Badania do pracy magisterskiej

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Badania do pracy magisterskiej

Postautor: magdalena.stud » 19 maja 2022, 15:54

Dzień dobry,
jestem studentką pedagogiki resocjalizacyjnej i prowadzę badania na temat efektywności oddziaływań resocjalizacyjnych w opiniach pracowników ośrodków kuratorskich.
Celem moich badań jest opis i analiza oddziaływań resocjalizacyjnych wobec nieletnich, ich znaczenie oraz efektywność z perspektywy pracowników ośrodków kuratorskich oraz przygotowanie rekomendacji i zaleceń do dalszej pracy resocjalizacyjnej zmierzającej do zapobiegania demoralizacji nieletnich.
Zależy mi na tym, aby szerzej poznać funkcjonowanie ośrodków kuratorskich, działania resocjalizacyjne podejmowane wobec nieletnich, okoliczności/czynniki determinujące skuteczność pracy resocjalizacyjnej z nieletnimi oraz realizację wszystkich zadań i funkcji ośrodka kuratorskiego jak i pożądane metody pracy z perspektywy pracowników czy w jakim stopniu wsparcie środowiska rodzinnego przyczynia się do prawidłowego procesu resocjalizacji w środowisku półotwartym.
Czy jest jakiś pracownik ośrodka kuratorskiego, który chciałby pomóc w moich badaniach i poświęciłby ok. 20 min na udzielenie wywiadu? Prowadzę badania jakościowe, dlatego jeśli byłby ktoś chętny udostępniłabym link do spotkania na platformie MS Teams lub udostępniła listę pytań otwartych na Formularzu Google.
Bardzo proszę o pomoc w prowadzonych badaniach.
magdalena.stud
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2022, 15:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość