Wywiad na okoliczność urlopowania

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wywiad na okoliczność urlopowania

Postautor: bazylia » 25 lis 2010, 22:43

Witam, to moje początki na tym forum.
:D
Od kilku miesięcy jestem kuratorem społecznym i oprócz nadzorów otrzymuje czasami do przeprowadzenia wywiady. w związku z tym mam pytanie: czy po przeprowadzeniu wywiadu na okoliczność urlopowania dzieci z placówki do domu na święta muszę oprócz opisania sytuacji wypowiedzieć się na temat tego co jest przedmiotem sprawy ?
bazylia
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, 22:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Natalie » 28 lis 2010, 19:55

Witam. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym " wypowiedzeniem się". Ale komu lub gdzie się wypowiedzieć? Robisz wywiad, oddajesz go i w nim powinny być zawarte wszelkie informacje, urlopować małoletnich czy też nie.
I wilk syty i Manchester City
Natalie
 
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2006, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: bazylia » 28 lis 2010, 22:45

Już tłumaczę o co chodzi: po wszystkich informacjach uzyskanych w trakcie wywiadu , jest miejsce na tzw własne spostrzeżenia i konkluzje osoby sporządzającej wywiad- więc czy w tym miejscu MUSZÊ- napisać np. Uważam, że wnioskodawczyni ..... jest odpowiednio przygotowana do sprawowania opieki w czasie urlopowania syna itd. czyli w tym wypadku wypowiadam się , ze jestem za . A jeśli mam wątpliwości, które przedstawiam w wywiadzie , a jednocześnie nie uważam , ze zdecydowanie to dyskwalifikuje wnioskodawcę to czy mogę napisać tak, żeby nie wypowiadać się jednoznacznie?
bazylia
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, 22:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lepik » 29 lis 2010, 17:45

Ja pracuje w domu dziecka i podobne wywiady robi u nas pracownik socjalny. To On, a w tym wypadku Ty wchodzisz do domu i widzisz czy matka jest przygotowana do przyjecia dzieci. Dlatego jesli masz miejsce na wypowiedź i swoje sugestie to je piszesz. Nie mozesz wypowiedzieć sie nie jednoznacznie. Dzieci przebywające w Domu Dziecka w 90% trafiają do Nas z powodu :pijackiego: trybu życia rodziny. Dlatego warto "spojrzeć " tu i ówdzie czy "gorzała" nie stoi. Ktos kiedyś zrobił taki wywiad ,że dzieci uciekały z domu do placówki gdyż nie miały co jest. Wtedy interweniowaliśmy. Czas spędzony przez dzieci w domu rodzinnym nie może byc czasem kolejnych zawodów i głodu. Warto skontaktować się z placówką w której dzieci przebywają, porozmawiac z wychowawca (z nikim innym) na temat relacji rodziny i dzieci. Czesto jest tak ze dzieci przez rodziców nie są odwiedzane a na swieta robią szopki i bawią sie w mame i tate. Rozwagi życze i odpowiedzilanych konkluzji.
Każdy człowiek ma prawo wątpić w swoje powołanie i czasem zbłądzić. Nie wolno mu tylko o nim zapomnieć. Kto nie wątpi w siebie, jest niegodzeń, bo ślepo wierzy w swoją moc i popełnia grzech pychy.

Błogosławiony niech będzie ten, kto doświadcza chwili zwątpienia.
— Paulo Coelho
Awatar użytkownika
lepik
 
Posty: 63
Rejestracja: 24 paź 2009, 21:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości