Studia magisterskie

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Studia magisterskie

Postautor: A12nes » 12 sie 2020, 22:11

Dobry wieczór :) Chciałabym prosić o pomoc/nakierowanie co do wyboru studiów magisterskich.
W przyszłości chciałabym zostać kuratorem sądowym i dążąc do tego wybrałam studia licencjackie z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej. Teraz stoję przed wyborem studiów magisterskich. Moim pierwszym wyborem była pedagogika resocjalizacyjna z elementami socjoterapii, jednak zastanawiam się także nad resocjalizacją z elementami kryminologii (albo penitencjarystyki) bądź samą kryminologią. Zastanawiałam się także nad pedagogiką opiekuńczo-wychowawczą.
Chciałabym prosić Państwa o doradzenie, nakierowane, bo nie chciałabym pójść na studia, które uniemożliwiłyby mi pełnienie funkcji kuratora w przyszłości.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
A12nes
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2020, 21:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Studia magisterskie

Postautor: Czcibor » 13 sie 2020, 8:02

Witaj,
zgodnie z ustawą o kuratorach sądowych:

art. 5. 1. Kuratorem zawodowym może być mianowany ten, kto:
1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
2) jest nieskazitelnego charakteru;
3) jest zdolny ze względu na stan zdrowia do pełnienia obowiązków kuratora zawodowego;
4) ukończył wyższe studia magisterskie z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych albo inne wyższe studia magisterskie i studia podyplomowe z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych

Jeśli Kryminologia wpisuje się w powyższy zestaw "nauk" no nie powinno być problemu, żeby podjąć starania o dostanie się na aplikację kuratorską i zostanie kuratorem zawodowym. Gdzieś czytałem, że na kierunku Kryminologia istnieje nawet moduł kuratorski jako jedna ze specjalizacji.
Pozdrawiam :)
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

- Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Czcibor
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 147
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:04
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Studia magisterskie

Postautor: costa1010 » 15 sie 2020, 14:53

U nas w zespole jest aplikant po kryminologii :-D
Awatar użytkownika
costa1010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 180
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron