Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: adam marek » 17 kwie 2016, 9:34

Witam

Od ponad roku chciałbym zostać kuratorem społecznym, swoje podania złożyłem w dwóch sądach. Niestety do chwili obecnej nie doczekałem się propozycji pracy. Zastanawiam się nad złożeniem podania do sądu położonego 50 km od mojego miejsca zamieszkania. Chciałbym wówczas poprosić o wyznaczenie gmin które graniczą z gminami mojego powiatu. Miałbym wówczas do dojazdu 30-45 km. Do siedziby sądu miałbym 50 km. Mam auto na LPG, lubię ogólnie jeździć także nawet jeżeli miałbym codziennie wykonywać te 50 km w 1 stronę to nie mam z tym problemów. Gorzej tylko z czasem. Pracuję przez 8 godzin dziennie, jestem wolny po godz. 15.00, a więc zanim dojechałbym do siedziby sądu byłaby godzina 16.00. Czy Waszym zdaniem jest sens w ogóle składać podanie tak daleko od miejsca zamieszkania? Tak jak pisałem powyżej nie obawiam się dojazdów czy kosztów (liczę się z wydaniem pieniędzy które otrzymam za wykonywane dozory) mam tylko wątpliwości czy czasowo jest to do wykonania? Na jakiej zasadzie polega praca kuratora społecznego? Wiem, że miałbym powiedzmy te 10 dozorów. W jaki sposób mógłbym dostarczać do sekretariatu zespołu sporządzone sprawozdania czy karty czynności? Czy jest to możliwe w wersji elektronicznej poprzez e-mail czy pozostaje tylko osobiste dostarczenie dokumentów? Tak jak pisałem nie mam szans być w siedzibie sądu wcześniej niż o godz. 16.00 Czy miałbym w ogóle czas i możliwość spotkać się z kuratorem zawodowym który nadzorował by moją pracę? Będę wdzięczny za informacje. Dodam że dwukrotnie byłem 1 osobą na liście rezerwowej po przeprowadzonym konkursie na aplikację kuratorską w dwóch różnych sądach. Niestety nie mogę się przebić może dlatego że nie mam doświadczenia jako kurator społeczny? I oczywiście mam też pecha bo przez okres 1 roku w obu sądach nie zwolnił się żaden etat ;) Pozdrawiam
adam marek
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: lucinda » 17 kwie 2016, 16:20

Adamie Marku przyjdź do mnie!
Kurator społeczny z taką motywacją i determinacją!
Gdzie ci zawodowi z Twojego okręgu mają oczy?
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: adam marek » 17 kwie 2016, 18:21

zależy gdzie mieszkasz :) probuje swoich sił w konkursach w promieniu 250 km od miejsca zamieszkania, niestety zawsze potem na ustnym dziwnym trafem brakuje mi 1 pkt czy 2 pkt aby wygrać :/ Dlatego poważnie zależy mi na byciu społecznym bo albo przez brak doświadczenia nie mogę wygrać albo przez.... brak pleców :)
adam marek
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: BBG » 18 kwie 2016, 8:26

adam marek pisze:Witam
Czy Waszym zdaniem jest sens w ogóle składać podanie tak daleko od miejsca zamieszkania? Tak jak pisałem powyżej nie obawiam się dojazdów czy kosztów (liczę się z wydaniem pieniędzy które otrzymam za wykonywane dozory) mam tylko wątpliwości czy czasowo jest to do wykonania? Na jakiej zasadzie polega praca kuratora społecznego? Wiem, że miałbym powiedzmy te 10 dozorów. W jaki sposób mógłbym dostarczać do sekretariatu zespołu sporządzone sprawozdania czy karty czynności? Czy jest to możliwe w wersji elektronicznej poprzez e-mail czy pozostaje tylko osobiste dostarczenie dokumentów? Tak jak pisałem nie mam szans być w siedzibie sądu wcześniej niż o godz. 16.00 Czy miałbym w ogóle czas i możliwość spotkać się z kuratorem zawodowym który nadzorował by moją pracę? Będę wdzięczny za informacje. Dodam że dwukrotnie byłem 1 osobą na liście rezerwowej po przeprowadzonym konkursie na aplikację kuratorską w dwóch różnych sądach. Niestety nie mogę się przebić może dlatego że nie mam doświadczenia jako kurator społeczny? I oczywiście mam też pecha bo przez okres 1 roku w obu sądach nie zwolnił się żaden etat ;) Pozdrawiam

Entuzjazm do pozazdroszczenia :wink: .
Niektórzy moi kuratorzy przesyłają karty czynności i sprawozdania pocztą. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym. Nie widzę potrzeby biegania kuratora społecznego co miesiąc do sądu. Kurator ma działać w terenie. Jeśli zajdzie potrzeba z kuratorem zawodowym możesz się spotkać po 16-tej, niekoniecznie w sądzie. Z tego co czytam, koszty i czas poświęcony na dojazd Ci nie przeszkadzają. W tej sytuacji składałbym wniosek w innym sądzie.
Pozdrawiam.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: Pierre » 18 kwie 2016, 8:35

Kontakt z kuratorem zawodowym i wizyty osobiste w Sądzie w Twoim przypadku będą utrudnione ale nie niemożliwe.
Kuratorzy zawodowi często zostają na dyżurach do późnych godzin, a sprawozdania można nadsyłać pocztą tradycyjną - musi być podpis pod sprawozdaniami.
Na ewentualne szkolenia możesz brać urlop w pracy.
Pytanie jedynie w jaki sposób w danym Sądzie praktykowane jest przekazywanie kuratorom społecznym powierzeń.
U mnie akurat ze względu na fakt, iż Sąd obejmuje tylko jedno duże miasto bez żadnych gmin, praktykowane jest odbieranie powierzeń przez kuratorów społecznych osobiście do 3 dni od informacji przekazanych przez k.z. Znam jednakże Sądy, gdzie powierzenia wysyła się pocztą a datą faktycznego powierzenia jest data odbioru przez k.s. listu z powierzeniem od listonosza-placówki pocztowej.
Moim zdaniem próbuj - jak się okaże, że nie dajesz rady to zrezygnujesz później, a jak wszystko się ułoży - to będziesz miał to czego tak bardzo chcesz :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: adam marek » 18 kwie 2016, 19:49

dziękuję wszystkim za pomoc! Mam pytanie odnośnie szkoleń - jak często są przeprowadzane szkolenia kuratorów społecznych? Czy są to szkolenia miesięczne czy wypadają rzadziej?
adam marek
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: lucinda » 19 kwie 2016, 8:48

Oczywiście rzadziej. Jakieś dwa razy w roku. Albo i raz [WINKING FACE]
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: Pierre » 20 kwie 2016, 7:11

Szkolenie ogólne kuratorów społecznych całego Sądu Rejonowego u nas raz w roku.

Szkolenia kuratorów społecznych dokonywane przez danego kuratora zawodowego - w zależności od potrzeb - zwłaszcza zmian w przepisach itp. - przeważnie późnym popołudniem po pracy kuratorów społecznych.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Kurator społeczny 50 km od miejsca zamieszkania

Postautor: Aneska » 12 maja 2016, 10:04

Proponuję przypomnieć się w Sądzie w miejscu zamieszkania -osobiście porozmawiać z kierownikami zespołów. W mojej ocenie, być kuratorem społecznym w gminie oddalonej o 50 km od miejsca zamieszkania, nie sprawdza się.
Aneska
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2015, 19:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości