Aplikacja kuratorska

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Aplikacja kuratorska

Postautor: Ania » 29 maja 2005, 9:07

Złożyłam dokumenty na aplikację kuratorską w SO w Szczecinie. Prawdopodobnie w pierwszej połowie czerwca mają sie odbywać rozmowy kwalifikacyjne. Pracuję w SR jako kurator społeczny w wydziale Rodzinnym i dla Nieletnich. Nie wiem na co powinnam zwrócić szczególną uwagę przygotowując się do takiej rozmowy. Czy ktoś może mi przybliżyć w jaki sposób się przygotować i jak ona przebiega. Byłabym wdzięczna za każdż informację. Pozdrawiam wszystkich kuratorów :)
Ania
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2005, 8:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 01 cze 2005, 20:11

Pytanie zasadnicze: dlaczego chcesz zostać kuratorem zawodowym :lol: mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :wink:
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: czubeek » 28 wrz 2005, 21:57

Mam pytanie zwiazane z tematem.
Czy mozecie mi podpowiedziec co trzeba zrobic aby zostac kuratorem sadowym?
Czy bedac zameldowanym w innym miescie od miejsca zamieszkania mozna sie starac o aplikacje?
Dziekuje.
czubeek
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2005, 21:41
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adam » 15 lis 2005, 0:05

Musisz dobrze się zapoznać na początek z Ustawą o Kuratorach Sądowych, ale będąc kuratorem społecznym wiesz już pewnie dużo o pracy kuratora zawodowego
Adam
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 14 lis 2005, 23:23
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: Aleksa » 08 lut 2015, 22:03

Witam, mam pytanie do Ani. Ja również obecnie staram się o przyjęcie na aplikację kuratorską w Szczecinie. Czekam na informacje. Chciałabym przygotować się do egzaminu. Mam pytanie: Czy miałaś egzamin?jak on wyglądał? I oczywiście czy pamietasz jakie były pytania? A jak pamiętasz czy podzieliłabyś się ze mną tą wiedzą?? jeżeli nie na forum to jest tu mój adres email: beataab@vp.pl. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam
Aleksa
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2015, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: Aleksa » 21 lut 2015, 23:42

Szkoda Aniu,że się nie odezwałaś ;-(
Aleksa
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2015, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: IaWa » 22 lut 2015, 0:11

Aleksa pytania są zawsze inne, nie ma co się sugerować poprzednimi egzaminami. Życzę powodzenia i trzymam kciuki :-)
IaWa
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2010, 16:59
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: Aleksa » 23 lut 2015, 18:32

Witajcie!
tak więc już po egzaminie pisemnym! Ehhh nie wiem czy przejdę do następnego etapu ;-( pytania były różne, ale niektórych w ogóle się nie spodziewałam, więc nawet nie odświeżałam sobie wiadomości i to był mój ogromny błąd!!! Pytania dotyczyły między innymi co to jest: pseudologia, przysposobienie, wiek kandydatów do sejmu i senatu, prezydentura unii europejskiej, ryczałt dla kuratora społecznego z przeprowadzenie wywiadu, kto może trafić do ośrodka kuratorskiego, rewalidacja, psychosomatyka, kto stwierdza ważność wyborów do sejmu i senatu, ile członków ma zgromadzenie narodowe, kto sprawuje nadzór administracyjny nad pracą kuratorów zawodowych, władza wykonawcza, kto zwalnia z egzaminu kuratorskiego(aplikacji kuratorskiej), powinowactwo, kto powołuje rzecznika praw obywatelskich. I to tylko tyle co pamiętam. Mam nadzieję, że dużo błędów nie popełniłam i będę zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną ;-) Trzymam za to kciuki !!!

Pozdrawiam,
Aleksa
Aleksa
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2015, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: morphine » 23 lut 2015, 18:42

To jak zwykle rozrzut duży. Daj znać co dalej.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: Aleksa » 24 lut 2015, 21:37

oczywiście, że powiadomię ;-) W piątek wyniki z testu ;-) Tak więc BYLE DO PIĄTKU ;) Pozdrawiam!
Aleksa
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2015, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: Czcibor » 24 lut 2015, 22:37

82 osoby na pisemnym. Bardzo duża konkurencja. Trzymam kciuki za przedostanie się do następnego etapu :)
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

- Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Czcibor
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 147
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:04
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: kropka » 27 lut 2015, 17:58

Aleksa, jak tam, udało się? W poniedziałek i wtorek w szranki staje 35 osób. Trzymam mocno kciuki!
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: Aleksa » 27 lut 2015, 21:48

niestety nie udało się przebrnąć do kolejnego etapu... bardzo mało zabrakło... jedynie na co jestem zła to to, że prawidłowe odpowiedzi zaznaczyłam na błędne... tak więc pamiętajcie PIERWSZA MYŚL NAJLEPSZA ;-)
Może innym razem się uda ;-)
Jestem dobrej myśli... Może za rok, może za dwa, ale na pewno nie poddam się i będę walczyć by w waszych szeregach się znaleźć ;-) Pozdrawiam bardzo gorąco!!!
Aleksa
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2015, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: kropka » 27 lut 2015, 22:20

Życzę Ci z całego serca Aleksa. Zostań z nami, czytaj, pisz, uda się na pewno. Znam takich, którzy się nie poddawali i są z nami :-D
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Aplikacja kuratorska

Postautor: Aleksa » 27 lut 2015, 22:28

Dziękuję ślicznie! ojj żałuję, że tak późno wpadłam na to forum... i nie wątpię kiedyś się uda ;-) Pozdrawiam!
Aleksa
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2015, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Następna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości