Do wątku o "Uwadze" i TVN

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kesey » 16 lut 2009, 23:57

:lol: Bez komentarza :lol:
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: raskolnikow » 17 lut 2009, 0:09

To jest naprawdę zabawne.:)
Rekordowo słaby złoty: euro już po 4,83 zł, frank po 3,24, dolar: 3,78 ; 1 Nabi 8 zł. :)
raskolnikow
 

Postautor: BartK » 17 lut 2009, 0:13

Proponuję wydzielić niektóre posty do odrębnego tematu w dziale "Chcę zostać kuratorem, jestem studentem..." :lol:
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Do wĄtku o "Uwadze" i TVN

Postautor: kesey » 17 lut 2009, 0:40

Emotikony w odpowiedzi na post Kraliusza nie są kwestią naśmiewania się z kogokolwiek a jedynie reakcją, którą wywołała riposta odnosząca się do poglądów, wyrażanych przez jednego z użytkowników.

Jeżeli można było odnieść inne wrażenie, pragę zapewnić, iż nie było ono intencjonalne.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Zet » 17 lut 2009, 10:06

kqb14, wyglada na to , ze Nabi kopał dołek i kopał az sam w niego wpadł bo irytowani od dlugiego czasu forumowicze zdobyli sie na pospolite ruszenie. I nie rozdzieraj nad nim az tak szat, bo Nabi jak widac nadal dobrze sie bawi :)
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: BartK » 17 lut 2009, 16:07

Natomiast moja wypowiedź nie była personalnie kierowana do żadnego z forumowiczów. Publicznie zaproponowałem wydzielenie niektórych wątków, ale chyba zły dział wskazałem. Całe szczęście, kesey wyodrębnił posty do właściwego działu :lol:
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kgb14 » 17 lut 2009, 18:04

Zet nie rozdzieram szat nad Nabi. Jest w stanie wydaje mi sie sam obronić .

Wyraziłem natomiast opinię , którą powinien znac każdy mod i admin .
Powyższe osoby podobnie jak w sądzie powinny być bezstronne i obiektywnie oceniać sytuację . Pewna dyskusja , nawet ostrzejsza jest dopuszczalna - trzeba znać jednak granice - uważam , ze w tym przypadku było troszkę nie tak . Było to moje spostrzeżenie nikt nie musiał się do niego stosować .
Dobrze zrobił admin że zrobił ten wątek i napisał pewne wyjaśnienie .
Mam pewne doświadczenie w moderowaniu forum i przyznam , że bycie kuratorem właśnie pomaga mi w obiektywnym ocenianiu sytuacji dla tego bardzo bym chciał aby tu było podobnie .

A ponieważ płynnie przeszedłem do funkcjonowania forum :lol: to chciałbym zaproponować może wprowadzenie rangi VIP .

Myślę , że admin wie o co chodzi - byłaby to ranga przyznana wg odpowiedniego klucza dla osób znających sie na kurateli , aktywnych na forum , wypowiadających sie kompetentnie .

Może warto o tym pomyśleć .

Może zrobić wątek - kandydaci do VIP ?

( zaznaczam , że wcale nie musiałby być to kurator )
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Bosman » 17 lut 2009, 19:39

kgb14 pisze:A ponieważ płynnie przeszedłem do funkcjonowania forum :lol: to chciałbym zaproponować może wprowadzenie rangi VIP .

Myślę , że admin wie o co chodzi - byłaby to ranga przyznana wg odpowiedniego klucza dla osób znających sie na kurateli , aktywnych na forum , wypowiadających sie kompetentnie .

Może warto o tym pomyśleć .

Może zrobić wątek - kandydaci do VIP ?

( zaznaczam , że wcale nie musiałby być to kurator )


Kgb,
Co do rang, czy tytułów funkcyjnych na Forum, to ciekawy pomysł - chociaż dla tzw. "VIP-a" proponowałbym znalezienie innego określenia (podkreślającego bardziej umiejętności, kompetencje, niż "ważność" - może być problem z kryterium klasyfikacji) - stopniowalnego (tylko kto by je nadawał) lub ewentualnie umieszczenie stopnia zawodowego (u zweryfikowanych kuratorów zawodowych).
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 19:53 przez Bosman, łącznie zmieniany 2 razy
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: BartK » 17 lut 2009, 19:41

kgb14 pisze:A ponieważ płynnie przeszedłem do funkcjonowania forum :lol: to chciałbym zaproponować może wprowadzenie rangi VIP .


Zazwyczaj VIP na forum internetowym to osoba, która dobrowolnie wpłaciła składkę na funkcjonowanie strony.

kgb14 pisze:Myślę , że admin wie o co chodzi - byłaby to ranga przyznana wg odpowiedniego klucza dla osób znających sie na kurateli , aktywnych na forum , wypowiadających sie kompetentnie .


Moim zdaniem wystarczą tutaj obecnie ujawniane informacje u użytkownikach, czyli data dołączenia oraz liczba postów. Merytoryczna ocena wypowiedzi, która miałaby na celu uzyskanie pewnego statusu na forum (czyli przykładowo Twojej propozycji VIP), moim zdaniem nie zdałaby egzaminu i tylko wprowadziła zamieszanie.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kgb14 » 17 lut 2009, 20:20

Bartłomiej pisze:
kgb14 pisze:A ponieważ płynnie przeszedłem do funkcjonowania forum :lol: to chciałbym zaproponować może wprowadzenie rangi VIP .


Zazwyczaj VIP na forum internetowym to osoba, która dobrowolnie wpłaciła składkę na funkcjonowanie strony.


jak bum cyk pierwsze słyszę , może na jakiś forach reklamowych , czy farmaceutycznych - może mało jeszcze wiem.
Bartłomiej pisze:
kgb14 pisze:Myślę , że admin wie o co chodzi - byłaby to ranga przyznana wg odpowiedniego klucza dla osób znających sie na kurateli , aktywnych na forum , wypowiadających sie kompetentnie .


Moim zdaniem wystarczą tutaj obecnie ujawniane informacje u użytkownikach, czyli data dołączenia oraz liczba postów. Merytoryczna ocena wypowiedzi, która miałaby na celu uzyskanie pewnego statusu na forum (czyli przykładowo Twojej propozycji VIP), moim zdaniem nie zdałaby egzaminu i tylko wprowadziła zamieszanie.


Tak ale dla osoby pytającej - takiej która wchodzi na forum pierwszy raz ma znaczenie kto jej odpowiada. Ona nie wie kto jest ewentualnie kuratorem a nie będzie śledzić i sprawdzać wszystkich wypowiedzi tego kto jej odpowiada .
A zaznaczenie banerkiem VIP lub innym to można ustawić w panelu - są nawet jak pamiętam nawet takie jak specjalista , czy inne podobne dałoby pewien obraz osobie która oczekuje odpowiedzi .
Nie bardzo tez rozumiem jakie zamieszanie miałoby wprowadzić ?
W większości for na których jestem - jest ranga VIP , lub przyjaciel forum , specjalista albo EXPERT itp .
Nie wprowadza to żadnego zamieszania .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: BartK » 17 lut 2009, 20:44

kgb14 pisze:jak bum cyk pierwsze słyszę , może na jakiś forach reklamowych , czy farmaceutycznych - może mało jeszcze wiem.


Na żadnych reklamowych, wręcz przeciwnie na takich, które utrzymują się tylko ze składek forumowiczów.

kgb14 pisze:W większości for na których jestem - jest ranga VIP , lub przyjaciel forum , specjalista albo EXPERT itp .
Nie wprowadza to żadnego zamieszania .


Tutaj jest forum zawodowe i uwierz mi, iż nieporozumienia związane z nadawaniem statusu na pewno by się pojawiły. Zresztą poczekajmy co na ten temat myśli kesey, którego z góry przepraszam za wywołanie do tablicy :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kgb14 » 17 lut 2009, 20:59

Bartłomiej - no fakt nie pomyślałem o tym , ze są fora na płatnych serwerach , które działają ze składek forumowiczów - ale opłata za serwer nie jest wysoka - najtańsza na rok to ktoś mi mówił że nawet 50 zł - ale 150 można już spokojnie serwer wynająć.

No dobra .

Wiec myślę ,że nadawanie tam rangi Vip to dopiero przerost formy nad treścią .

W mojej ocenie Vip ( expert) to ranga dla znawcy tematu cechującego się kulturą osobista na forum i chęcią pomocy innym użytkownikom forum .

Są to jedyne wyznaczniki dla tej rangi.

Inną kwestią jest nadanie pierwszej osobie /osobom tej rangi - decydujący głos powinna mieć administracja forum - oprócz tego w naszym przypadku nadanie takiego statusu mogłoby być poprzez głosowanie ,,zamkniętych'' aby przypadkowe osoby nie mogły głosować.

Samych kandydatów natomiast można by wybrać spośród wszystkich aktywnych użytkowników forum i uważam , że w tym przypadku największą role mielibyście Wy tzn admin i mod , ponieważ to Wy czytacie wszystko i macie przegląd sytuacji .

Następnych natomiast expertów ( vipów ) zgłaszaliby już sami vipowie i Wy . Głosowanie na temat następnych vipów ( o ile pojawiły by się takie kompetentne osoby ) odbywałoby sie już bez udziału pozostałych ,,zamkniętych'' .

Tak mniej więcej jest na innych forach .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: ksb » 18 lut 2009, 0:45

Nie podoba mi się pomysł Kgb14.
Mam przekonanie, że nic dobrego z tego nie wyniknie.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: raskolnikow » 18 lut 2009, 23:28

Fajnie. Teraz kolejna bezproduktywna dyskusja zawładnie forumowiczami:) Podpowiem Wam zamiast VIP to VIK tj a very important kurator. Dla najgorszych VSK tj zamiast important to stupid:)
raskolnikow
 

Postautor: kgb14 » 19 lut 2009, 17:26

no widzę , że forum jest sztywne , nic z duchem czasu ...
czy kuratela też taka jest ..... to pytanie retoryczne - nie chcę nawet znać odpowiedzi .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Następna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron