Praca kuratora a wybór specjalizacji

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Praca kuratora a wybór specjalizacji

Postautor: ac1209 » 12 gru 2017, 10:45

Dzień dobry ☺
Mam pytanie odnośnie pracy kuratora. Jestem na pierwszym roku pedagogiki na AMW w Gdyni. W przyszłości chciałabym zostać kuratorem i teraz nie wiem, czy będzie miało na to wpływ jaką specjalizację wybiorę - mam do wyboru wczesnoszkolną i resocjalizacje. Czy może być tak, że zrobię np licencjat z wczesnoszkolnej, a magisterkę z resocjalizacji? Czy lepiej tylko resocjalizacje?

Mam jeszcze jedno pytanie. Żeby zostać kuratorem trzeba skończyć studia magisterskie oraz zdać aplikację, ale czy jest możliwość aby teraz (jestem na pierwszym roku) jakoś nabierać doświadczenia?
ac1209
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2017, 10:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Praca kuratora a wybór specjalizacji

Postautor: Pierre » 12 gru 2017, 11:45

Witam.
Możesz zrobić lic z wczesnoszkolnej i mgr z resu - nie ma problemu. Sam mam tak, tylko że lic z resu a mgr z pracy socjalnej.
Ustawa o kuratorach mówi, art. 5 par. 1 ust. 4 że wymagane jest wyższe wykształcenie np. z nauk z pedagogiczno-psychologicznych - czyli wskazywany jest tylko wymagany kierunek a nie specjalność - równie dobrze możesz w ogóle nie mieć resu - choć jest to pożyteczna wiedza do tego zawodu akurat :)
Kuratorem zawodowym, a raczej aplikantem możesz zostać dopiero po uzyskaniu mgr - teraz możesz co najwyżej starać się o przyjęcie w poczet kuratorów społecznych - jest to potem brane pod uwagę na plus przy staraniu się o dostanie na aplikacje - choć znam bardzo wielu zawodowych którzy społecznymi nie byli - więc zasady nie ma.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Praca kuratora a wybór specjalizacji

Postautor: costa1010 » 12 gru 2017, 22:31

Zastanów się nad wolontariatem - jest mnóstwo miejsc gdzie nabierzesz doświadczenia - świetlice środowiskowe, róźnego rodzaju placówki, fundacje pracujące z rodzinami, trudną/zagubioną młodzieżą.
Awatar użytkownika
costa1010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 180
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron