Cenzura administratora

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: raskolnikow » 25 lis 2008, 22:25

Myślę, że ma prawod do własnej oceny takiego działania. Czy na tym forum jest jakiś AntyNabiFront?
raskolnikow
 

Postautor: kesey » 26 lis 2008, 0:37

Wszystko zależy od sposobu sformułowania myśli. Nie trzeba nikogo nazywać "kretynem", aby osiągnąć efekt wyrażenia, iż tak właśnie się o nim myśli, np. "osiągnąłeś szczyty intelektualne formułując wypowiedź, której nie powstydziłaby się amoeba protheus". Na pierwszy rzut oka wypowiedź bez inwektyw, dowartościowująca (pochwała dla wysiłku intelektualnego), lecz są to wyłącznie pozory. W rzeczywistości jest wredna i poniżająca, gdyż jakie procesy myślowe zachodzą u pierwotniaka (jednokomórkowca)?

Nie potafię Ci tego wytłumaczyć Raskolnikow w inny sposób. Nikt nie zanegował możliwości wyrażenia przez któregokolwiek uczestników tego forum poglądów odnośnie działań administracyjnych. Jest jednak różnica w sformułowaniu "nieuzasadnione działania administracyjne" a "cenzura z PRL-u". Abstrahuję już od sytuacji, gdy nagminnie nazwę jednego z użytkowników poprzedza się pejoratywnym w swym wydźwięku słowem cenzor, niezależnie od wątku, w jakim toczy się dyskusja, czy też wyrażanie myśli typu "wszyscy, którzy myślą inaczej niż ja są leniwi i niekompetentni, gdyż nie podzielają mojego oglądu sytuacji".

Zbieżność w poglądach o aktywności jednego z użytkowników jest raczej znamienna i powinna skłaniać do przemyśleń, w sytuacji, gdy poza nielicznymi wyjątkami na forum funkcjonują dla mnie wyłącznie anonimowi ludzie, kryjący się za nickami i awatarami, do których nie jestem w stanie przypisać określonego wizerunku twarzy, postury i tego wszystkiego co składa się na wizerunek osoby. W tej sytuacji, domniemanie istnienia jakiegoś sojuszu, kliki czy innej formy zorganizowanego działania trąca spiskową teorią dziejów.

Mam nadzieję, iż ten post stanowi wyjaśnienie, dla Twoich wątpliwości.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Nabi » 26 lis 2008, 11:47

A ja dodam, że warto do pewnych reakcji zastosować przysłowie "uderz w stół, a nożyce sie odezwą".
Agresją, inna formą ataku lub "nieuzasadnionym działaniem administracyjnym" reaguje tylko ktoś, kto posiada wiedzę i że niewygodną wypowiedź może odnieść do siebie, a jest na tyle trafna, że brakuje mu argumentu żeby ją odprzeć.
Osoba, która ma świadomość, że dana niepoprawna wypowiedź jej nie dotyczy po prostu nie zareaguje, bo wie że nie jest adresatem :wink:
Nabi
 

Postautor: kropka » 26 lis 2008, 14:05

A ja dodam, że warto pewne utrwalone zachowania, niesłużące spokojnemu funkcjonowaniu forum dla kuratorów i o kuratorach nagradzać. Czym? Oczywiście Oskarem za całokształt 8)
Pozdrawiam cierpliwych Administratorów :wink:
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: BartK » 26 lis 2008, 22:57

Nabi pisze:Osoba, która ma świadomość, że dana niepoprawna wypowiedź jej nie dotyczy po prostu nie zareaguje, bo wie że nie jest adresatem :wink:


Zrozum jednak w końcu, iż admin i mod muszą reagować w każdym przypadku, także kiedy dana "niepoprawna wypowiedź" ich nie dotyczy. Forum kuratorów nie jest tutaj wyjątkiem, takie zasady obowiązują na każdym innym. Udzielasz się Nabi może na innych forach dyskusyjnych?
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: raskolnikow » 27 lis 2008, 0:52

Kesey. Odpowiem tak. Rozumiem o co Ci chodzi ale nie podzielam w 100 % twojego poglądu na sprawę.
raskolnikow
 

Postautor: Nabi » 27 lis 2008, 9:38

Bartłomiej nie widzę problemu, nie pierwszy raz spotykam sie w swoim życiu, że jak brakuje argumentacji merytorycznej czy logicznej sięga się po argumentację typu "obrażanie wszystkich wokół" , które to sformułowanie jest wyjściową mająca "usprawiedliwić w imię wyższych celów" sięgnięcie w końcu po argumentację agresji i siły .
Moje odniesienia do pewnego okresu historii nie są przypadkowe i podparte doświadczeniami z "pierwszej ręki". Zapewniam, że wiem o czym piszę porównując metody działania jedne do drugich.

Zatem w pewnym momencie admin postara się użyć argumentu siły i zakneblować mnie na tym forum poprzez wywalenie, o - przepraszam "banicję" :wink: i tyle.
Jeśli ktoś jest przekonany, że tego typu działanie spowoduje u mnie jakieś straty czy choćby przykrość, to się myli, straci zupełnie ktoś inny i coś innego. :lol:
Co do mojego udzielania się na innych forach to poserfuj po necie i sprawdź sam - dla ułatwienia dodam, że używam tylko jednego nicka :lol:
Nabi
 

Postautor: BartK » 27 lis 2008, 17:42

Nabi znalazłem tylko forum kotów i Polek. Nie wiem czy to tam się akurat udzielasz, czy też jest Was więcej ;)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kropka » 27 lis 2008, 19:47

Nabi kochany. Mam propozycję. Czas już chyba dać spokój manifestowaniu siły, kto mądrzejszy, bardziej krytyczny czy piętnujący jakieś tam zachowania. W KA¯DEJ profesji znajdziesz ludzi moralnie i etycznie czystych, a także tych złych, głupich, niedouczonych, a wystarczy się rozejrzeć wokół. Chciałabym wierzyć, że nie miałeś i nie masz tylko wyłącznie złych doświadczeń w kontaktach z innymi ludźmi. Administrowanie forum, zwłaszcza tego, to ciężka intelektualna potyczka - ci ludzie robią to społecznie, w wolnym czasie, "kradzionym" rodzinom, więc POSTARAJ się nie utrudniać im tego. Dzięki forum bardzo wiele dobrego się zadziało, zarówno "za" Marka Z., którego pozdrawiam, jak i za obecnego duetu rodzinno-dorosłego.
Tak czy owak ode mnie masz Oskara za całokształt jako przedstawiciel mistrzowskiej sztuki obserwatorskiej z pogranicza dwóch epok. Chcesz czy nie, demony tej poprzedniej będą jeszcze przez kilka pokoleń i nie starczy życia ani Twojego, ani mojego, ani nawet tych najmłodszych, by je wypędzić.
Pozdrawiam w nadziei
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Nabi » 27 lis 2008, 20:55

:lol: Batłomiej i jak tu się nie nabijać, jak nawet mod ma problemy z odnlezieniem indywiduum zwanym nabi w necie - w dodatku podejrzewając go o postać Polki lub kota :lol:
Czy tak trudno się domyślić, że Nabi to tylko jedno ze zdrobnień imienia?
Czy od Barłomiej szukałbyś tylko Bartek, a pominął Bartuś, Barcik, Barteczek? :lol:
I jak tu sobie nie dworować ? :D
Nabi
 

Postautor: kropka » 27 lis 2008, 21:29

A mnie się udało. Nasz tajemniczy, acz przemiły Nabi jest właścicielem przeuroczej fretki o imieniu Nabuchodonozor, urodzonej w 2005r. Chyba się nie mylę? Mój nick pochodzi natomiast od widocznej na awatarku koteczki Kropki, urodzonej w 1999r.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: BartK » 28 lis 2008, 0:47

Napisałeś Nabi, że używasz tylko jednego nicka, nie było mowy o innych formach, które w sumie są już innymi nickami. Przynajmniej wiemy, dzięki kropce, po kim masz swój nick :D
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kesey » 28 lis 2008, 2:09

Nabi, nie miej proszę złudzeń- świat nie kręci się wokół Twojej osoby a szukanie nicków na poszczególnych forach internetowych (jest ich trochę), mogłoby przypominać szukanie igły w stogu siana.
Dla admina i moda tego forum jesteś tak samo ważny jak pozostali jego użytkownicy, przede wszystkim w kontekście przestrzegania panujących na nim zasad i dobrych obyczajów. To, w jaki sposób się kreujesz i co chcesz poprzez to osiągnąć jest dla mnie bez znaczenia.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Nabi » 28 lis 2008, 9:03

Przykład wybiórczości postrzegania:
Bartłomiej napisał: "Przynajmniej wiemy, dzięki kropce, po kim masz swój nick"
i oczywiście to nie wyczerpuje znamion opinii keseya wyrażonych słowami:
"Wszystko zależy od sposobu sformułowania myśli. Nie trzeba nikogo nazywać "kretynem", aby osiągnąć efekt wyrażenia, iż tak właśnie się o nim myśli (...)" i "(...)Na pierwszy rzut oka wypowiedź bez inwektyw(...)" oraz "(...) W rzeczywistości jest wredna i poniżająca(...)"

No cóż tylko pogratulować :wink: , bo komentować nie trzeba
:lol:

Do wypowiedzi keseya wyrażonej słowami:
"Nabi, nie miej proszę złudzeń- świat nie kręci się wokół Twojej osoby" oraz "To, w jaki sposób się kreujesz i co chcesz poprzez to osiągnąć jest dla mnie bez znaczenia"

- kazdy łatwo dostrzeże manipulację i dowolność interpretacji oraz przypisywanie mi rzeczy nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, bo mój stosunek do forum dla większości forumowiczów (a szczególnie dla admina :wink: ) jest dokonale znany. Niejednokrotnie artykułowałem go publicznie.

Jeśli chodzi o kwestie szukania nicka na innych forach to moja odpowiedź był odsłonięciem IQ niektórych i tyle.
Po prostu zakpiłem sobie, bo tak czasem reaguję na kogoś, kto traci wyczucie i bez przyzwolenia próbuje wkraczać w moją prywatność a taką próbą było pytanie Bartłomieja (nawet skrzywienie zawodowe kuratora nie usprawiedliwia tego rodzaju zachowań i dodam, że to nie pierwsze w odniesieniu do mnie ze strony Bartłomieja na forum) - to tak tytułem łopatologicznego wyjaśnienia dla tych co nie zrozumieli :wink:
Nabi
 

Postautor: BartK » 28 lis 2008, 10:51

Nabi pisze:Po prostu zakpiłem sobie


Ja również :) Chyba Nabi nie myślisz, że na poważnie szukałem Cię na innych forach internetowych.

Nabi pisze:a taką próbą było pytanie Bartłomieja (nawet skrzywienie zawodowe kuratora nie usprawiedliwia tego rodzaju zachowań


Szczerze mówiąc Nabi, zadając Tobie wskazane pytanie, poczułem się jak byłbym dalej w pracy :?
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron