Cytaty z armaty

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Bosman » 12 maja 2011, 18:11

Nie ma złych żołnierzy. Są tylko źli dowódcy.
/szef, film G.I. Jane/
Posłuchajcie mnie, jest taka ważna sprawa. No właśnie, jaka to sprawa? Wyleciało mi teraz z głowy ... coś zapomniałem a ważne miałem..., do powiedzenia wam teraz. Chyba będę musiał notować!
/Za chwilę dalszy ciąg programu, Mafia 3/
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: raskolnikow » 13 maja 2011, 19:41

Jestem Polakiem - to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno. (R. Dmowski)
* Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.
/Kościół, naród i państwo, 1927/ R. Dmowski
raskolnikow
 

Postautor: Bosman » 13 maja 2011, 21:58

Tack Polen! Dziękujemy, Polsko!
/IKEA/
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: raskolnikow » 14 maja 2011, 16:19

---------- 15:06 14.05.2011 ----------

Państwo polskie jest państwem katolickim.
Nie jest nim tylko dlatego, że ogromna większość jego ludności jest katolicką, i nie jest katolickim w takim czy innym procencie. Z naszego stanowiska jest ono katolickim w pełni znaczenia tego wyrazu, bo państwo nasze jest państwem narodowym, a naród nasz jest narodem katolickim.
To stanowisko pociąga za sobą poważne konsekwencje. Wynika z niego, że prawa państwowe gwarantują wszystkim wyznaniom swobodę, ale religią panującą, której zasadami kieruje się ustawodawstwo państwa, jest religia katolicka, i Kościół katolicki jest wyrazicielem strony religijnej w funkcjach państwowych.
Mamy w łonie naszego narodu niekatolików, mamy ich wśród najbardziej świadomych i najlepiej spełniających obowiązki polskie członków narodu. Ci wszakże rozumieją, że Polska jest krajem katolickim i postępowanie swoje do tego stosują. Naród polski w znaczeniu ściślejszym, obejmującym świadome swych obowiązków i swej odpowiedzialności żywioły, nie odmawia swoim członkom prawa do wierzenia w co innego, niż wierzą katolicy, do praktykowania innej religii, ale nie przyznaje im prawa do prowadzenia polityki, niezgodnej z charakterem i potrzebami katolickimi narodu, lub przeciw katolickiej.

¬ródło: R. Dmowski Kościół, naród i państwo, 1927

---------- 15:08 ----------

Antysemityzm jest grzechem przeciwko Bogu i ludzkości
Bł. Jan Paweł II

---------- 15:10 ----------

Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne.
R. Dmowski
Myśli nowoczesnego Polaka

---------- 15:12 ----------

Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Bł. Jan Paweł II

---------- 15:13 ----------

I've noticed that everybody that is for abortion has already been born
Ronald Reagan

---------- 15:19 ----------

"Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" , 2007 rok - zgadnij kto:)
raskolnikow
 

Postautor: Bosman » 14 maja 2011, 22:40

Nigdy nie rozpętuj wojny. Zwłaszcza ze sobą.
/autor nieznany/
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Orange » 14 maja 2011, 23:21

Stanisław Jerzy Lec
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady

By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Bosman » 30 maja 2011, 22:39

Następny przystanek: Królewiecka ¦wiatowid i Teatr.
/w drodze do pracy/
Wystarczy patrzeć na stopy muzyków wybijające rytm i powtarzać ten sam ruch stopami lub palcami. Nagle wszystko staje się jasne i z chaosu wyłania się porządek.
/przewodnik po Krecie/
Przyćmione latarnie rzucają raczej cień niż światło.
/j.w./
Nie wchodź do środka, jeżeli nie będziesz mógł wyjść.
/j.w./
Nie krępuj się, jeżeli chcesz wziąć udział w jakimś tańcu lub spróbować zagrać na tradycyjnym instrumencie.
/j.w./
Smak potrawy w magiczny sposób staje się intensywniejszy, gdy spożywa się ją patrząc na morze.
/j.w./
Godzina to czas zaledwie na krótką pogawędkę.
/j.w./
Różę kwitnącą
Koło drogi
Zjadł mój koń.
/Basho/
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Orange » 07 cze 2011, 17:37

Jarosław Kuźniar - wywiad dla Onet:
Znamy się trzy tygodnie, a on ryczy mi w mankiet i nic nie musimy mówić. Ja mam tam być i go tylko wysłuchać

Coraz mniej muszę. I to jest cenne. Co miałem udowodnić - udowodniłem. Najważniejsze to mieć swoje miejsce, do którego możesz wrócić po finale, zdjąć zużytą koszulę i nikt ci tam nie wejdzie.
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: raskolnikow » 07 cze 2011, 21:55

Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.
Soren Kierkegaard
raskolnikow
 

Postautor: Bosman » 07 cze 2011, 21:58

Orange pisze:Jarosław Kuźniar - wywiad dla Onet:
Znamy się trzy tygodnie, a on ryczy mi w mankiet i nic nie musimy mówić. Ja mam tam być i go tylko wysłuchać

Coraz mniej muszę. I to jest cenne. Co miałem udowodnić - udowodniłem. Najważniejsze to mieć swoje miejsce, do którego możesz wrócić po finale, zdjąć zużytą koszulę i nikt ci tam nie wejdzie.
Kuźniar się trochę wyluzował. I bardzo dobrze.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: raskolnikow » 11 cze 2011, 23:20

Jeżeli nie istnieje żadna wieczna świadomość w człowieku, jeżeli na dnie wszystkiego czai się tylko dziko działająca moc, która kłębiąc się w wirze ciemnych namiętności zrodziła wszystko to, co było wielkie, i to, co nie miało żadnego znaczenia, jeżeli pustka bezdenna i nigdy nie nasycona kryje się pod wszystkim, czymże innym staje się życie, jeśli nie rozpaczą? Jeżeli tak jest, jeżeli nie ma żadnych świętych więzów łączących ludzkość, jeżeli pokolenie za pokoleniem powstaje jak liście w puszczy, jeżeli jedno pokolenie przychodzi na zmianę drugiemu, jak następują po sobie śpiewy ptaków w lesie, jeżeli pokolenia mijają, idąc przez życie jak okręt po morzu, jak wicher na pustyni, jak bezmyślne i bezowocne działanie, jeżeli wieczne zapomnienie zawsze czyha na swą zdobycz i nie ma rzeczy, która by była dość silna, aby wyzwolila od tego ? jakże puste i beznadziejne wydaje się życie!
Soren Kierkegaard
raskolnikow
 

Postautor: Orange » 12 cze 2011, 22:26

Rysiu chodź do domu, bo wezwę policję!"

Pani z bloku na przeciwko
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Bosman » 16 cze 2011, 12:35

Krótko i na temat lub przynajmniej na temat. Do rzeczy.
/bosman/
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Orange » 17 lis 2011, 22:17

---------- 20:14 24.09.2011 ----------

To co kształtuje nasze życie, to pytania, które zadajemy, na które odmawiamy odpowiedzi i których nigdy nie próbujemy zadać

S. Keen

---------- 19:31 02.11.2011 ----------

Z trudności i niewygody rodzą się największe wynalazki ludzkości

"Jak" to nie problem - ludzie wiedzą "jak"; to techniczna sprawa. Ludzie nie wiedzą "co". I tu jest Twoja rola

Zainteresuj się osobą, która siedzi koło Ciebie. Pytaj, badaj, dociekaj.

A.S

---------- 21:17 17.11.2011 ----------

Test zrobiłem Metodą Starożytnych Magów: na kogo wypadnie, na tego bęc

moje dziecko
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: tulipanna555 » 20 lis 2011, 15:08

Wniosek to punkt w którym nie masz już siły myśleć -Murphy
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron