Przyczyny demoralizacji- badania naukowe

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Przyczyny demoralizacji- badania naukowe

Postautor: lady-in-pieces » 07 wrz 2015, 14:07

Witam Państwa.
Jestem doktorantką socjologii i kuratorem społecznym (początkującym). W swojej pracy doktorskiej chciałabym bardzo rozlegle zbadać przyczyny niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży. Z tego względu zwracam się do Państwa z prośbą o radę i propozycję badawcze. W mojej mapie myśli rodzi się połączenie wywiadów z kuratorami, wywiadów z podopiecznym (z rodzicami, pedagogami?), analiza statystyk sądowych, oraz ogólna ankieta np. internetowa o główne przyczyny niedostosowania społecznego. Zastanawia mnie również czy istnieje możliwość przeprowadzania analiz opinii Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno- Konsultacyjnego. Z góry dziękuje za każdą wypisaną opinię, radę czy uwagę, wszystkie będą cenne dla mnie i pomocne w ukierunkowaniu dalszych działań. :wink:

Pozdrawiam
lady-in-pieces
lady-in-pieces
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2015, 23:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości