Kurator z niepełnosprawnością

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kurator z niepełnosprawnością

Postautor: krzysztof.26 » 02 sie 2015, 18:17

Witam,
Obecnie ukończyłem magisterskie studia o kierunku Prawo i zamierzam przystąpić do konkursu na aplikację kuratorską.
Chciałbym uzyskać informację, czy posiadając orzeczony umiarkowany stopień o niepełnosprawności, moja niepełnosprawność jest związaną
ze schorzeniem neurologicznym, mogę wykonywać zawód kuratora zawodowego?
Moje schorzenie nie przeszkadza mi w wykonywaniu codziennych czynności, ani w obecnej pracy etc. jedynie muszę chodzić co jakiś czas na zabiegi rehabilitacyjne
oraz zażywać tabletki.
Znajomy mojego ojca zresztą już na emeryturze posiada znaczny stopień niepełnosprawności i wiem, że pracuje jako społeczny kurator sądowy.
Obecnie jestem zatrudniony w oparciu o umowę o pracę.
Proszę o ustosunkowanie się do tej kwestii
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników
krzysztof.26
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2015, 18:08
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator z niepełnosprawnością

Postautor: krzysztof.26 » 04 sie 2015, 16:19

Czy jest ktoś na forum kto mógłby się ustosunkować do pytania?
krzysztof.26
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2015, 18:08
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kurator z niepełnosprawnością

Postautor: Ultima » 04 sie 2015, 22:42

Wymogi ustawowe dotyczące stanu zdrowia kandydatów na stanowisko kuratora sądowego opisane zostały w tym wątku
http://kurator.webd.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=2950&p=27265&hilit=stan+zdrowia#p27265
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości