obecność kuratora przy kontaktach rodziców z dzieckiem

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

obecność kuratora przy kontaktach rodziców z dzieckiem

Postautor: arla5 » 14 gru 2010, 23:10

witam serdecznie na forum
potrzebuje pomocy w pewnej sprawie a mianowicie, jestem kuratorem społecznym , powierzono mi obecność przy kontaktach rodzica z dzieckiem, odbyłam juz 10 spotkan i jak do tej pory nie otrzymałąm naleznosci, ryczałtu za wykonanie czynnosci.
Nie wiem jaka jest procedura , czy moj kurator zawodowy musi napisać podanie do prezesa Sądu i zgode na wypłatę tych należności? jak długo możę to potrwać?czy ta procedura jest różna w różnych Sądach?
Drugie pytanie dotyczy podatku dochodowego którym ma być obciążony ten ryczałt? czy ta należność faktycznie ma być potrącona podatkiem dochodowym?tak jest na rachunkach które dołączam do sprawozdania ale czy tak rzeczywiscie jest, ze ryczałt jest potrącany podatkiem w wysokości 18%?
pieknie dziekuje za wszelkie informacje
pozdrawiam


Temat przenoszę do właściwego działu. Aurelius.
arla5
 
Posty: 15
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:15
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: gaga » 19 gru 2010, 21:24

wg mnie to należałoby samemu upomnieć sie o należne pieniądze albowiem nie ma co do tego przeszkód formalnych - Ty wystawiasz rachunek i ty żądasz zapłaty , ale pomoc k. zawodowego a nawet kierownika zKSS - pismo jakie on by wystawił - wydaje sie tu byc nawet wskazana i winna przynieść pożądany efekt, podatek na pewno jakiś jest ale w szczegółach sie nie orientuje.
gaga
 
Posty: 105
Rejestracja: 11 gru 2005, 12:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: michal » 20 gru 2010, 23:13

Witam Cię „arla5”!

Odpowiadając na Twoje pytania:
1) Za obecność kuratora przy kontakcie płacą uczestnicy. Sąd zazwyczaj obciąża płatnością wnioskodawcę lub obie strony postępowania. Podejrzewam, że skoro są opóźnienia z płatnościami to strony nie wywiązują się z swojego obowiązku i stąd te problemy z wypłatą należnego Ci ryczałtu. Proponuję udać się w tej sprawie do swojego kuratora zawodowego, żeby się zorientował co i jak i ewentualnie spróbował interweniować. Jeżeli to nie pomoże, to pisemnie do kierownika ZKSS, a jeżeli i to nic nie da, to do prezesa SR.
Na marginesie dodam, że miałem taką sytuację. Kontakt trwał około roku, przy czym jedna ze stron w ogóle nie wywiązywała się z płatności. Kuratorzy społeczni, bo różni tam jeździli, a także ja, jako zawodowy, nie otrzymywaliśmy ryczałtu przez dłuższy czas. Składałem pisma w tej sprawie do przewodniczącego wydziału i było potem tak, że kuratorom wypłacano ryczałt z sum budżetowych, czyli z kasy sądu, a potem te pieniądze były na drodze egzekucji komorniczej ściągane z strony, która nie wywiązywała się z obowiązku. Być może w Twoim wypadku też da się tak zrobić.

2) Jeżeli chodzi o sprawę podatku, to nie ma dobrze – jest potrącany. :) Dobrze, że VAT - u płacisz nie musisz :D Czyli 19% odpada. Ale uwaga! W wypadku, gdy chodzi o kuratora zawodowego dochodzi jeszcze potrącenie składki zdrowotnej i emerytalnej! Czyli odpada ok. 1/3 ryczałtu. Społeczny i tak jest do przodu w tym wypadku.
- Buenos dias, senor Siarra!
michal
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2005, 15:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: arla5 » 21 gru 2010, 9:37

Bardzo dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi.zatem działam
arla
arla
arla5
 
Posty: 15
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:15
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości