Hurra! Są już wyniki!

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Hurra! SĄ już wyniki!

Postautor: elfaf » 19 cze 2007, 13:04

Komisja zlitowała się nad naszymi nerwami i na stronach Sądu Okręgowego opublikowała ostateczne wyniki postępowania kwalifikacyjnego na aplikację kuratorską.

Gratuluję wszystkim, którzy przeszli pozytywnie przez poszczególne etapy konkursu i od września poszerzą swoją obecnością krąg aplikantów kuratorskich :) Mam nadzieję, że pojawią się również na tym forum (o ile jeszcze tego nie uczynili) -wszak to skarbnica rad i porad wszelakich ;) :lol:

Szczególne pozdrowienia dla Jurka, który próbował (z dobrym, jak się okazuje skutkiem) mobilizować mnie w trudnych momentach i zagrzewać do boju o etat aplikanta kuratorskiego.
:D
elfaf
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:15
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kropka » 19 cze 2007, 19:25

Witaj Elfaf! Obserwuję z zapartym tchem Twoje (i nie tylko) zmagania w trakcie konkursu na aplikację. Gratuluję serdecznie szczęścia, popartego przecież rzetelną (i wielką :!: ) wiedzą. Oby Twój zapał prowadził Cię przez najbliższy rok i dalej, przez długie lata w tym trudnym zawodzie.
W Szczecinie aplikacja rozpoczyna się już 2 lipca. Ufff, gorąco będzie 8)
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: jurek » 19 cze 2007, 20:07

alea iacta est - 10 stycznia 49 r. p.n.e. J. Cezar

audaces fortuna iuvat - Wergiliusz, Eneida

Gratulacje !!!!!
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: alinkaka » 19 cze 2007, 21:15

Witam.
Gratuluję wszystkim , którzy rozpoczynają po wakacjach aplikację w okręgu toruńskim. Jestem również w tym gronie i wiem ile pracy oraz nerwów to wszystkich nas kosztowało.
Teraz kolejny etap, jak myślę niełatwy - aplikacja. Ale czy może nas coś teraz złamać????? Sądzę, że raczej nie.

POZDRAWIAM.

Jeszcze nie mogę w to wszystko uwierzyć.
alinkaka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2007, 19:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 20 cze 2007, 8:33

elfaf nie wiem czy się w końcu dostałaś czy nie :?: z Twojego postu wynika jedynie entuzjazm z okazji ogłoszenia wyników.....
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: elfaf » 20 cze 2007, 10:35

Jurku, mógłbyś odpowiedzieć Bartłomiejowi, bo ja od wczoraj świętuję :)
,,Nec me pudet fateri nescire, quod nesciam" Cyceron
elfaf
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:15
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kanka » 20 cze 2007, 10:56

Witam, mnie również się udało. Miałam dużo szczęścia. Gratuluję wszystkim wiedzy i samozaparcia w dążeniu do celu. Pozdrawiam. Szczęśliwa kanka.
kanka
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2007, 11:01
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: aniołek35 » 20 cze 2007, 23:27

Ja też się dostałam i bardzo się cieszę, ale martwi mnie tylko ilość etatów w innych Sądach tj.7! Do Brodnicy jest daleko ok.85 km. w jedną stronę a do Grudziądza ok.50 a na aplikacji otrzymam ok.1000zł wynagrodzenia (minus dojazdy) więc czy jest sens, a nie jestem na zbyt dobrym miejscu więc nie mam szansy na aplikację w Toruniu. Co Wy sądzicie o tym?
aniołek35
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kanka » 21 cze 2007, 10:37

To trudna decyzja, którą będziesz musiała sama podjąć. Najlepiej rozważyć wszystkie za i przeciw. Dojazdy łączą się z kosztami i wcześniejszym wstawaniem (wiem coś o tym). Pozdrawiam i życzę trafnej decyzji.
kanka
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2007, 11:01
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: curator123 » 21 cze 2007, 23:18

Cześć Aniołku !
Z dojazdami masz rację, co do tego, że jest to jakieś utrudnienie, ale do każdej z wymienionych przez Ciebie miejscowości dojeżdżają sędziowie, prokuratorzy z Torunia. Zawsze można się porozumieć w sprawie wspólnych dojazdów, chociaż pewnie nie uda Ci się to załatwić pierwszego dnia pracy. Poza tym 1000 zł będziesz zarabiała tylko przez aplikację a potem jest to znaczny wzrost wynagrodzenia. Ponadto po jakimś czasie osoby mieszkające w Toruniu, a pracujące w innych sądach okręgu są "ściągane" do Torunia, więc praca z dojazdami nie będzie już "na zawsze".
Jakieś argumenty do rozważenia Tobie zapodałem, a może nawet trochę pocieszyłem bo taki miałem zamiar
Pozdrowienia i powodzenia
curator123
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:01
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: elfaf » 22 cze 2007, 14:23

---------- 00:26 22.06.2007 ----------

Dziękuję Kropko za miłe, tchnące entuzjazmem słowa. Postaram się dać z siebie wszystko. Pozdrowienia!!!!! :)


Hej kanka, alinkaka, aniołku 35!!! gratulacje i do zobaczenia we wrześniu.

---------- 14:23 ----------

ale zaraz, zaraz... Etatów przecież więcej niż 4. Czy ktoś się jeszcze przyzna do wstąpienia w dumne szeregi aplikantów kuratorskich?

Jurku, odezwij się jak już wrócisz od górali, bo smutno na forum bez Twojego kaptura ;)
,,Nec me pudet fateri nescire, quod nesciam" Cyceron
elfaf
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:15
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: aniołek35 » 24 cze 2007, 16:56

curator123 dziękuje za pocieszenie, tylko wiem, że prawda wygląda troche inaczej. przeniesienie ok. tylko kiedy? po paru latach?przecież etaty nie są przydzielane co roku i jeszcze to wcale nie jest pewne. A trzeba doliczyć koszty dojazdu do pracy +pracę w terenie. Po aplikacji płaca ok.2200zł - 600zł paliwo=1600zł. A na przeniesienie będzie czekało 7 osób z tego naboru a z poprzednich lat pewnie jeszcze inni czekają. Nie wiem, ja chyba podziekuję jak zostanę przydzielona do innego Sądu.
aniołek35
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: alinkaka » 24 cze 2007, 23:23

aniołku 35 z zamartwianiem zaczekaj do 5 lipca. Nie wiadomo ile osób dostało się z Torunia ( ja nie mam pojęcia). Sądzę, że jest kilka osób z pozostałych miast i im będzie zależało na aplikacji w innych Sądach. Czasami życie niesie zupełnie nieoczekiwane rozwiązania. pozdrawiam.
alinkaka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2007, 19:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tererka » 27 cze 2007, 13:04

witam szystkich, ja także jestem przeszczęśliwa, będę aplikować w bytomiu:)) słuchajcie mam pytanie, tylko proszę nie wyśmiejcie mnie, wiem że jest głupie, ale prosze was powiedzcie mi w co mam sie ubrac. zaczynam już w poniedziałek i po prostu nie wiem... już kompletne zgłupiałam e wiem że wy jakoś mi dorzadzicie
tererka
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2007, 12:49
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 28 cze 2007, 19:50

Elfaf jak po dniach świętowania ??? głowa boli :D
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Następna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron