Praca w ośrodku kuratorskim

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Praca w ośrodku kuratorskim

Postautor: Anna300 » 17 lut 2016, 2:56

Witam wszystkich serdecznie.
Bardzo proszę o odpowiedz na pytanie co mogę zrobić, aby móc pracować w ośrodku kuratorskim? Nie mogę znaleźć informacji na jakich zasadach są tam zatrudniani wychowawcy. Czy wystarczy, że zostanę kuratorem społecznym i zaznaczę, że chciałabym pełnić tę funkcję w ośrodku, czy to nie jest takie proste? Dodam, że byłam już kuratorem społecznym i posiadam doświadczenie w pracy z młodzieżą
Anna300
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016, 2:35
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Praca w ośrodku kuratorskim

Postautor: Pierre » 17 lut 2016, 11:01

Witam.

Zasady dotyczące osób, które mogą prowadzić zajęcia w ośrodkach kuratorskich reguluje art . 8 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 października 2001 r.
w sprawie odrodków kuratorskich

§ 8. 1. Zajęcia z uczestnikami prowadzą kierownik ośrodka oraz rodzinni kuratorzy zawodowi i społeczni.
2. Zajęcia, o których mowa w § 7 ust. 2 pkt 3, mogą prowadzić wyłącznie osoby posiadające uprawnienia terapeutyczne.
3. Zajęcia, o których mowa w § 7 ust. 2 pkt 1, 2 i 4, mogą prowadzić także inne osoby, jeżeli posiadają odpowiednie
umiejętności i uzyska∏y pisemną zgodę kierownika ośrodka.
4. Osoba prowadząca zajęcia w ośrodku pracuje z grupa nie większą niż 10 osób.
5. Kuratorzy społeczni oraz osoby, o których mowa w ust. 2 i 3, mogą prowadzić zajęcia odpłatnie albo nieodpłatnie jako wolontariusze.

Więc aby prowadzić zajęcia w ośrodku wcale nie trzeba być kuratorem społecznym, choć przeważnie to właśnie kierownik ośrodka, kuratorzy zawodowi i kuratorzy społeczni prowadzą zajęcia w OK.

Za ten post autor Pierre otrzymał podziękowanie od
Anna300(17 lut 2016, 11:33)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron