Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: readaptacja_2016 » 24 maja 2016, 14:39

Szanowni Państwo,

jestem studentką II roku studiów magisterskich Akademii Pedagogiki Specjalnej o specjalności Profilaktyka społeczna z resocjalizacją sądową.
Proszę o wypełnienie ankiety, która posłuży do opracowania badań dotyczących roli kuratora sądowego w procesie readaptacji skazanych.

LINK DO ANKIETY dostępny tutaj - viewtopic.php?f=12&p=47643#p47643

Z góry dziękuję Państwu za poświęcony czas.


Uwaga moderatora: Aurelius
Witaj serdecznie readaptacjo_2016. Wszystkie powielone przez Ciebie tematy w tej samej sprawie w innych miejscach forum zostały usunięte. Naprawdę to, że takie same prośby o wypełnienie ankiety zostaną napisane w niemal każdym miejscu forum, nie przełoży się automatycznie na to, że odzew będzie większy. Poddaję również pod rozwagę, to co napisał kolega Czcibor. Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzonych badaniach.
readaptacja_2016
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: Czcibor » 25 maja 2016, 8:46

Ciekawa ankieta. Myślę, że dużo pracy zostało w jej przygotowanie włożone. A co jak wypełni ją przypadkowy np. skazany, który zajrzy w to akurat miejsce? Dużo naszych podopiecznych czyta to forum szukając różnych treści. Sugeruję znaleźć inny kanał do dystrybucji ankiety wśród kuratorów. No chyba, że nie ma znaczenia wiarygodność wyników.

powodzenia :)
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

- Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Czcibor
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 147
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:04
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: readaptacja_2016 » 25 maja 2016, 15:42

Szanowni Państwo,

zwracam się ponownie z prośbą o poświęcenie chwili na wypełnienie ankiety. Jest ona dla mnie niezbędna w celu przeprowadzenia badań dotyczącej Państwa roli w procesie readaptacji skazanych.
Wybrałam taki rodzaj komunikacji, z powodu odległych terminów przeprowadzenia ankiet bezpośrednio w sądach - takie informacje otrzymałam z kilku sądów od Kierowników Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej. Dziękuje za informację zwrotną i opinię. Mam nadzieję, że grono wypełniających ankiety będzie większe.

Liczę na Państwa pomoc.

LINK DO ANKIETY dostępny tutaj - viewtopic.php?f=12&p=47643#p47643

Z góry dziękuje za poświęcony czas i zaangażowanie.
readaptacja_2016
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: pawelwch » 25 maja 2016, 23:41

Czcibor pisze:A co jak wypełni ją przypadkowy np. skazany, który zajrzy w to akurat miejsce? Dużo naszych podopiecznych czyta to forum szukając różnych treści. Sugeruję znaleźć inny kanał do dystrybucji ankiety wśród kuratorów. No chyba, że nie ma znaczenia wiarygodność wyników.
pawelwch
 
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2015, 4:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: readaptacja_2016 » 26 maja 2016, 9:58

Szanowni Państwo,

Dziękuje za cenną sugestię. Niestety, nie mam możliwości umieszczenia ankiety, w miejscu wyłącznie dostępnym dla Państwa, do którego osoby niepowołane nie mają dostępu. Mam nadzieję, że przedstawiony pesymistyczny scenariusz się nie wydarzy.
Gdyby zainteresowanie wątkiem ankiety szło w parze z jej wypełnieniem, uzyskałabym potrzebną liczę respondentów.
Liczę na Państwa wsparcie, wypełnienie ankiety ZAJMUJE KILKA CHWIL, a jest niezbędna dla mnie do przeprowadzenia badań, byliście Państwo studentami więc znacie wagę sytuacji, w której się znajduję.

Liczę na Państwa pomoc i wyrozumiałość.

LINK DO ANKIETY dostępny tutaj - viewtopic.php?f=12&p=47643#p47643

Dziękuje za poświęcony czas.
readaptacja_2016
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: lucinda » 26 maja 2016, 10:34

readaptacja_2016 pisze:Szanowni Państwo,

Dziękuje za cenną sugestię. Niestety, nie mam możliwości umieszczenia ankiety, w miejscu wyłącznie dostępnym dla Państwa, do którego osoby niepowołane nie mają dostępu. Mam nadzieję, że przedstawiony pesymistyczny scenariusz się nie wydarzy.
Gdyby zainteresowanie wątkiem ankiety szło w parze z jej wypełnieniem, uzyskałabym potrzebną liczę respondentów.
Liczę na Państwa wsparcie, wypełnienie ankiety ZAJMUJE KILKA CHWIL, a jest niezbędna dla mnie do przeprowadzenia badań, byliście Państwo studentami więc znacie wagę sytuacji, w której się znajduję.

Liczę na Państwa pomoc i wyrozumiałość.

LINK DO ANKIETY : profitest.pl/s/3599/OUCyUxe6nKtpoSDr

Dziękuje za poświęcony czas.

Naprawdę bardzo zachęcająca "prośba".
Zapewne ruszy tłum.
Readaptacjo - możesz.
Możesz zwrócić się z PROŚBĄ do administratora forum, by umieścił Twoją ankietę na forum zamkniętym.
Możesz też zmienić ton. W zasadzie zalecam.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: readaptacja_2016 » 26 maja 2016, 17:10

Szanowna Pani,

dziękuje za cenną uwagę. Nie chciałam nikogo urazić jak to Pani ujęła " tonem" mojej wypowiedzi.
Jest mi przykro, ponieważ sam wątek cieszy się znaczną ilością odsłon, co jest niewspółmierne do ilości wypełnionych ankiet.
Podejmując się napisania pracy dotyczącej roli kuratora w procesie readaptacji, opisuję istotę jego pracy, którą poświęca na kształtowanie postaw u osób, które w pewnym momencie swojego życia ''wykoleiły się''. Dzięki nawiązaniu współpracy z kuratorem dążą one do przestrzegania norm społecznie akceptowanych we wszystkich aspektach.
Wszyscy Państwo byliście kiedyś studentami, Wiecie jak trudno jest czasami przeprowadzić badania, zwłaszcza gdy napotyka się trudności.
Liczę na Państwa pomoc.
Dziękuje za poświęcony czas na wypełnienie ankiety i wyrozumiałość.

Dziękuje również Pani za wiadomość, mam nadzieję, że skoro znalazła Pani czas na odpowiedź z dodatkiem ironii :), to znajdzie go Pani również na wypełnienie ankiety, do czego bardzo zachęcam.
readaptacja_2016
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: jarosj » 26 maja 2016, 20:40

Poświęciłem ci czas. Choć link do ankiety nie działa, skopiowałem go. Niby nic, ale irytuje. Bylem jednak studentem, niech Ci więc będzie. Ankieta ma błędy - ortograficzne i merytoryczne. Ale niech Ci będzie, wypełniłem. I tu mnie trafiło-nie da się wysłać, bo jest błąd. Ten błąd to z powodu, że nie chciało mi się uzupełniać wszystkiego, jak sobie życzysz. Ale mi się nie chciało, a ty powinnaś się cieszyć, że mi się w ogóle to chciało otworzyć, a tak masz 1 ankietę mniej. W stawiają tu różne ankiety i staram się pomagać, ale już zakres tej pomocy to moje widzimisie. Jeszcze się nie spotkałem z propozycją wszystko albo nic. No i jest nic, jeżeli chodzi o mnie. A Twój ton w ogóle mi nie przeszkadza i życzę powodzenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Ankieta- Kuratorzy dla dorosłych dot. readaptacji

Postautor: Aurelius » 26 maja 2016, 21:26

Link do ankiety przenoszę do Forum Zamkniętego, jednocześnie usuwając go z tego wątku. Jest to podyktowane dbałością o rzetelność informacji i gwarancję, że są one dostarczane faktycznie przez kuratora sądowego. Jest to o tyle ważne i istotne, że na podstawie tych danych, będą następnie budowane wnioski na potrzeby pracy naukowej o kurateli sądowej w Polsce. Przenosząc link do części zamkniętej, siłą rzeczy nie będą do ankiety mieć dostępu kuratorzy społeczni. Ale też nie będą mieć dostępu inne osoby, niezwiązane zawodowo z kuratelą sądową. Takie mniejsze zło.

Cóż mogę zasugerować - proszę spróbować rozesłać link do ankiety do zespołów kuratorskich, wykorzystując do tego skrzynki poczty elektronicznej. Obecnie każdy sąd rejonowy w Polsce ma swoją stronę internetową w ramach prowadzonego i wymaganego BiP, a tam są m.in. informacje na temat funkcjonującym w strukturach sądu, zespole/ach kuratorskiej służby sądowej. Większość ZKSS dysponuje swoim adresem mejlowym. A zdarza się też tak, że na stronie podane są służbowe adresy mejlowe do każdego kuratora zawodowego, personalnie wymienionego.

I tak na koniec...
readaptacja_2016 pisze:Dziękuje również Pani za wiadomość, mam nadzieję, że skoro znalazła Pani czas na odpowiedź z dodatkiem ironii :), to znajdzie go Pani również na wypełnienie ankiety, do czego bardzo zachęcam.

Nie wyciągasz nadal żadnych wniosków. Założony przez Ciebie wątek ma obecnie ok. 130 odsłon. Pomyśl, dlaczego ta liczba choć w połowie nie przełożyła się na liczbę wypełnionych ankiet?

No i tak jak pisał kolega jarosj - w ankiecie są różne błędy. Jeden z nich jest np. taki, że przy wyborze, że jest się kuratorem zawodowym, dezaktywują się opcje stopnia służbowego, które z kolei są aktywne przy wyborze kuratora społecznego.

Jeszcze raz życzę ci powodzenia w zbieraniu informacji i danych do przeprowadzanych badań oraz również proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości