wiola31
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2012, 18:43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BBG » 15 sty 2012, 22:32

ROZPORZ¡DZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWO¦CI
z dnia 12 czerwca 2003 r.
w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania uprawnień i obowiązków kuratorów sądowych
§ 3. 1. Kurator rodzinny, któremu powierzono sprawowanie
nadzoru:
7) kontroluje zachowanie podopiecznego w miejscu
zamieszkania, pobytu, nauki i pracy;
8) współdziała z organizacjami, instytucjami, stowarzyszeniami
i innymi podmiotami, których celem
działania jest pomoc podopiecznym.
:roll:
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Postautor: Ultima » 16 sty 2012, 22:12

Witaj Wiola31. W założonym wątku niewiele wyjaśniasz, więc trudno precyzyjnie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Odpowiadając bardzo ogólnie, można powiedzieć, że praca kuratora sądowego polega na różnorodnych działaniach wykonywanych na podstawie zarządzenia Sądu. Tzn Sąd zleca kuratorowi określoną czynność np przeprowadzenie wywiadu środowiskowego. Kurator czynność przeprowadza opierając się o konkretne przepisy prawa regulujące jego działanie, m. in. wskazane przez BBG przepisy rozporządzenia.
Innymi słowami: kurator wykonuje zlecenie Sądu a nie polecenia stron postępowania.
Z obowiązujących przepisów wynika, iż kurator w określonych sprawach, powinien kontaktować się z pracownikiem szkoły czy przedszkola.
Jeśli jednak z jakiegoś powodu jest to uciążliwe dla Ciebie, poinformuj kuratora o swoich wątpliwościach. Możliwe, że uda Wam się wspólnie wypracować bardziej dyskretną formę uzyskiwania przez kuratora obiektywnej informacji o sytuacji szkolnej dzieci. :wink:
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości