Policjant kurator?

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Policjant kurator?

Postautor: Konvict » 18 maja 2015, 21:08

Witam mam pytanie, jestem od 3 lat pracownikiem Policji, skończyłem studia licencjat z pedagogiki resocjalizacyjnej i międzykulturowej lecz magistra robiłem już z administracji bezpieczeństwa publicznego i tutaj pytanie czy mogę zostać kuratorem? i czy sądowym czy społecznym?
Konvict
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Policjant kurator?

Postautor: Sasquatch » 18 maja 2015, 21:45

Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych jasno precyzuje kto może zostać kuratorem zawodowym, a kto społecznym.

Art. 5. 1. Kuratorem zawodowym może być mianowany ten, kto:
1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
2) jest nieskazitelnego charakteru;
3) jest zdolny ze względu na stan zdrowia do pełnienia obowiązków kuratora zawodowego;
4) ukończył wyższe studia magisterskie z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych albo inne wyższe studia magisterskie i studia podyplomowe z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych;
5) odbył aplikację kuratorską;
6) zdał egzamin kuratorski

Art. 84. 1. Do pełnienia funkcji kuratora społecznego może być powołany ten, kto:
1) odpowiada warunkom określonym w art. 5 ust. 1 pkt 1–3;
2) posiada co najmniej wykształcenie średnie i doświadczenie w prowadzeniu działalności resocjalizacyjnej, opiekuńczej lub wychowawczej;
3) złożył informację z Krajowego Rejestru Karnego, która jego dotyczy.
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Re: Policjant kurator?

Postautor: Konvict » 20 maja 2015, 13:44

No tak czyli interpretując ustawę zawodowym mógł bym zostac gdy jeszcze bym zrobił studia podyplomowe z zakresu pedagogiki tylko po co mi podyplomówka z pedagogiki z uprawnieniami pedagogicznymi jak ja mam je po licencjacie,
Konvict
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Policjant kurator?

Postautor: ewaballack » 20 maja 2015, 17:47

Kurator sądowy może być albo społeczny albo zawodowy

a) Zawodowy- trzeba dostać się na aplikację kuratorską bardzo dużo chętnych na jedno miejsce itp ( poczytaj kryteria naboru na kuratora zawodowego)
b)społecznym- funkcja społeczna ( wykształcenie minimum średnie, doświadczenie w resocjalizacji) papiery na społecznego składa się u kierownika zespołu kuratorskiego. Za pełnioną funkcję dostaję się około 40 złoty ryczałtu miesięcznie za prowadzony nadzór/ dozór. Praca dodatkowa

Policjant jak najbardziej może być kuratorem społecznym, jednakże chyba w niektórych jednostkach potrzebna jest zgoda komendanta.
ewaballack
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2015, 23:02
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości