zlecanie przez kuratora zawodowego wywiadów kurat. społeczn

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zlecanie przez kuratora zawodowego wywiadów kurat. spoŁeczn

Postautor: wasyl » 02 wrz 2011, 21:24

Mam pytanie jestem kuratorem społecznym od dłuzszego czasu, podlegam pod kuratora zawodowego, który zleca mi wykonanie wywiadów środowiskowych, które sąd jemu zleca. Za te wywiady mi nie płacą, a przecież ponoszę koszty związane z dojazdem itd. Kurator zawodowy mówi, że to mój obowiązek, a przecież zlecenia są wypisane na niego. Sytuacja jest dla mnie niezręczna ale w ostatnim misiącu miałem takich zleceń od kuratora pięć, i jest to nie fair.
wasyl
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2011, 20:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 02 wrz 2011, 21:46

Witaj Wasyl!

Sąd stosownie do art. 14 par. 1 Kodeksu karnego wykonawczego (a domyślam się, że o takim wywiadzie mowa) może zarządzić zebranie informacji o skazanym w szczególności w drodze wywiadu środowiskowego, przeprowadzonego przez kuratora sądowego. Stosownie zaś do Ustawy o kuratorach sądowych, kuratorem sądowym jest zarówno kurator zawodowy, jak i kurator społeczny. Nie widzę zatem nic niestosownego w tym, że są przekazywane Ci do realizacji wywiady środowiskowe, które wpływają do ZKSS, w którym pełnisz funkcje k. społecznego.
Co do kwestii finansowych, to jeśli wykonujesz wywiad środowiskowy wobec osoby, co do której jednocześnie sprawujesz dozór, to ryczałt Ci nie przysługuje. Natomiast jeśli wywiad przeprowadzasz wobec osoby, co do której nie sprawujesz dozoru, to stosownie do art. 90 ust. 4 ustawy przysługuje Ci ryczałt w wysokości 4% kwoty bazowej.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: wasyl » 02 wrz 2011, 22:14

super, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Wywiady, o których pisałem miałem u osób u których nie sprawuję nadzoru kuratorskiego. Ale i tak moja kurator twierdz, że wyngrodzenie mi się za nie nie należy.
wasyl
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2011, 20:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 02 wrz 2011, 23:47

W takim razie rozumiem, że jesteś rodzinnym kuratorem społ. W tej sytuacji przysługuje Ci ryczałt za przeprowadzony wywiad w post. wykonawczym jeśli nie sprawujesz nadzoru.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość