EGZAMIN NA APLIKANTA KURATORSKIEGO

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

EGZAMIN NA APLIKANTA KURATORSKIEGO

Postautor: ABC » 27 lut 2009, 20:42

Witam Serdecznie!

Zakwalifikowałem się do II etapu egzaminu na aplikanta kuratorskiego. Zastanawia mnie fakt, a może nawet kilka faktów. Pytanie pewnie będą tendencyjne, typu: Dlaczego Pan, Pani chce być kuratorem? Czy wie Pan, Pani, na czym polega praca kuratora?... etc. I stąd moje wątpliwości...

Niech Państwo nie myślą, że jestem istotą pozbawioną logicznego myślenia i nie umiem odpowiadać na tendencyjne pytania, ale...

Co chciałaby usłyszeć Szanowna Komisyja?

Jeśli na tym forum jest kurator, który uczestniczył w posiedzeniach takiej komisji, byłbym wdzięczny za zobrazowanie powyższego.

Dziękuję i pozdrawiam :D
ABC
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2009, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Myślę, że komisja chciaŁaby nie usnĄć przy Twojej odpowiedzi

Postautor: tuchan » 28 lut 2009, 14:43

to przede wszystkim. Nie ma w tym krztyny ironii. Odpowiedzi o chęci pomocy innym czy wręcz powołaniu do służby kuratorskiej daje pewnie 90% egzaminowanych. Poza tym nie wiem czy jesteś świadom, że na egzaminie nie padają tylko owe "tendencyjne pytania" - u nas np. losowało się zestaw z 3 KONKRETNYMI pytaniami. Nie padło żadne pytanko typu"dlaczego chciałby Pan zostać kuratorem". Rada nr 2 - doinformuj się.
"jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić" W.Łysiak
Awatar użytkownika
tuchan
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:58
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: ABC » 01 mar 2009, 15:05

Dzięki, ale wiem, że pytanie będę tego typu, które wyżej wymieniłem. Napewno nie będzie losowania pytań!
ABC
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2009, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tuchan » 01 mar 2009, 16:50

To niestety nie jest dla Ciebie dobra wiadomość.
"jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić" W.Łysiak
Awatar użytkownika
tuchan
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:58
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: ABC » 01 mar 2009, 20:56

A to czemu?
ABC
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2009, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kate » 02 mar 2009, 12:24

Myślę, żę rozmowa kwalifikacyjna, a ustny egzamin to dwie różne formy sprawdzenia przydatności danego kandydata. Mam wrażenie, że wielu członków komisji egzminacyjnej nie rozróżnia tych dwóch form. W moim okręgu zakres wiedzy z podanych wcześniej zagadnień określał egzamin pisemny, natomiast następny etap, który przybrał formę rozmowy kwalifikacyjnej miał za zadanie zweryfikować cechy danego kandydata, jego dotychczasowe doświadczenie, jak również fakt, czy posiada prawo jazdy i własny samochód. ABC myślę, że musisz raz jeszcze zapoznać się warunkammi egzaminu i sprawdzić jaką ma przybrać formę II etap. Oczywiście trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność, dlatego nie daj się zaskoczyć i do przodu!!! życzę powodzenia;)
Awatar użytkownika
Kate
 
Posty: 89
Rejestracja: 28 wrz 2006, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ABC » 10 mar 2009, 16:49

---------- 17:51 02.03.2009 ----------

Będzie to napewno rozmowa kwalifikacyjna :oops:

---------- 15:49 10.03.2009 ----------

Witam!

Jestem po II etapie. Podzielę się z wami sekretem. Wygrała osoba, którą wszyscy obstawiali, że wygra. Sprawiedliwość. I po co ta cała szopka?
ABC
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2009, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: agawe » 10 mar 2009, 17:17

Niestety konkurencja na tych egzaminach zwykle jest bardzo duża, a być może osoba "wygrana" faktycznie była najlepsza... Warto spróbować ponownie, przy następnej okazji.
U nas jeden kurator społeczny kilka razy zdawał na aplikację, aż w końcu jego trud został wynagrodzony i obecnie jest aplikantem. Choć od razu mieliśmy przekonanie o jego przydatności do zawodu i chcieliśmy widzieć go w swoim gronie - zasady egazminu były nie do przejścia - decydowała liczba uzyskanych punktów i chyba dopiero za czwartym razem uzyskał największą ilość punktów, z czego się cieszymy.
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ABC » 11 mar 2009, 7:31

Każdy dobrze wie, jak jest z konkursami w państwowych urzędach.

Cytat z popularnego serialu "Ranczo" - wypowiedź wójta - "Jaki by ze mnie wójt był, jakbym nie wiedział, kto przetarg wygra?"

Ot i cała prawda :)
ABC
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2009, 20:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 12 mar 2009, 19:02

a dlaczego wszyscy obstawiali wybraną osobę?
raskolnikow
 

Postautor: blabick » 13 mar 2009, 10:43

ABC pisze:Każdy dobrze wie, jak jest z konkursami w państwowych urzędach.

Cytat z popularnego serialu "Ranczo" - wypowiedź wójta - "Jaki by ze mnie wójt był, jakbym nie wiedział, kto przetarg wygra?"

Ot i cała prawda :)


eee tam... spiskowa teoria dziejów. u mnie egzamin był bardzo poważny, zwłaszcza II etap i na 100% był czysty, czego jestem najlepszym przykładem :D
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości