Dla zainteresowanych aplikacją kuratorską

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Aurelius » 18 lis 2011, 23:54

Tulipanno, wydaję mi się, że źle odczytałaś wypowiedź Grease ;)
Webkuratorowi - tak ja to odczytałem - chodziło o niezbędne kwestie formalne, pozwalające na przystąpienie do konkursu na aplikację, tj. czy ukończenie studiów licencjackich spełnia wymogi z art. 72 naszej ustawy, dlatego Grease odesłała kolegę do ustawy, z którą można zapoznać się m.in w Internecie ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: tulipanna555 » 20 lis 2011, 21:49

Tak, tak, wiem wiem, ale ktoś tam wcześniej pytał czy po aplikacji gwarantowany jest etat. Może odbiłam niechcący od tematu. Przepraszam. A co go Grease to słusznie odesłała kolegę do ustawy, chociaż dla takich osób jak webkurator jest to troszeczkę krzywdzące ze względów, o których pisaliśmy wcześniej ale w innym temacie :)
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Grease » 20 lis 2011, 23:32

I tutaj się z Tobą w pełni zgodzę :( Wiele przepisów jest niedoskonałych i tak jak wspomnieliście wyżej warto uwzględnić je w zmianach naszej ustawy, do której są przymiarki na przyszły rok.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: webkurator » 21 lis 2011, 20:39

Znam ustawę o kuratorach:) I niby spełniam wymagania formalne posiadam wyższe mgr z pedagogiki tylko, że w dwóch specjalnościach lic - z resocjalizacji i profilaktyki, a mgr z pracy socjalnej, i pytanie moje dotyczyło tego, czy lepiej by było mieć skończonego mre z reso czy wystarczy praca socjalna, zastanawiam się właśnie nad zrobieniem drugiej mgr, kontynuacji reso z lic. Ustawa, ustawą ale wy doświadczeni kuratorzy może macie zdanie na temat - z jakimi studiami mam większe możliwości starać się o etat kuratora - jak wykształcenie jest rozpatrywane przez sądy? Czy zrobić sobie drugiego mgr z reso bym miała wyższe mgr z reso i nikt się mnie nie czepiał o tą prace socjalną czy lepiej robić podyplomówki?:)

Dzięki z góry za sugestie
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 21 lis 2011, 21:44

Webkurator, jeśli wymagania formalne spełniasz (powyższe na to wskazuje), reszta jest kwestią wyniku egzaminu na aplikację kuratorską.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: webkurator » 21 lis 2011, 22:24

dzięki za jednoznaczna odpowiedz:)
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tulipanna555 » 21 lis 2011, 23:04

Ja powiem na swoim przykładzie- 5-letnie mgr z reso i sie dostałam w niespełna rok po skończeniu studiów. Zrobiłam jeszcze podyplomowke z mediacji, bo myślałam ze moze tym sie zajmę;) no ale jak już dostałam sie na aplikacje to mediatorem być nie mogłam. Ale kuratela to spełnienie marzeń;) Wymagania spelniasz jak najbardziej i nikt sie czepiać nie będzie. Ucz sie pilnie, dużo czytaj. Egzaminy na aplikację są trudne, ale można przez to przebrnąć:)
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: blabick » 24 lis 2011, 10:21

tulipanna555 pisze:Ja powiem tak, zazwyczaj, gdy ogłaszany jest konkurs na aplikację to przewidziany jest dla tej osoby etat. Nie słyszałam, żeby zdarzyło sie inaczej a sama wcale nie tak dawno przechodziłam przez to sito. W związku z wstrzymaniem etatyzacji, te wolne miejsca które się pojawiają są po kuratorach, którzy przeszli na emeryturę. I założę się, że zakres materiału podany na stronie internetowej nie wyczerpuje ogromu wiedzy jaką trzeba posiadać:P doskonale to pamiętam:P


bądź też odchodzą z zawodu, co zaczyna zdarzać się coraz częściej...
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tulipanna555 » 24 lis 2011, 18:20

Blabick, ja osobiście nie słyszałam aby ktoś rezygnował (no, ale to w moim okręgu) ale pewnie i tak się zdarza. co osobiście, jeśli chodzi o warunki pracy (bo bywa jak wiemy różnie, niebezpiecznie etc) wcale mnie nie dziwi. Z jakich powodów rezygnowały te osoby, o których Ty słyszałeś?
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: eudaimonka » 01 sie 2013, 15:36

Orientuje się ktoś może czy będą jeszcze w 2013 konkursy na aplikacje kuratorską? Chciałabym spróbować swoich sił :) Najbardziej interesuje mnie województwo mazowieckie albo świętokrzyskie... Czy jest może jakaś strona gdzie wyświetlają się konkursy na wszystkie aplikacje kuratorskie czy jedynym źródłem informacji są strony internetowe Sądów Okręgowych?

Z góry dzięki za odpowiedz :)

Wiem, że ogłoszono konkurs w SO w Lublinie docelowo kurator zawodowy w Białej Podlaskiej, ale to troszkę za daleko jak dla mnie. Obserwuję strony SO, ale na razie tylko to znalazłam. Wklejam link dla zainteresowanych, podania jeszcze można składać!
http://lublin.so.gov.pl/oferty-pracy/za ... linie.html
Ważne jest, aby nie dotknęła Cię straszna choroba – obojętność.
eudaimonka
 
Posty: 60
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: vedder » 26 sie 2013, 14:47

Eudaimonko jest jeszcze nabór w Gdańsku, jakby co to link poniżej:
http://www.gdansk.so.gov.pl/konkurs-na- ... -0104-7313
I DON'T TRUST NOBODY especially when they say somethin' good – Eddie Vedder
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: eudaimonka » 03 wrz 2013, 21:30

O nie wiedziałam,ale to za daleko dla mnie... na drugim końcu Polski.. :)

A na aplikacj w Lublinie było chętnych ponad 60osób...
Ważne jest, aby nie dotknęła Cię straszna choroba – obojętność.
eudaimonka
 
Posty: 60
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Dla zainteresowanych aplikacją kuratorską

Postautor: hadneyy » 14 maja 2014, 11:15

Bierze ktoś może udzial w konkursie na aplikację kuratorską w sądzie rejonowym w Jędrzejowie lub w Busku-Zdroju??
hadneyy
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Dla zainteresowanych aplikacją kuratorską

Postautor: eudaimonka » 17 maja 2014, 13:17

Ja próbuję:-)

Czy może ktoś podsunąć jakieś typowe (o ile takie są) pytania na egzaminie pisemnym i ustnym?
Na co zwrócić szczególną uwagę w nauce? Podany jest zakres nauki, ale jak zawsze bardzo szeroki :)
Za wszelkie sugestie dziękuję :)
Ważne jest, aby nie dotknęła Cię straszna choroba – obojętność.
eudaimonka
 
Posty: 60
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Dla zainteresowanych aplikacją kuratorską

Postautor: IaWa » 18 maja 2014, 19:44

Pytań typowych chyba nie ma. Jak masz podany zakres materiału to musisz z tego się przygotować. Ja jestem w tej chwili aplikantką, uczyłam się tylko tego co wymagali i jak widać udało się. Życzę powodzenia. :smile:
IaWa
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2010, 16:59
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości