Jak napisać pismo o przyznanie kuratora, czy każdy może ?

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Jak napisać pismo o przyznanie kuratora, czy każdy może ?

Postautor: Katarzyna K » 04 lis 2011, 0:25

Witam serdecznie,

Nie będę się rozpisywać, gdyż problem jest ogólnie zapewne znany- matka alkoholiczka, babka również mieszkają razem wychowując dwójkę małych dzieci 2,5 i 4,5 lat. Matka dziewczynek jest opóźniona w rozwoju - rodzina nie jest pochodzenia Polskiego.
Nie mogę dłużej siedzieć bezczynnie, gdyż stale napływają do mnie wiadomości, ze dzieci są katowane, poniżane, zaniedbane, w domu nie ma mediów podstawowych- gaz, woda, prąd. Maluchy są zawszawione, brudne i często głodne. Nie wiem jak pomóc skoro Polski sąd zlekceważył anonimowe pismo sąsiadów o wgląd w sytuację- owszem ktoś był na kontroli i koniec Matka pilnowała się przez tydzień i nadal to samo... co robić?
Jakie pismo pisać, jak pomóc tym dzieciom?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Katarzyna K
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2011, 0:14
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 04 lis 2011, 0:32

zgłosić jeszcze raz , porozmawiać też z dzielnicowym .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: eipiem » 04 lis 2011, 8:42

oprócz w/w propozycji można również zawiadomić przewodniczącego zespołu interdyscyplinarnego w Twojej dzielnicy.Pytanie tylko czy w Twojej dzielnicy jest już zespół interdyscyplinarny.Jeśli go jeszcze nie ma to do końca listpoada ma byc powołany ( w każdej dzielnicy).
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

:::::::

Postautor: Katarzyna K » 04 lis 2011, 16:46

Dziękuję za szybką reakcję- niestety obawiam się ,że takie ,,skargi" w tym miasteczku nie pomogą..nie koniecznie tu rządzi sprawiedliwość.
Co do grupy nie ma takowej...i wątpię ,że będzie,a dzielnicowy?
Spróbuje ! Pisma wyślę, ale myślę o czymś konkretnym- wniosek o przyznanie nadzoru kuratorskiego?
Ta sytuacja nie jest łatwa, a odmienność kultury sprawia, że społeczeństwo się boi podejmować działania..
Katarzyna K
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2011, 0:14
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości