aplikant i dodatkowa praca

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

aplikant i dodatkowa praca

Postautor: Latarnia » 11 cze 2008, 11:01

Witam Was,

Mam pytanie:
- w jakich godz. pracę wykonuje aplikant,
- czy możliwe jest zatrudnienie jako aplokant a dodatkowo na 1/2 w urzędzie

Zapytuję ponieważ zależy mi na odbyciu aplokacji a wynagrodzenie aplikanta jest małe i muszę dorobić

serdecznie dziękuję
Latarnia
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2008, 10:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Maciej27 » 11 cze 2008, 17:55

Witam
Ja właśnie ukończyłem aplikację i z chęcią odpowiem na Twoje pytania. Zgadzam się z Tobą, że zarobki aplikanta są małe, jednak patrząc na to z drugiej strony, głównym zadaniem aplikanta jest nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Można więc powiedzieć, że nasza wypłata jest traktowana jako stypendium i w porównaniu do stypendiów studentów jest duże. Co do dodatkowego zatrudnienia, nie wiem jak jest w innych okręgach, ale ja nie mogłem dodatkowo pracować i z perspektywy czasu wiem, że takie podejście jest bardzo dobre. Ponieważ pogodzenie obowiązków aplikanta z nauką i jeszcze dodatkową pracą, może być trudne do ogarnięcia, a uwierz mi nauki i pracy jest bardzo dużo. Czas aplikacji ma przygotować do jak najlepszego wykonywania zawodu kuratora i moim zdaniem trzeba ten okres wykorzystać jak najlepiej
A co do godzin pracy,to czas pracy kuratora jest regulowany jego wymiarem zadań. Obowiązkowo co najmniej 2 dni w biurze, a reszta w dużej mierze zależny od Twojego patrona. Do tego dochodzą spotkania w placówkach, udział w szkoleniach, zebraniach. To by było na tyle, życzę powodzenia i wytrwałości
Maciej27
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 26
Rejestracja: 31 maja 2007, 9:21
Lokalizacja: Zdolny śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości